پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1386/08/05 16:59:00
سرویس سیاسی

حق شناس: در دنیا کالایی وجود ندارد که ما نتوانیم آن را خریداری کنیم

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: حتی با اعمال تحریم های تازه علیه ایران در دنیا کالایی وجود ندارد که ما نتوانیم آن را خریداری کنیم.

هادی حق شناس در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اعمال تحریم های تازه از سوی آمریکا علیه سپاه پاسداران و سه بانک ملی، ملت و صادرات، اظهار داشت: تحریم اقتصادی توسط آمریکا بعد از تسخیر لانه جاسوسی به اجرا درآمد اما هیچ گاه این تحریم ها جنبه بین المللی به خود نگرفت.

وی افزود: موج جدید تحریم ها در خصوص روابط بازرگانی ایران پس از تصویب دو قطعنامه در سال گذشته علیه ایران آغاز گردید. اما آمریکا تحریم های بانکی را حتی زودتر از صدور قطعنامه ها در شورای امنیت شروع کرده بود و نمونه آن بانک سپه بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: افزودن سه بانک ملی، ملت و صادرات به لیست تحریم، حلقه محاصره بانکی را تنگ تر می کند و اگرچه در قالب قطعنامه نیست اما می تواند مقدمه تصویب قطعنامه سوم علیه جمهوری اسلامی ایران باشد.

نماینده مردم انزلی گفت: ما باید این واقعیت را بپذیریم که آمریکا و بخشی از اروپا تحت هیچ شرایطی تمایل ندارند که ما چرخه کامل سوخت هسته ای را داشته باشیم. بنابراین اعمال این تحریم ها طبیعی است و حتی ممکن است شدت پیدا کند، حال این ملت ایران و مسئولین کشور هستند که باید بین انرژی هسته ای و مشکلات اقتصادی یکی را انتخاب کنند.

حق شناس متذکر شد: درست است که تحریم ها علیه ایران بصورت هماهنگ اعمال می شود اما اینگونه نیست که در جهان کالایی وجود داشته باشد و ما یا هر کشور دیگری نتوانیم آن را تهیه کنیم. تنها تاثیری که ممکن است تحریم به جای گذارد، افزایش قیمت کالاست.

وی افزود: لذا اگر بخواهیم واقع بینانه تحلیل کنیم، تحریم هزینه اقتصادی کشور یا هزینه تهیه کالا در سراسر کشور را افزایش می دهد نه اینکه کشور را دچار مشکلات حاد کند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet