هدر موبایل
1397/02/02 13:18:25
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت:

وقتی سعید مرتضوی گم شد/ ریشه نوسانات ارزی ضعف مدیریت داخلی یا طراحی دشمنان؟ /روز پاسدار از نگاه شهید بهشتی

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
وقتی سعید مرتضوی گم شد/ ریشه نوسانات ارزی ضعف مدیریت داخلی یا طراحی دشمنان؟ /روز پاسدار از نگاه شهید بهشتی اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612104981667823.jpg وقتی,سعید,مرتضوی,گم,شد/,ریشه,نوسانات,ارزی,ضعف,مدیریت,داخلی,یا,طراحی,دشمنان؟,/روز,پاسدار,از,نگاه,شهید,بهشتی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

 مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، در آخرین پست اینستاگرامی خود از سخنرانی خود در جشن هفتادمین سال تاسیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نوشت.

وی در سخنان خود مطرح کرد: 

- این دانشگاه را که ۷۵۰ سال پیش از این به ۷ زبان زنده دنیا در آن تدریس می‌شد را احیا کنید.
- ما بالاتر از این هستیم که باید باشیم چرا که علمی که این منطقه با آن عالمان را در خود تربیت کرده قابل ستودنی است.
- به شما اطمینان می‌دهم مدیریت فرآیندی که در دانشگاه ربع رشیدی انجام می‌گرفت، در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد مدیران ما نمی‌دانند این نوع مدیریت چه نوع مدیریتی است در مدیریت فرآیندی تمامی امور را با جان و دل و یکپارچه انجام می‌دادند، وقف میکردند، دانشگاه خودمدیریت بود و چرخ خود را می‌چرخاند و به کسی احتیاج نداشتتد.
-جالب آن است که ۷۵۰ سال قبل همه دانشجویان و اساتید را بیمه کرده بودند و اشتغال زایی که الان به دنبال آنیم در آن دانشگاه ایجاد شده بود و داشنجویی بدون کار نبود.
-تولیدات علمی این دانشگاه ۷۵۰ ساله به تمامی کشورهای جهان صادر می‌شد.
-۷۵۰ سال پیش دانشگاهی داشتیم که در آن به ۷ زبان زنده دنیا تدریس می‌شد، امروز، زبان فارسی را به زور یاد می‌گیریم؛ اگر بتوانیم به چند زبان صحبت کنیم می‌توانیم چند ملت را بشناسیم.
-در زمان وزارت، اعلام کردم که اجازه دهید ما به ۷۵۰‌ سال قبل برگردیم و بخشی از درخواست های ما آن زمان قبول شد ولی بعد از وزارت دیگر دنبال این مسئله را نگرفتند.
-در خلقت انسان خداوند انچه می‌دانست و ملائک نمی‌دانستند عبادت انسان نبود، توانایی علم آموزی انسان بود. بعد از خلقت انسان، خداوند و به ملائک گفت حال چه می‌گویید ملائک گفتند ما هر چه آموختیم از رب العالمین است و چیزی از خود ندانیم سپس خداوند فرمود به انسان سجده کنید.
-صاحبان علم باید دانستن را در اختیار عموم مردم قرار دهند، باید بدانیم دانش انسان در گرو هدفی است که برای آن خلق شده است، در این راه لازم است به هدف خلقت خود آگاه باشیم.ت، در این راه لازم است به هدف خلقت خود آگاه باشیم.

 

 

وی همچنین ویدیویی از شهید مهدی باکری به مناسبت روز پاسدار به اشتراک گذاشت.

 

 

علی مطهری نایب رئیس مجلس شوراى اسلامی، در صفحه خود در اینستاگرام از سخنرانی خود در دانشگاه علمی کاربردی خانه کارگر خبر داد.

مطهری در مراسم جشن ولادت امام حسین (ع) در دانشگاه علمی کاربردی خانه کارگر برگزار شد، ضمن تقدیر از تاسیس دارالقرآن خانه کارگر گفت: در دنیای اسلام، ما ایرانی‌‌‌ها و شیعیان متهم به کم‌توجهی به قرآن هستیم و طرف مقابل، از این موضوع علیه ملت ایران و شیعه تبلیغات زیادی کرده و می‌کنند. 
وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر توجه به قرآن و همچنین توجه به پیامبر اکرم (ص) بیشتر شده است، اظهار داشت: توجهی که اهل سنت به روز میلاد پیامبر (ص) دارند، ما شیعیان کمتر داریم. جشنی که آنها می‌گیرند بیشتر از ماست. این نواقص را باید برطرف کرد. 
این استاد دانشگاه با بیان روایتی از پیامبر اکرم (ص) تصریح کرد: پیامبر اکرم (ص) فرمودند من میان شما دو چیز را باقی می‌گذارم: کتاب خدا و عترتم را. اینها باید با هم باشند؛ بی‌توجهی به قرآن و صرف توجه به اهل بیت یک نوع انحراف است و برعکس آن هم همینطور. این دو با هم باید مورد توجه باشند به ویژه اینکه مفسر قرآن کریم، عترت و اهل بیت پیامبر هستند بنابراین از این اقدام خانه کارگر تشکر می‌کنیم. 
مطهری با بیان اینکه قرآن معجزه اصلی پیامبر اسلام (ص) است، خاطرنشان کرد: پیامبر (ص) معجزات زیادی داشته که مهترین آن قرآن است. قرآن از نظر فصاحت و آهنگ‌‌‌پذیری معجزه پیامبر است، بارها تحدی کرده و گفته اگر می‌گویید کلام خدا نیست شما هم سوره‌‌‌ای مانند این را بیاورید یا اگر می‌توانید ۱۰ آیه مانند قرآن بیاورید. یکجا می‌گوید اگر می‌توانید یک آیه مانند قرآن بیاورید. 
وی ادامه داد: مقدمه توجه به قرآن این است که همه ما به زبان عربی آشنایی داشته باشیم. مسلمانان در مکه و مدینه به هم می‌رسند و به جای اینکه به زبان اول دنیای اسلام یعنی عربی یا زبان دوم جهان اسلام فارسی با هم حرف بزنند به زبان انگلیسی حرف می‌زنند. 
این نماینده مجلس با بیان اینکه میان حضرت عیسی (ع) در مسیحیت و حضرت امام حسین (ع) در اسلام شباهت‌‌‌هایی وجود دارد، ابراز داشت: یکی از حیث مادر است مادر حضرت عیسی (ع) سیدالنسا هست و حضرت فاطمه (س) هم همین طور. حضرت مریم صدیقه امت مسیح خوانده شده است و حضرت فاطمه (س) هم صدیقه طاهره امت اسلام است. 

 

 

غلامرضا تاجگردون  نماینده مردم گچساران و باشت و رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس، با اشاره به حضور خود در اجلاس شبکه پارلمانی دنیا( شبکه همکار با بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول) که در بانک جهانی در واشنگتن برگزار شد، از مذاکرات خود با برخی از کارشناسان مربوطه در صندوق بین المللی و بانک جهانی خبر داد. 
وی کنفرانس جهانی پارلمانی که با گروه بانک جهانی (WBG) و صندوق بین المللی پول سازماندهی شده را مهمترین رویداد شبکه مجلس (Parliamentary Network) دانست و یادآور شد: تمرکز بر روی مجموعه مسائل مربوط به مبارزه با نابرابری از طریق ایجاد شغل و رشد، مبارزه با فساد در دولت و بخش خصوصی، چشم اندازهای رشد و چالش هایی برای کشورهای جنوب صحرای آفریقا، مبارزه با تغییرات اقلیمی، حذف یارانه های انرژی و ایجاد نهادهای فراگیر است و بحث های پارلمانی در مورد چگونگی تقویت مشارکت پارلمانی به ویژه در روند پیاده سازی اهداف توسعه پایدار در درازمدت خواهد بود.

تاج‌گردون در ادامه ارائه یک پلت فرم همکاری در زمینه مالیات بین‌المللی را از موضوعات طرح شده در نشست عنوان و خاطرنشان کرد: پلت‌فرم همکاری در مالیات (The Platform for Collaboration on Tax)، تلاش مشترکی است که در ماه آوریل سال 2016 توسط صندوق بین المللی پول، OECD، سازمان ملل متحد و گروه بانک جهانی آغاز شده است. این طرح برای تشدید همکاری بین این سازمان ها در مورد مسائل مالیاتی و بحث در مورد طراحی و اجرای استانداردهای مالیاتی بین المللی و همچنین ارائه پشتیبانی از ظرفیت سازی در کشورهای در حال توسعه است. این پلت فرم با کمک به کشورهای در حال توسعه، اقدامات توسعه یافته تحت پروژه EPO و پروژه سود جابجایی (Base Erosion and Profit Shifting Project (BEPS).) را اجرا می‌کند. در این جلسه، نمایندگان صندوق بین المللی پول و بانک جهانی یک بروزرسانی در مورد کار پلت‌فرم را به همراه مراحل بعدی برای طرح های مالی بین المللی ارائه دادند. 

 

 

فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک و رئیس کمیسیون انرژى مجلس، در صفحه شخصی اش تصاویری از استقبالش از ورود حضرت آیت الله موسوی جزایری نماینده محترم ولی فقیه در استان خوزستان به شهرستان اندیمشک در مقبره شهدای گمنام اندیمشک و تصاویری از حضور خود در مراسم عمامه گذاری جمعی از روحانیون اندیمشک و تجلیل از پاسداران نمونه اندیمشک به اشتراک گذاشت.

 

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی درباره اظهار بی اطلاعی از جایگاه دقیق سعید مرتضوی و ابهام در وضعیت وی گفت : مردم در کامنت های اخبار و یا پست های اینستاگرامم عبارات بسیار ناراحت کننده ای از قبیل " چاقو دسته خود را نمی برد" درباره وضعیت حکم قضایی سعید مرتضوی می نویسنند و خیلی حرف ها را با ظاهر مزاح طرح می کنند .

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: مرتضوی تیم حفاظتی دارد چطور از جای وی خبر ندارند؟

وی ادامه داد: گروه هپی را در ساعتی بعد از آنچه ارتکاب جرم می خواندند، بازداشت کردند ، در عملیات تروریستی در مجلس خانواده و مرتبطین گروه تروریست های داعش را تنها چند ساعت بعد از وقوع حمله در محل زندگی شان دستگیر کردند ، پس چطور مردم قبول کنند که مرتضوی آزاد باشد؟! جعفرزاده تصریح کرد : این که بگویند نمی دانیم و نمی توانیم پیدایش کنیم داستان دکل گمشده نفتی است که هرگز برای مردم حل نشد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: مرتضوی در پرونده کهریزک مباشرت در قتل داشته حالا خانواده روح الامینی رضایت داده اند و در نهایت حکم 2 سال شده است و این 2 سال باید اجرا شود.

وی افزود: نباید فراموش کرد که گم شدن مرتضوی ضربه بزرگی به سرمایه اجتماعی است.

جعفرزاده ایمن آبادی تصریح کرد : مرتضوی تقاضای اعمال ماده 477 کرده است یعنی از حکم خود اطلاع دارد و حکم به وی ابلاغ شده است و این که گم شده باشد بسیار عجیب و غیرقابل باور است.

وی ادامه داد : اگر مرتضوی باید به زندان برود باید هر چه سریع تر این اتفاق بیفتد و اگر قرار نیست به زندان برود باید به مردم اعلام کنند که مرتضوی به هر دلیلی تبرئه یا عفو شد اما شرایط فعلی که مجرم است و پیدایش نمی کنیم به هیچ وجه قابل قبول نیست.

 

 

وی همچنین در پستی دیگر طی یادداشتی نوشت:
متأسفانه تحلیل و نتیجه گیری اشتباه و گمراه کننده در یکی از رسانه های محلی در رابطه با مصاحبه و یا اعلام نظر اینجانب در رابطه با عوارض سفر خارجی ضرورت ایجاد نمود تا توضیحات لازمه را بشرح ذیل ارائه نمایم:
در آذرماه هر سال مطابق قانون اساسی دولت‌ها سند درآمد و هزینه سال بعد را جهت اخذ مجوز و یا به عبارتی تصویب آن به مجلس شورای اسلامی با عنوان لایحه بودجه ارائه می نمایند و تعدادی از نمایندگان مطابق آئین نامه داخلی مجلس در قالب کمیسیون تلفیق بودجه انتخاب می شوند تا لایحه ارائه شده از سوی دولت را بررسی و به صحن مجلس جهت تصویب نهایی ارایه نمایند. عمدتاً سابقه سنواتی نشان داده که مجلس هیچگاه درآمد دولت را کاهش نمی دهد. به دلیل اینکه معادل آن هم می بایست هزینه دولت را کاهش دهد به عبارتی خدمتی که دولت مد نظر دارد برای مردم انجام دهد در صورت حذف و یا کسر بخشی از درآمد، معادل ارزش آن رقم خدمت به مردم آسیب می رسد و یا میزان خدمت کاهش می یابد. بنابراین کسر هر میزان از درآمد دولت معادل آن خسارت افزون تری برای مردم است و این رویه (کاهش درآمد) معمولا عرف نیست مگر در موارد اضطرار و حساس ملی، برای روشن شدن مسئله مثال تقریبی را ارائه می نمایم: فرض شود دولت مجموعا صد واحد درآمد با مقادیر متفاوت در تعدادی ردیف پیش بینی نموده و از آنجائیکه بودجه سند هزینه و درآمد دولت است دولت مثلا معادل یکصد واحد هم بالفرض در تعدادی دیگر ردیف هزینه را مجموعا ارائه می نماید و اگر کمیسیون تلفیق فرضا معادل ۱۵ واحد از درآمد را تائید نکند یا باید درآمد دیگری لحاظ و جبران نماید یا معادل آن از هزینه کاهش دهد که در هر دو صورت تقریبا نشدنی و ناممکن است و اتفاقا در گزارشی که اخیرا از عملکرد بودجه ۹۶ و مقایسه ان با بودجه ۹۵ ارایه کردم مستندا اثبات نمودم که ورودهای اینچنینی مجلس عمدتا ایجاد مشکل به انحای مختلف نموده و تبعات خسارت باری را به اقتصاد کشور وارد نموده است. اتفاقاً در لایحه بودجه جنجالی سال ۱۳۹۷ که یکی از دلایل آن سیاست شفاف سازی دولت بود و برای اولین بار در تاریخ بررسی بودجه، مردم از اجزای لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ مطلع شدند و از طریق رسانه ها و فضای مجازی نظر مردم اخذ و سعی شد بخش اعظمی از نظرات مردم در تصویب بودجه لحاظ شود.

 

 

 عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی اظهارنظرها درباره نقش کشورهای همسایه و برخی دشمنان در نوسانات اخیر بازار ارز، این اظهارات را فرار از مسئولیت عنوان کرد.

غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ما نباید برخی بی‌تدبیری‌های خود را به گردن دشمنانمان بیندازیم. مگر ما نمی‌دانیم دشمن داریم، ما که از این موضوع بی‌اطلاع نیستیم. در تمام سمینارها و همایش‌های بین‌المللی امارات و عربستان علیه ما صحبت می‌کنند، آیا ما نباید برای این مسائل تدبیر کنیم؟

وی افزود: اینکه اگر اتفاقی بیفتد دشمنان ما ورود می‌کنند و شیطنت می‌کنند شکی نداریم ولی اینکه هر مشکلی را گردن دشمنان‌مان بیندازیم فرار از مسئولیت است. اگر برای ما مساله‌ای پیش بیاید و روی زمین بیفتیم دشمن لگدی هم به ما می‌زند ولی مگر مسئولین ما خواب هستند؟ چرا نباید خود را آماده چنین شرایطی کنیم و از خود ضعف نشان دهیم؟

این نماینده مجلس با بیان اینکه تصمیم اخیر دولت در مورد ارز تصمیم بلندمدتی نیست، ابراز امیدواری کرد که این تصمیم در مقطع فعلی برای حل بحران ارز و کنترل نوسانات موثر باشد. 

 

 

وی در ادامه تصویری از حضورش در مسابقات جام ستارگان کاراته به اشتراک گذاشت.

 

 

سیدحسین افضلی نماینده مردم شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی، از نتایج دیدارش با خادمی معاون محترم وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت های ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور نوشت:

کار مطالعه و طراحی هواکش های تونل اباصالح المهدی توسط شرکت مهندسین مشاور سپهر آذرخش صنعت در دست اقدام می باشد .
چون می بایستی بر اساس ترافیک تونل،ابعاد تونل (قطر و طول) و همچنین شرایط آب و هوای منطقه طراحی و ساخته شود ،لذا مشاور اعلام نموده است تا آخر خرداد ماه طراحی آن به اتمام می‌رسد. (۲) راه اقلید-سورمق

مشکل اعتبار مورد نیاز راه اقلید به سورمق حل گردید و بزودی فاز دوم اجرای این مسیر آغاز میشود.
لازم بذکر است بدلیل اینکه این پروژه از قبل تعریف نشده بود و هیچ کد اعتباری ملی و یا استانی نداشت تأمین اعتبار آن راحت نبود و می بایست تمهیدات خاصی جهت رفع این مشکل دیده میشد. (۳) تقاطع اقلید - سورمق

محل اتصال راه اقلید به سورمق می بایست هرچه سریعتر از این حالت بیرون برود به همین دلیل پس از سفر معاون وزیر راه به شهرستان و بازدید از ورودی شهرستان از سمت سورمق و همچنین توضیحات و پیشنهادات دکتر افضلی در این خصوص مشاور طراحی یک روش مناسب مانند ایجاد یک تقاطع غیر همسطح یا ایجاد یک میدان را شروع کرده است و بزودی طرح آن آماده می شود.
همشهرستانی های عزیز استحضار دارند که بعد از سالها انتظار لازم بود یک کار اصولی انجام بگیرد و قطعاً طراحی آن باید توسط شرکت های مشاور ذی صلاح انجام پذیرد.
انشاءالله علیرغم محدودیت‌های مالی موجود در کشور که همه‌ی آحاد مردم در جریان آنها هستند و از طرفی هزینه بر بودن این نوع پروژه ها بتوانیم یک مسیر مناسب و در شأن مردم عزیز و بزرگ شهرستانمان ایجاد نماییم.

 

 

وی با انتشار پست هایی از دیگر مصوبات این دیدار خبر داد.

 

 

افضلی همچنین تصاویری از بازدید استاندار فارس از پروژه آزادراه طریق الرضا، پروژه راه آهن یزد.اقلید .یاسوج و تصویری از بازدید وی از ایستگاه راه آهن اقلید به اشتراک گذاشت.

 

 

امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس، در صفحه شخصی اش عنوان کرد:  بی توجهی و عدم کنترل در بازار ارز وزیر اقتصاد را به مجلس خواهد کشاند.

گفتنی است یکشنبه هفته آینده کرباسیان برای پاسخ به سه سوال امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در جلسات هفته آینده در صحن علنی مجلس حضور می یابد.

 

 

وی در پستی دیگر از دیدارش با آیت الله موسوی اصفهانی نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری و اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر همدان خبر داد.

 

 

خجسته همچنین از افتتاح بخش آنژیوگرافی و جراحی قلب در بیمارستان بوعلی سینا نوشت.

وی در حاشیه این مراسم  با اشاره به این که بخش خصوصی و جمعی از پزشکان همدان تصمیم به سرمایه گذاری بسیار خوبی به صورت احداث بیمارستان مجهز و تخصصی در جنب بیمارستان کنونی بوعلی گرفته اند گفت : همدان به همت پزشکان حاذق و نام آورش و امکانت ایجاد شده و در حال ایجاد در آینده نزدیک قطب پزشکی و درمانی منطقه خواهد شد.
وی با تاکید بر این که در چند سال گذشته تحول بسیار خوبی هم در امکانات بیمارستانی و هم خدمات درمانی و سلامت همدان صورت گرفته گفت : در حال حاضر هم با تکمیل شدن بیمارستان اکباتان ، ساخت بیمارستان جدید بوعلی، ساخت بیمارستان 300 تخت خوابی زنان و مرکزجامع سرطان بیمارستانهای فرشچیان ظرفیت پذیرش بیمار در بیمارستان های همدان مازاد بر نیاز استان خواهد شد و با برنامه ریزی صحیح میتوانیم اقدام به پذیرش بیماران استان های دیگر و کشورهای همسایه کنیم .
نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که جذب گردشگر سلامت نیز می تواند در همدان اشتغال پایدار ایجاد کند گفت : در صورت ارائه خدمات با سطح کیفی بالا مطمئنا به زودی گردشگری سلامت در همدان هم رونق خواهد گرفت.

 

 

روح الله حضرت پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، پست زیر را در اینستاگرام شخصی خود منتشر کرد.

 

 

محمدعلی وکیلی نماینده مردم تهران ری شمیرانات اسلامشهر بومهن و پردیس در مجلس، در صفحه خود در اینستاگرام نوشت: ایرانِ امروز، در وضعیتِ خوبی به‌سر نمی‌برد. هر روز یک مسئله یا بحران، درون کشور می‌روید. هر از گاهی نیز یکی از خرده ساختارهای کشور، به مرز فروپاشی می‌رسد. گو اینکه، سال‌ها است که بسیاری از ساختارها، بارِ سربار تحمل می‌کنند!
به همین سبب، یکی یکی امروز مبتلا به بحران می‌شوند و به مرزِ گسیختگی می‌رسند. ساختار مدیریت پولی و ارزی، به طور کلی ساختار اقتصادی کشور، ساختار اخلاقی جامعه و ... هر کدام امروز، تا خرخره گرفتار بحران‌اند. سیاست و فرهنگ نیز حال و روز خوبی ندارند. چند روز پیش همه در اخبار خواندیم و تصاویری را دیدیم که در آن چگونه به بهانه گشت ارشاد، جسم یک انسان و روح انسانیت توسط یک مامور خراشیده می‌شد!

سال‌ها است که به‌منظور "مبارزه با بدحجابی"، گشت‌های ارشاد راه افتاده‌اند. در این سالیان، هر چند وقت یکبار، واقعه‌ای اینچنینی رخ می‌دهد و منتشر می‌شود. دیدن این صحنه‌ها، گذشته از اینکه از پایمال شدن حقوق انسانی و شهروندی یک هموطن حکایت می‌کند، در واقع چهره حجاب را نیز تخریب می‌کند. به عبارت دیگر، به جای اینکه بی‌حجابی را برچیند، حجاب را بدنام می‌کند! نمی‌دانم چند سال دیگر باید این رویکرد و راهبرد ادامه یابد تا دریابیم این سرکنگبین صفرا می‌افزاید! سخن این یادداشت البته پیرامون گشت ارشاد نیست بلکه سخن در کهنه شدن و از کار افتادنِ سلسله‌ای از راهبردهای ما است. امری که گویا قرار نیست آن را دریابیم. قصه بسیاری از راهبردهای ما، مانند حکایت گشت ارشاد است. راه‌حل های ما، بیش از اینکه مسئله را حل کنند، گرهی تازه می‌افزایند.
به نظر می‌رسد گرفتار انسداد گفتمانی هستیم. انسدادی که ما را به امتناع راهبردی رسانده است. راهبردهای ما دیگر گرهی نمی‌گشایند و مسائل ما گرفتارِ حلقه ناکارآمد راهبردها شده‌اند. در این فضا هر نسخه‌ای که پیچیده شود، در همان دور باطلِ رویکردهای عقیم، نضج یافته است؛ به همین سبب مسائل ما به راحتی تبدیل به بحران می‌شود. 
به نظرم، نه راه‌حلِ کنترل بازار ارز، بازگشت به نرخ دولتی است و نه دستور وزیر محترم کشور در برخورد با آن مامورِ خشنِ گشت ارشاد، می‌تواند مسئله را حل کند. این نسخه‌ها در امتداد راهبردهای پیشین است و ذیل گفتمانِ مسدودِ حاضر، معنا می یابند.

 

 

فریده اولادقباد نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس، با انتشار پست هایی از تذکرهایش به وزاری راه و شهر سازی در خصوص بالا بودن نرخ عوارض آزاد راه پردیس تهران، تذکر به وزیر  صنعت، معدن و تجارت در خصوص لزوم تسریع در به رسمیت شناختن واحد های شهرک های صنفی و صنعتی در پردیس و تذکر به وزیر  آموزش و پرورش در زمینهکمبود فضاهای آموزشی مدارس و نیاز به تامین نیروی انسانی بومی در شهر جدید پردیس خبر نوشت.

 

 

محمّد محمودی شاه نشین نماینده مردم شهرستانهای ملارد ،شهریار و قدس در مجلس شورای اسلامی، تصاویری از سفر هیئت ایرانی به کشورهای سریلانکا و ویتنام منتشر کرد.

 

 

وی همچنین از قول دکتر لاریجانی از لزوم گسترش مراودات اتاق های بازرگانی تا برنامه ریزی برای گسترش روابط پارلمانی خبر داد.

 

 

جهانبخش محبی نیا نماینده مردم؛ میاندوآب،شاهیندژ و تکاب در مجلس، ویدیویی از سخنان خود در صحن مجلس منتشر کرد.

 

 

سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مرد کاشان و آران و بیدگل در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، تصاویری از مراسم تجلیل از مادران شهدای مدافع حرم و مراسم جشن میلاد حضرت ابوالفضل علیه السلام به اشتراک گذاشت.

 

 

محمد دامادی نماینده ساری و میاندرود در مجلس، با انتشار پستی از بازدیدش از آتش نشانی ساری خبر داد.

 

 

محمود صادقی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی،

متن نامه اش به رییس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در صفحه شخصی خود منتشر کرد:

جناب حجةالاسلام و المسلمین آقای حسین طائب
رییس محترم سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
با سلام و احترام،
در ابتدا لازم می دانم مراتب ارادت و احترام عمیق قلبی خود را به نهاد انقلابی و سرافراز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ابراز نموده و روز پاسدار را به همه پاسداران جان برکف تبریک بگویم. بی‌تردید سپاه پاسداران نقشی تعیین کننده و بی بدیل در حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع از تمامیت ارضی کشور و تأمین امنیت این مرز و بوم، چه در دوران دفاع مقدس و چه در مقابله با تهدیدهای گوناگون نظامی و امنیتی داخلی و منطقه‌ای پس از آن داشته و دارد. 

سازمان اطلاعات سپاه نیز همواره به عنوان یکی از زیرمجموعه های این نهاد انقلابی در رصد و شناسایی و مقابله با تهدیدهای امنیتی نقش شایسته ای ایفا نموده است. اما پاره ای از شیوه های جنابعالی در مدیریت این سازمان و نیروهای عمل کننده آن جوی از عدم اعتماد را نسبت به این نهاد مقدس در جامعه دامن زده است.
اینجانب به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی دائما مورد مراجعه موکلان خود هستم که از رفتار مأموران سازمان اطلاعات سپاه و بی توجهی آنها به موازین آیین دادرسی و حقوق شرعی و قانونی متهمان در مراحل مختلف بازداشت و بازجویی شکایت می‌کنند. متأسفانه در اغلب موارد پیگیری های نمایندگان مردم نیز منتج به نتیجه ای نمی‌شود. 

از سوی دیگر ناهماهنگی و درمواردی تعارض اقدامات شما با دیگر دستگاههای اطلاعاتی به شائبه چندپارچگی حاکمیت در کشور دامن زده و موجب بی اعتمادی و سردرگمی مردم و فعالان در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی شده است. سیطره نگاه امنیتی به مقولات اجتماعی و سیاسی یکی از ویژگی‌های مدیریتی جنابعالی است که آسیب‌ جدی به جایگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در افکار عمومی زده است. به عنوان نمونه نحوه عمل سازمان تحت امر شما با فعالان محیط زیست از یک سو در ناهماهنگی و تعارض کامل با معاونت و مسئولان ذیربط در وزارت اطلاعات است و از سوی دیگر متضمن نقض آشکار حقوق قانونی متهمانی است که باوجود گذشت حدود سه ماه از بازداشت آنها از حق دسترسی به وکیل و ملاقات با خانواده هایشان محرومند.

 

 

علی اسدی نماینده مردم شهرستان شهربابک در مجلس شورای اسلامی، با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامی خود از صدور مجوز ساخت بیمارستان 150 تختخوابی جایگزین در شهربابک خبر داد.

 

 

 عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی، ولادت حضرت ابولفضل العباس (ع) را با انتشار پست زیر تبریک گفت.

 

 

مهرداد لاهوتی نماینده مردم شریف شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی، در صفحه شخصی اش تصاویری از دیدارش با مدیرکل صداوسیمای مرکز گیلان، حضورش در برنامه زنده در مسیر توسعه شبکه باران و تصویری از دیدارش با جمعی از پیشکسوتان فوتبال شهرستان به اشتراک گذاشت.

 

سیدمهدی موسوی نژاد نماینده مردم دشتستان در دوره نهم مجلس شورای اسلامی، به مناسبت روز پاسدار از قول شهید بهشتی نوشت:«پاسداران آگاهانه انتخاب می‌کنند
شجاعانه می‌جنگند
غریبانه زندگی میکنند
مظلومانه شهید میشوند
وبی‌شرمانه موردتوهین قرار می‌گیرند.»

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet