هدر موبایل
1397/02/02 03:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
صدیقی:

پرداخت ارز دانشجویی تسهیل می شود

معاون دانشجویی وزیر علوم گفت: پرداخت تسهیلات ارزی به دانشجویان الکترونیکی شده است.
پرداخت ارز دانشجویی تسهیل می شود معاون دانشجویی وزیر علوم گفت: پرداخت تسهیلات ارزی به دانشجویان الکترونیکی شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201702101471468576.jpg پرداخت,ارز,دانشجویی,تسهیل,می,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مجتبی صدیقی در آیین معارفه سرپرست دانشگاه شهرکرد گفت: پرداخت تسهیلات ارزی الکترونیکی شده است و این امر باعث می شود تا رسیدگی به مدارک دانشجویان از هزار نفر به هزار و 500 نفر در هر دو هفته یک بار افزایش یابد.

وی افزود: دانشجویانی که خارج از کشور هستند می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی "نشا" و همچنین پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه، مدارک خود را بارگذاری کنند که این مدارک پس از تأیید نمایندگی های جمهوری اسلامی در کشورهای مختلف در بانک ها قابل دسترسی است و دانشجو و یا خانواده او می توانند با ارائه کد پیگیری و مراجعه به یکی از شعب بانک های تجارت و سامان و پرداخت معادل ریالی آن، ارز دانشجویی را دریافت و به مقصد مورد نظر ارسال کنند.

معاون امور دانشجویی وزیرعلوم، تحقیقات و فنآوری افزود: اگرچه آمار دقیقی از دانشجویان مشغول به تحصیل ایرانی در خارج از کشور نیست، اما به نظر می رسد حدود 80 هزار دانشجوی ایرانی در خارج از کشور تحصیل می کنند که 15 هزار نفر از آنان متقاضی ارز دانشجویی هستند و بقیه از حمایت دانشگاه های خارج از کشور برخوردارند.

صدیقی همچنین از تأمین ارز دانشجویان بورسیه هم خبرداد و گفت: سیاست کلی این است که فرصت های تحقیقاتی دانشجویان هم برای خارج از کشور و هم برای داخل کشور افزایش یابد و پیش بینی می شود امسال بیش از دو هزار نفر از دانشجویان دکترا بتوانند از این فرصت ها بهره مند شوند که پرداخت ارز آنان به روال قبل ادامه دارد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویی کشور هم از افزایش 20 درصدی اعتبارات این بخش خبر داد و گفت: این اعتبارات امسال به 700 میلیارد تومان رسیده است که علاوه بر این میزان امسال 500 میلیارد تومان هم برای توسعه و ایجاد 200 خوابگاه دانشجویی اختصاص یافته است.

آقای یزدان مهر افزود: به منظور ارتقاء سطح کمی و کیفی سلف غذای دانشجویان، امسال 122 آشپزخانه دانشگاه های کشور هم صنعتی می شود که سال گذشته هم 46 آشپزخانه دانشگاه ها صنعتی شد.

وی همچنین ایجاد جاده تندرستی با امکانات ورزشی در مجتمع های خوابگاهی دختران و ایجاد 100 اتاق سلامت در دانشگاه های کشور را از دیگر برنامه های این صندوق برای رفاه حال دانشجویان در سال جاری برشمرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وزیر علوم، تحقیقات و فنآوری در حکمی سعید کریمی را به سمت سرپرست دانشگاه شهرکرد منصوب و از خدمات شایان شامحمدی قدردانی کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet