هدر موبایل
1397/02/02 07:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمود عباس:

اجازه نمی‌دهیم ترامپ قدس را پایتخت اسرائیل بداند

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: ما به رئیس‌جمهور آمریکا و غیر او اجازه نخواهیم داد قدس را پایتخت اسرائیل بدانند.
اجازه نمی‌دهیم ترامپ قدس را پایتخت اسرائیل بداند رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: ما به رئیس‌جمهور آمریکا و غیر او اجازه نخواهیم داد قدس را پایتخت اسرائیل بدانند. https://cdn.icana.ir/d/019/97549.jpg اجازه,نمی‌دهیم,ترامپ,قدس,را,پایتخت,اسرائیل,بداند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز شنبه بر ادامه مقابله فلسطین با تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در به‌رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

وی در دیدار با یک هیئت عربی در شهر رام الله گفت: ما هرگز به ترامپ یا غیر او اجازه نخواهیم داد که بگویند قدس پایتخت اسرائیل است و ما از ابتدا با این تصمیم مبارزه کردیم.

محمود عباس همچنین تاکید کرد: قبل از تحقق راه حل مسأله فلسطین، ما به هیچ دولتی اجازه نخواهیم داد که سفارت کشورش را به قدس منتقل کند. هنگامی که راه حل محقق شود، قدس شرقی برای ما و قدس غربی برای آن‌ها است.

رئیس تشکیلات خودگردان افزود: قدس شرقی مهد سه دین آسمانی اسلام، مسیحیت، و یهود است و مؤمنان می‌توانند به آنجا بیایند و مناسک دینی خود را آزادانه انجام دهند. ما از ابتدا گفتیم که قدس شرقی پایتخت دولت ما، به  روی پیروان همه ادیان باز است.

گفت‌وگوی تلفنی ماکرون و عباس درباره تحولات فلسطین

امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه و محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تلفنی درباره آخرین تحولات فلسطین و روند سیاسی در فلسطین گفت‌وگو کردند.

ماکرون که این هفته به واشنگتن سفر می‌کند به محمود عباس گفت که وی در دیدار با ترامپ، مواضع فلسطین را به‌طور واضح به اطلاع وی خواهد رساند.

رئیس‌جمهور فرانسه همچنین بر مواضع کشورش در حمایت از تحقق صلح بین فلسطینی‌ها و رژیم صهیونیستی بر اساس راه حل دو دولت تاکید کرد.

وی تاکید کرد که کامل شدن روند آشتی فلسطین به نفع مواضع فلسطین در مذاکرات است.

عریقات: آمریکا اجرای معامله "قرن" را آغاز کرده است

"صائب عریقات" دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین گفت که دولت آمریکا از طریق به‌رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و  تصمیم‌  انتقال سفارت آمریکا به این شهر در اواسط ماه آینده میلادی، عملا اجرای  معامله قرن را آغاز کرده است.

وی طی سخنانی در یک نشست خبری در شهر رام الله گفت که از زمان اعلام تصمیم ترامپ درباره قدس، دولت آمریکا دیگر شریک و ناظر بر صلح نیست.

عریقات از کشورهای دنیا به‌ویژه کشورهای عضو سازمان ملل متحد خواست که تسلیم فشارهای آمریکا نشوند و سفارت‌های خود را از تل‌آویو به قدس منتقل نکنند، زیرا این اقدام به هر دلیلی که باشد، خجالت‌آور است.

دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین تاکید کرد که قدس شرقی بر اساس قوانین بین‌المللی شهری اشغالی است و انتقال سفارت دیگر کشورها به این شهر، اقدامی باطل است.

عریقات گفت: زورگویی و اقدامات تحریک‌آمیزی که دولت ترامپ اتخاذ می‌کند در راستای دفاع از تجاوزهای سنگینی است که اسرائیل علیه قوانین بین الملی مرتکب می‌شود.

به گزارش تسنیم، ترامپ روز چهارشنبه 15 آذر ماه گذشته در یک سخنرانی در کاخ سفید قدس را پایتخت فلسطین اشغالی اعلام کرد و به دولتش دستور داد مقدمات کار برای اننقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس را فراهم کند. این تصمیم ترامپ با خشم فلسطینیان و محکومیت‌های جهانی مواجه شد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet