هدر موبایل
1397/02/01 19:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
دبیر علمی دومین همایش بین‌المللی گرد و غبار:

هدف برگزاری همایش انسجام بین‌المللی برای مقابله با ریشه‌های پدیده گرد و غبار است

دبیر علمی دومین همایش بین‌المللی گردوغبار در ایلام گفت: این همایش با محوریت بررسی عوامل پیدایش و گسترش این پدیده و پیامدهای ناشی از آن برگزار می شود.
هدف برگزاری همایش انسجام بین‌المللی برای مقابله با ریشه‌های پدیده گرد و غبار است دبیر علمی دومین همایش بین‌المللی گردوغبار در ایلام گفت: این همایش با محوریت بررسی عوامل پیدایش و گسترش این پدیده و پیامدهای ناشی از آن برگزار می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/101508.jpg هدف,برگزاری,همایش,انسجام,بین‌المللی,برای,مقابله,با,ریشه‌های,پدیده,گرد,و,غبار,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، «نورالدین رستمی» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: موضوع گردو غبار موضوعی است که نمی‌توان برای آن مرزبندی کرد بلکه مسأله‌ای بین‌المللی است که حل آن در گرو همدلی در سطح جهانی است.

وی با بیان این‌که گرد و غبار دو منشاء طبیعی و انسانی دارد که هر چند منشاء طبیعی شاید در دسترس انسان نباشد اما خود انسان وارد این معادله شده و عوامل غیرطبیعی گرد و غبار را شکل داده است، تصریح کرد: اگر انسان بتواند تأثیر منفی نداشته باشد مشکل گرد و غبار خیلی حاد نیست به این مفهوم که موضوعاتی مانند ناامنی و  جنگ، بر این پدیده موثر است و  با تعاملات سیاسی می‌توان بسیاری از مسائل را برطرف کرد.

دبیر علمی دومین همایش بین‌المللی گرد و غبار با تأکید بر این‌که در موضوع ریزگردها باید به دنبال درمان باشیم نه اقدام تسکینی از قبیل توزیع ماسک، گفت: ایجاد پوشش گیاهی در صورتی موثر است که در منطقه برداشت انجام شود، ایران در منطقه رسوب‌گذاری قرار دارد و هر چه اقدام در این منطقه صورت گیرد کارهای تسکینی است.

به گزارش ایسنا، رستمی تصریح کرد: ترغیب عراق و انسجام بین‌المللی برای حل ریشه‌ای معضل گرد و غبار از اهداف این همایش است و هدف ما این است که از ریشه این معضل از سرچشمه بخشکانیم از همین‌رو هم از مسئولان اجرایی عراق و هم از فعالان علمی این کشور برای حضور در این همایش دعوت شده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet