هدر موبایل
1397/02/01 17:06:29
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فرهادی عنوان کرد:

بخش اعظم مشکل تکدی گری در تهران در حوزه فرهنگی نهفته شده است

فرماندار تهران با تاکید بر لزوم تغییر شیوه شهروندان تهرانی و خودداری از کمک مستقیم به متکدیان افزود: بخش اعظم مشکل تکدی گری در تهران در حوزه فرهنگی نهفته شده است.
بخش اعظم مشکل تکدی گری در تهران در حوزه فرهنگی نهفته شده است فرماندار تهران با تاکید بر لزوم تغییر شیوه شهروندان تهرانی و خودداری از کمک مستقیم به متکدیان افزود: بخش اعظم مشکل تکدی گری در تهران در حوزه فرهنگی نهفته شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201702104316010564.jpg بخش,اعظم,مشکل,تکدی,گری,در,تهران,در,حوزه,فرهنگی,نهفته,شده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ عیسی فرهادی گفت: قرارگاه آسیب‌های اجتماعی در محل جدید خود واقع در منطقه 9 تهران با شیوه‌ای قوی‌تر نسبت به گذشته کار خود را پیش از عید از سر گرفته است. امروز همه دستگاه‌های ذیربط در موضوع آسیب‌های اجتماعی نمایندگان تام الاختیار خود را در این قرارگاه مستقر کرده‌اند و این رویکرد به خوبی ایجاد شده که هریک از این دستگاه‌ها اعم از کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی، نیروی انتظامی، اتباع، بهداشت و درمان و... باید سهم خود را در مسیر مقابله با آسیب‌های اجتماعی پرداخت کنند.

وی افزود: فعالیت قرارگاه قطعا قوی‌تر از گذشته در سال1397 ادامه خواهد داشت و با تغییراتی در شیوه کار در حال حاضر جمع آوری معتادین نیز در همین محل انجام می شود و از این کانال به اردوگاه‌ها اعزام می‌شوند.

فرهادی درباره ادامه طرح جمع آوری متکدیان سطح شهر تهران نیز گفت: در موضوع متکدیان سطح شهر تهران باید به این نکته توجه داشته باشیم که بخش اعظم مشکل در حوزه فرهنگی نهفته است لذا نیاز دارد شهروندان کمک کنند به این شکل که به متکدیان با شیوه ای که امروز در شهر تهران رایج است کمک نکنند چرا که این شیوه نتیجه ای جز گداپروری ندارد.

فرماندار تهران تاکید کرد: بی تردید راه ریشه کنی تکدی گری این نیست که شهروندان به صورت مستقیم به متکدیان کمک کنند باید از مسیر دستگاه های مربوطه ای که شناخت دارند و نسبت به متکدیان تحقیق، مطالعه و کارشناسی دارند و حساب و کتاب دارند اقدام کنند. اگر شهروندان تهرانی روش خود در کمک به متکدیان را تغییر ندهند نتیجه ای جز رواج تکدی گری و افزایش متکدیان در سطح شهر را به همراه نخواهد داشت.

به گزارش ایسنا؛ وی ادامه داد: باید مردم ما شیوه دلسوزی و دل رحمی را نسبت به متکدیان کنار بگذارند و از طریق دستگاه ها و نهادهای حمایتی و خیریه ها کمک های خود به این افراد انجام دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet