هدر موبایل
1397/02/01 19:00:00
سرویس فرهنگی
در گفت‌وگو با خانه ملت مطرح شد:

زبان‌های خارجی در مدارس متنوع شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بر ضرورت متنوع شدن آموزش زبان در مدارس به عنوان راهکاری برای آشنایی با فرهنگ‌های مختلف در دنیا تاکید کرد.
زبان‌های خارجی در مدارس متنوع شود عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بر ضرورت متنوع شدن آموزش زبان در مدارس به عنوان راهکاری برای آشنایی با فرهنگ‌های مختلف در دنیا تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/43366.jpg زبان‌های,خارجی,در,مدارس,متنوع,شود Icana

کارن خانلری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره پیشنهاد وزیر آموزش و پرورش برای آموزش زبان روسی در مدارس ایران، گفت: تدریس زبان‌های خارجی گام مهمی برای آشنایی با  تنوع‌های فرهنگی در مدارس کشور به شمار می‌آید.

نماینده ارامنه شمال ایران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:در کنار تدریس زبان انگلیسی به عنوان زبان بین‌المللی باید دیگر زبان‌های خارجی که دارای جایگاه مناسبی در حیطه بین المللی هستند نیز وارد چرخه آموزش شوند و  این امر در یادگیری زبان‌های خارجی امری کاربردی تلقی می‌شود اما تدریس زبان انگلیسی  و روسی  در کنار زبان فارسی در مدارس صرفا نمی تواند  مثمرثمر باشد.

خانلری  افزود: جمعیت کشورهایی که به زبان روسی تکلم می‌کنند ناچیز نیست؛ بخشی از کشورهای  اروپایی شرقی و کشوهای تازه استقلال یافته در عرصه بین الملل بدین زبان مکالمه و گفت‌وگو می‌کنند.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم نگاه فراگیر به تدریس زبان‌های خارجی در مدارس داشته باشیم، الزامی است که به  آموزش سایر زبان‌های خارجی از جمله زبان اسپانیایی که دومین زبان رایج دنیا است و بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین به این زبان مسلط هستند، نیز توجه ویژه کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه  تنوع تدریس زبان‌های خارجی در  مدارس سیاست آموزشی کاربردی  و مناسبی است یادآورشد: تدریس زبان‌های خارجی گامی موثر در آشنایی با تنوع فرهنگی و زبانی در سیستم آموزشی کشور تلقی می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet