هدر موبایل
1397/02/02 13:30:00
سرویس اقتصادی
بیگلری:

دولت مصوبه غیرکارشناسی ساماندهی بازارچه‌های مرزی را حذف کند / برخوردی با قاچاق سازمان یافته وجود ندارد

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس، گفت: از دولت انتظار داریم تا هرچه زودتر مصوبه غیرکارشناسی ساماندهی بازارچه‎‌های مرزی را حذف و شرایط به حالت قبل از اعمال آن بازگردد.
دولت مصوبه غیرکارشناسی ساماندهی بازارچه‌های مرزی را حذف کند / برخوردی با قاچاق سازمان یافته وجود ندارد نماینده مردم سقز و بانه در مجلس، گفت: از دولت انتظار داریم تا هرچه زودتر مصوبه غیرکارشناسی ساماندهی بازارچه‎‌های مرزی را حذف و شرایط به حالت قبل از اعمال آن بازگردد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608104846714052.jpg دولت,مصوبه,غیرکارشناسی,ساماندهی,بازارچه‌های,مرزی,را,حذف,کند,/,برخوردی,با,قاچاق,سازمان,یافته,وجود,ندارد Icana

محسن بیگلری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص دلایل اعتصاب بازاریان و کسبه بازارچه‌های مرزی در برخی شهرستان‌های مرزی غرب کشور، اظهارداشت: دولت مصوبه ‌ای را به‌عنوان ساماندهی بازارچه‌های مرزی گذرانده است در صورتی که این مصوبه خام و غیرکارشناسی است.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت با این مصوبه به‌دنبال حذف کوله‌بری بوده اما با این اقدام نه‌تنها مشکلات کوله‌بران حل نشده بلکه چندین برابر نیز شده است، گفت: این مصوبه برای کلیه کسبه و بازاریان مناطق مرزی مشکلاتی به‌وجود آورده، آسیب‌های جدی را نیز متحمل شده‌اند و کسابت آنها روبه ورشکستگی پیش می‌رود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ضمن دعوت از بازاریان برای بازکردن مغازه‌های خود به‌منظور جلوگیری از سوء استفاده احتمالی، ادامه داد: این انتظار را از دولت آقای روحانی دارم تا هرچه زودتر این مصوبه غیرکارشناسی را حذف کند؛ مردم به دلیل غیرکارشناسی و بدون مطالعه بودن این مصوبه درخواست دارند تا شرایط به حالت قبل از اعمال مصوبه بازگردد.

تعرفه‌های گمرکی تا 40 درصد کاهش پیدا کند

وی با تاکید بر اینکه در صورتی که امکان بازگشت به شرایط قبل وجود ندارد تخفیف چشمگیری را در زمینه تعرفه‌های گمرکی در نظر بگیرند، عنوان کرد: پیشنهاد تخفیف 40 درصدی تعرفه‌های گمرکی را با آقای جهانگیری مطرح کرده‌ایم، که معاون اول رئیس جمهور نیز به وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور دادند تا این پیشنهاد را در هیات دولت بررسی کنند.

مقام معظم رهبری بارها اعلام کرده‌اند که منظور ایشان در برخورد با قاچاق برخورد با کوله‌بران نیست بلکه برخورد با قاچاق سازمان‌یافته است، متاسفانه امروز در دولت برخوردی با قاچاق سازمان یافته وجود ندارد و تنها با کوله‌بران برخورد می‌شود.

6 روز از اعتصاب باراریان مرزی می‌گذرد

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه اولویت اول بازگشت به شرایط قبل از اعمال مصوبه ساماندهی بازارچه‌های مرزی است، خاطرنشان کرد: اعتصاب بازرچه مرزی حدود 6 روز است که آغاز شده اما از بهمن ماه‌ تاکنون کالایی تحت عنوان کوله‌بری وارد کشور نشده و در ایام عید نیز حدود 4 روز اجازه واردات داده شد که از طریق بازارچه‌های رسمی صورت گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet