هدر موبایل
1397/02/01 18:30:00
سرویس سیاسی
جاسمی تشریح کرد:

پیونگ یانگ بازنده سیاست چماق و هویج ترامپ است / چگونه واشنگتن راضی به مذاکره با سئول شد؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه سیاست چماق و هویج ایالات متحده در قبال کره شمالی به نتیجه نرسید، گفت: پیونگ یانگ اگر به خواسته های آمریکا تن دهد، بازی را خواهد باخت.
پیونگ یانگ بازنده سیاست چماق و هویج ترامپ است / چگونه واشنگتن راضی به مذاکره با سئول شد؟ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه سیاست چماق و هویج ایالات متحده در قبال کره شمالی به نتیجه نرسید، گفت: پیونگ یانگ اگر به خواسته های آمریکا تن دهد، بازی را خواهد باخت. https://cdn.icana.ir/d/019/201803100522718294.jpg پیونگ,یانگ,بازنده,سیاست,چماق,و,هویج,ترامپ,است,/,چگونه,واشنگتن,راضی,به,مذاکره,با,سئول,شد؟ Icana

قاسم جاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص اخبار منتشر شده مبنی بر تعطیلی آزمایشگاه های هسته ای کره شمالی و احتمال دیدار سران این کشور با آمریکایی ها، گفت: باید اذعان کرد سیاست چماق و هویج ایالات متحده در قبال کره شمالی به پاسخ مطلوب نرسید و همین امر سبب شد تا موضوع مذاکره بین این دو کشور جدی شود.

حافظه تاریخی یادآور می شود که کره شمالی در برهه از زمان به دلیل عدم اجرای کامل توافقات توسط ایالات متحده آمریکا از پیمان‌نامه منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای خارج شد لذا نتیجه مذاکرات مجدد نیز در هاله ای از ابهام است.

نماینده مردم نطنز و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قدرت هسته ای تنها امتیاز ویژه کره شمالی در قبال آمریکا محسوب می شود، اظهار کرد: بر این اساس موضوع تعطیلی آزمایشگاه های هسته ای صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و کیم جونگ اون به خوبی می داند که اگر به خواسته های آمریکا تن دهد، بازی را خواهد باخت.

وی با بیان اینکه سابقه خوبی در خصوص مذاکرات بین کره شمالی و ایالات متحده وجود ندارد، ادامه داد: حافظه تاریخی یادآور می شود که کره شمالی در برهه از زمان به دلیل عدم اجرای کامل توافقات توسط ایالات متحده آمریکا از پیمان‌نامه منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای خارج شد لذا نتیجه مذاکرات مجدد نیز در هاله ای از ابهام قرار دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: البته نباید فراموش کرد تنش بین آمریکا و کره شمالی بیش از اندازه زیاد شده بود لذا با توجه به اینکه امروزه ایالات متحده جایگاه و قدرت گذشته اش را ندارد از این رو تلاش می کنند با آرام سازی شرایط در کره شمالی، از وقوع جنگ پرهیز کنند زیرا توانایی رویارویی را ندارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آمریکایی ها هیچ قوت پای میز مذاکره ای که منافعشان تامین نشود نخواهند نشست از این رو حتما ترامپ و تیم سیاسی اش نقشه های شومی در سر می پرورانند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet