شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/02/01 14:22:09
سرویس اقتصادی
رضایی خبر داد:

تدوین طرح تامین مسکن اقشار ضعیف در مجلس/برگزاری جلسات هفتگی با مجموعه وزارت راه در دستور کار است

رئیس کمیسیون عمران مجلس از بررسی طرحی در کمیسیون متبوعش با هدف خانه دار کردن دهک های پایین جامعه خبر داد.
تدوین طرح تامین مسکن اقشار ضعیف در مجلس/برگزاری جلسات هفتگی با مجموعه وزارت راه در دستور کار است رئیس کمیسیون عمران مجلس از بررسی طرحی در کمیسیون متبوعش با هدف خانه دار کردن دهک های پایین جامعه خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201610105018433911.jpg تدوین,طرح,تامین,مسکن,اقشار,ضعیف,در,مجلس/برگزاری,جلسات,هفتگی,با,مجموعه,وزارت,راه,در,دستور,کار,است Icana

محمدرضا رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از تدوین طرحی در کمیسیون عمران مجلس با هدف تامین مسکن اقشار ضعیف جامعه خبر داد و گفت: با توجه به نیاز سالانه کشور به تولید مسکن باید برنامه مشخصی برای این موضوع در نظر گرفته شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه در سال های اخیر شرایط برای خانه دار شدن اقشار صعیف جامعه سخت شده است، افزود: برای تامین مسکن دهک های پایین جامعه کمیسیون عمران مجلس با همکاری مرکز پژوهش ها در حال تدوین طرحی با محوریت خانه دار کردن اقشار نیازمند است.

بسیاری از اقشار جامعه توانایی سپرده گذاری در صندوق پس انداز یکم مسکن برای اخذ تسهیلات را ندارند

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بسیاری از اقشار جامعه توانایی سپرده گذاری در صندوق پس انداز یکم مسکن برای اخذ تسهیلات را ندارند، تصریح کرد: برای رفع مشکلات پیش روی این قشر از جامعه در تلاش هستیم تامین مسکن ارزان صورت بگیرد.

وی با اشاره به محورهای طرح مذکور، افزود: کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن و افزایش دوره بازپرداخت وام مهم ترین محورهای طرح پیشنهادی مجلس در راستای خانه دار کردن اقشار ضعیف جامعه است.

رضایی ادامه داد: بی توجهی به انباشت تقاضا در بحث مسکن حباب فعلی نرخ ها را ایجاد کرده از این رو غفلت از بازار مسکن دیگر به صلاح نیست.

برگزاری جلسات هفتگی با مسئولان وزارت راه و شهرسازی

این نماینده مردم در مجلس دهم، همچنین از تلاش برای برگزاری جلسات هفتگی با مسئولان وزارت راه و شهرسازی خبر داد و گفت: معضلات پیش روی بازار مسکن باید در این هم اندیشی ها برطرف شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: به طور حتم در آینده نزدیک با استفاده از نظرات کارشناسان حوزه مسکن و وزیر راه و شهرسازی زمینه عملیاتی شدن طرح تامین مسکن ارزان صورت خواهد گرفت./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet