خبرگزاری خانه ملت

ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1397/02/01 17:19:39
سرویس دیگر رسانه‌ها_
موسوی لارگانی:

کمبود ارز در کشور موجب نوسانات بازار شده است

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با ابراز تاسف از اینکه ارز کافی موجود نیست و یکی از دلایل نوسانات در بازار ارز همین است، اظهار داشت: دولت وقتی می تواند ارز را تک نرخی کند که به اندازه کافی ارز در اختیارش داشته باشد
کمبود ارز در کشور موجب نوسانات بازار شده است نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با ابراز تاسف از اینکه ارز کافی موجود نیست و یکی از دلایل نوسانات در بازار ارز همین است، اظهار داشت: دولت وقتی می تواند ارز را تک نرخی کند که به اندازه کافی ارز در اختیارش داشته باشد https://cdn.icana.ir/d/019/84458.jpg کمبود,ارز,در,کشور,موجب,نوسانات,بازار,شده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو با موضوع مدیریت متمرکز بازار و بازار ارز و با حضور  ناصر موسوی لارگانی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

ناصر موسوی لارگانی با اشاره به تاثیر نوسانات بازار ارز بر تمام اقشار مختلف جامعه، گفت: در این چند ساله به ویژه در این چند ماهه گذشته ما شاهد نوسانات در بازار بودیم و این نوسانات تصمیم گیری را از تولیدکننده، صنعتگر و حتی از مردم عادی می گرفت و یکسری نوساناتی هم حتی در خرید و فروش ریالی ایجاد می شد.

وی متذکر شد: دولت ها همواره شعار تثبیت بازار ارز را می دادند و همواره دیگران را محکوم می کردند در حالیکه این توان در اختیار ما است.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تصمیم دولت برای تک نرخی کردن ارز گفت: روزهای گذشته، شاهد نوسانات جدی و تغییر قیمت بالای ارز و کاهش جدی پول ملی کشور بودیم به همین دلیل، دولت تصمیم گرفت ارز را تک نرخی کند و 4200 تومان برای دلار در نظر گرفتند. اگر دولت بر تصمیمی که گرفته قاطع بایستد شاید بتواند جلوی نوسانات بعدی را بگیرد.

وی با ابراز تاسف از اینکه ارز کافی موجود نیست و یکی از دلایل نوسانات در بازار ارز همین امر است، اظهار داشت: دولت وقتی می تواند ارز را تک نرخی کند که به اندازه کافی ارز در اختیارش داشته باشد چه برای کسانی که برای دریافت ارز مراجعه می کنند و چه برای مسافرت تفریحی، زیارتی، درمان، دانشجویی، دارو، واردات قطعات و ماشین آلات. ما همین تصمیم را در دولت دهم هم داشتیم که در اتاق اصل مبادلاتی اول ده گروه را اولویت بندی کردند و به هیچ گروهی هم نتوانستند ارز بدهند.

موسوی لارگانی درخصوص گرانی برخی از اقلام راهبردی، گفت: تلاش مسئولین وزارت بهداشت و درمان این بوده که با وجود افزایش نرخ ارز از 3750 به 4200 داروها گران نشود، اما متاسفانه برخی اقلام گران شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet