هدر موبایل
1397/02/01 14:17:53
سرویس سیاسی
صفاری‌نطنزی پاسخ داد:

آیا مذاکرات کره شمالی با آمریکا منجر به خلع سلاح هسته‌ای این کشور می‌شود؟ / دلایل توقف مذاکرات هسته ای در سال 2003 در پکن

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد کره شمالی به سمت خلع سلاح هسته ای حرکت نخواهد کرد و تلاش می کند از این برگ برنده استفاده کرده و امتیازاتی را از آمریکا دریافت کند.
آیا مذاکرات کره شمالی با آمریکا منجر به خلع سلاح هسته‌ای این کشور می‌شود؟ / دلایل توقف مذاکرات هسته ای در سال 2003 در پکن عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد کره شمالی به سمت خلع سلاح هسته ای حرکت نخواهد کرد و تلاش می کند از این برگ برنده استفاده کرده و امتیازاتی را از آمریکا دریافت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611108118021299.jpg آیا,مذاکرات,کره,شمالی,با,آمریکا,منجر,به,خلع,سلاح,هسته‌ای,این,کشور,می‌شود؟,/,دلایل,توقف,مذاکرات,هسته,ای,در,سال,2003,در,پکن Icana

مرتضی صفاری نطنزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در رابطه با موضوع تعطیلی آزمایشگاه های هسته ای کره شمالی و احتمال دیدار سران این کشور با آمریکایی ها، گفت: ایجاد آرامش در شبه جزیره کره اتفاق خوبی است اما اینکه آمریکایی ها چه امتیازاتی را از کیم جونگ اون بگیرند، اهمیت دارد.

نماینده مردم نطنز و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تجربه مطلوبی از مذاکرات هسته ای بین آمریکا و پیونگ یانگ وجود ندارد، اظهار کرد: در اوائل سال 2003 آمریکا ادعا کرد که فعالیت های کره شمالی مشکوک بوده و نشانه از انحراف به سمت نظامی شدن دارد لذا بنا به پیشنهاد چین، مذاکراتی با هدف پایان دادن به بحران مذکور در پکن انجام شد ولی به دلیل تنش بین کره شمالی و آمریکا متوقف شد.

وی در این خصوص تصریح کرد: موضوع برگزاری مذاکرات در بین دو کشور طی مدت اخیر بسیار مورد مناقشه بوده از این رو باید منتظر ماند که چنین امری محقق خواهد شد؟.

بعید به نظر می رسد کره شمالی تمام مجموعه هسته ای خودش را تعطیل کند

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه بعید به نظر می رسد کره شمالی تمام مجموعه هسته ای خودش را تعطیل کند و از بین ببرد، ادامه داد: به عبارتی کره شمالی به سمت خلع سلاح هسته ای حرکت نخواهد کرد و تلاش می کند از این برگ برنده استفاده کرده و امتیازاتی را دریافت کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین باید اذعان کرد که اطمینانی به آینده تصمیمات ترامپ وجود ندارد لذا کره شمالی نباید فریب وعده های خوش رنگ و لعاب آمریکا را بخورد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت،کیم جونگ اون اعلام کرد، کشورش از امروز انجام هر گونه آزمایش هسته‌ای و موشک بالستیک را متوقف خواهد کرد و محل انجام آزمایش‌های هسته‌ای در شمال این کشور را برای اثبات حسن نیت خود خواهد بست؛ تصمیمی که مورد استقبال دونالد ترامپ و کره‌جنوبی قرار گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet