هدر موبایل
1397/02/02 02:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
آیت الله فاضل لنکرانی:

دفاع از حریم اسلام بر تمام مسلمانان واجب است

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت:‌ دفاع از حریم اسلام بر همه مسلمانان واجب است و آگاهی دادن بر آن در هر زمانی، رکنی رکین برای بقای اسلام است.
دفاع از حریم اسلام بر تمام مسلمانان واجب است رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت:‌ دفاع از حریم اسلام بر همه مسلمانان واجب است و آگاهی دادن بر آن در هر زمانی، رکنی رکین برای بقای اسلام است. https://cdn.icana.ir/d/019/43179.jpg دفاع,از,حریم,اسلام,بر,تمام,مسلمانان,واجب,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی در چهاردهمین جشنواره بین المللی بهار شهادت که در شهر مقدس کربلا برگزار شد، اظهار کرد: در سال‌های اخیر امت اسلام شاهد ظهور افکار باطل و خطرناکی است که حوادث سنگین و جنایات بی‌شماری را در کشورهای عراق و سوریه به بار آورده است.

وی افزود: فرقه جنایتکار داعش، در ظاهر تحت لوای اسلام و به عنوان احیای خلافت اسلامی ایجاد شد، ولی در واقع این گروه به دست آمریکا و رژیم صهیونیستی تشکیل شده است و هدف نهایی آن چیزی جز نابودی دین و تقویت جبهه کفر و استکبار نیست

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با بیان اینکه خداوند بزرگ را شکرگزار هستیم که مرجعیت شیعه، ارتش و نیروهای مقاومت مردمی عراق موفق به نابودی و از بین بردن سلطه آنان بر شهرهای عراق شدند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر وظیفه مهم و خطیر فقها و علما و اندیشمندان مسلمان است که ابعاد علمی و مبانی فقهی این حرکت و خیزش عظیم مردمی در دفاع از حریم اسلام و مسلمین را تبیین کرده تا مسیر دفاع از اسلام به خوبی برای نسل حاضر و نسل‌های آتی روشن شود و این حرکت الگویی مناسب برای مسلمانان در جمیع اقطار عالم گردد.

آیت‌الله فاضل لنکرانی با اشاره به ضرورت دفاع از اسلام، گفت:‌ همه مسلمانان، اعم از شیعه و سنی، قائل به وجوب دفاع از اساس و حریم دین هستند و بعید نیست گفته شود این دفاع در همه زمان‌ها از ضروریات دین شمرده شده است.

به گزارش مهر، وی در ادامه به بیان مبحثی علمی با عنوان «دفاع از حریم اسلام» پرداخت و مبانی فقهی و اجتهادی این مسئله را تبیین کرد و گفت: بر همه حوزه‌های علمیه و ناشران اسلام و فقاهت و نیز حامیان دین و عتبات مقدسه لازم است که همه مسلمانان را نسبت به امر مهم دفاع از حریم اسلام فرا خوانند و غفلت از این امر جایز نیست؛ چرا که دفاع از حریم اسلام بر همه مسلمانان واجب است و آگاهی دادن بر آن در هر زمانی، رکنی رکین برای بقای اسلام است.

گفتنی است چهاردهمین جشنواره بین المللی بهار شهادت صبح امروز فعالیت خود را در شهر مقدس کربلا و با حضور شخصیت‌های دینی، حوزوی، فرهنگی و دانشگاهی از داخل و خارج عراق و نمایندگان عتبات مقدس و زیارتگاه‌های شریف عراق و جهان و جمعی از زائران آغاز کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet