هدر موبایل
1397/02/02 10:16:41
سرویس فرهنگی
ذوالقدر:

مدارس دو شیفته هم پاسخگوی نیاز آموزشی پردیس نیستند/ رنج 29هزار دانش‌آموز شهر از کمبود فضای آموزشی

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس کمبود فضای آموزشی در شهر جدید پردیس را بحرانی توصیف و تأکید کرد: ۲۹ هزار دانش‌آموز در شهر جدید پردیس به علت کمبود فضای آموزشی در دو شیف مجبور به تحصیل هستند.
مدارس دو شیفته هم پاسخگوی نیاز آموزشی پردیس نیستند/ رنج 29هزار دانش‌آموز شهر از کمبود فضای آموزشی عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس کمبود فضای آموزشی در شهر جدید پردیس را بحرانی توصیف و تأکید کرد: 29 هزار دانش‌آموز در شهر جدید پردیس به علت کمبود فضای آموزشی در دو شیف مجبور به تحصیل هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201712102286260991.jpg مدارس,دو,شیفته,هم,پاسخگوی,نیاز,آموزشی,پردیس,نیستند/,رنج,29هزار,دانش‌آموز,شهر,از,کمبود,فضای,آموزشی Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بازدید و تنی چند از نمایندگان مجمع نمایندگان تهران از شهر جدید پردیس و بررسی وضعیت آموزشی در شهر جدید پردیس، گفت: با توجه به جمعیت بالا و رو به افزایش این منطقه نیاز است که در احداث و توسعه زیرساخت‌های حیاتی این منطقه اقدامی جدی صورت گیرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به بهره‌برداری از فازهای جدید شهر جدید پردیس در آینده‌ای نزدیک قطعا در شهر جدید پردیس با بحران کمبود فضای آموزشی مواجه خواهیم شد ضمن اینکه در مقطع کنونی نیز این شهر با مشکل کمبود فضای آموزشی مواجه است.

وی ادامه داد: بر اساس آمار موجود در سال 96 دانش‌آموزان مشغول به تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در شهر جدید پردیس 29 هزار دانش‌آموز هستند که به دلیل کمبود فضای آموزشی، مدارس پردیس در دو شیفت مجبور به ارائه خدمت‌رسانی به دانش آموزان شده است.

ذوالقدر با استناد به برآورد نیاز صورت گرفته در خصوص میزان فضای آموزشی شهر جدید پردیس، تصریح کرد: نیاز حداقلی در شهر جدید پردیس عبارت است از احداث حداقل 15 مدرسه ابتدایی و 4 دبیرستان و هنرستان.

وی با برشمردن اقدام‌های ضروری در مقطع کنونی برای شهر جدید پردیس، اظهار کرد: ضرورت دارد که اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس استان تهران نسبت به تحویل مدارس ساخته شده توسط شرکت عمران شهر جدید پردیس اقدام فوری انجام دهد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نیز باید برای احداث مدرسه در مقاطع مختلف با کاربری آموزشی نیز در سطح استان اقدام کند، افزود: همچنین پس از آماده‌سازی زیرساخت‌های آموزشی، آموزش و پرورش نیز باید نیروی انسانی لازم را برای حضور در مدارس تأمین کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet