ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1397/02/02 07:29:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

عربستان زیارت «غار حراء» و «کوه نور» را ممنوع کرد

وزارت حج و عمره عربستان تشرف زائران بیت الله الحرام به جبل النور و زیارت غار حراء را ممنوع کرد.
عربستان زیارت «غار حراء» و «کوه نور» را ممنوع کرد وزارت حج و عمره عربستان تشرف زائران بیت الله الحرام به جبل النور و زیارت غار حراء را ممنوع کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/45663.jpg عربستان,زیارت,«غار,حراء»,و,«کوه,نور»,را,ممنوع,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از پایگاه سعودی سبق، وزارت حج و عمره عربستان تشرف زائران بیت الله الحرام به جبل النور و زیارت غار حراء را ممنوع کرد.

بر اساس این گزارش، وزارت حج و عمره عربستان به تمام موسسات و شرکت‌هایی که در حوزه حج فعال هستند، ابلاغ کرد، به زائران بیت الله الحرام اجازه ندهند به جبل النور بروند و باید برنامه بازدید از غار حراء را از برنامه خود حذف کنند.

«عبدالعزیز الوزان» معاون وزارت حج و عمره عربستان مدعی شد: این تصمیم برای حفظ سلامتی زائران و جلوگیری از برخی تخلفات شرعی اتخاذ شده است.

گزارش مهر، به وی افزود: اماکن بسیار مرتفعی وجود دارد که ممکن است سبب بیهوشی و کاهش اکسیژن شود و احتمال سقوط و در معرض خطر قرار گرفتن حجاج را افزایش می دهد.

گفتنی است که جبل النور (کوه نور) در چهار کیلومتری شمال شرقی شهر مکه و کنار مسیر مشعر منا به عرفات واقع است. غار حراء در بالاترین نقطه این کوه قرار دارد و سالانه هزاران مسلمان به زیارت این غار می‌روند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet