هدر موبایل
1397/02/02 11:20:00
سرویس سیاسی
میرزایی‌نکو:

مصداق‌های رجل سیاسی «ان قلت» دارد/درخواست استسفاریه راهکاری برای تعیین مفهوم رجل

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس با اشاره به اینکه مصداق های رجل سیاسی مشخص شده از سوی شورای نگهبان «ان قلت» دارد، گفت: برای شفاف سازی و تعیین مفهوم رجل می توان استسفاریه برای اصل ۱۱۵ قانون اساسی از شورای نگهبان خواست.
مصداق‌های رجل سیاسی «ان قلت» دارد/درخواست استسفاریه راهکاری برای تعیین مفهوم رجل عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس با اشاره به اینکه مصداق های رجل سیاسی مشخص شده از سوی شورای نگهبان «ان قلت» دارد، گفت: برای شفاف سازی و تعیین مفهوم رجل می توان استسفاریه برای اصل 115 قانون اساسی از شورای نگهبان خواست. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106355304239.jpg مصداق‌های,رجل,سیاسی,«ان,قلت»,دارد/درخواست,استسفاریه,راهکاری,برای,تعیین,مفهوم,رجل Icana

قاسم میرزایی نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با مفهوم رجل سیاسی ارائه شده از سوی شورای نگهبان و مسئله تعیین جنسیت در این حوزه، گفت: اقدام جدی در خصوص رجل سیاسی که زنان نیز می توانند جز این مفهوم باشند، صورت نگرفته است.

نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید به اصل مذاکرت مجلس خبرگان اول مراجعه شود که فقها و بزرگان تاریخ کشور همگی منظورشان این نبود که رجل سیاسی فقط مرد باشد اما اکنون بعد می دانم مفهوم جدیدی از آن بدست بیاید.

وی ادامه داد: شورای نگهبان در خصوص دربرگیری مفهوم رجل برای زنان و مردان اعلام کرد این مهم هنوز جای بحث دارد اما  فعلا مصداق هایی را مشخص کرده که «ان قلت» را در پی دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: به عنوان مثال فردی جرمی را انجام داده و مجازات نیز شده و محکومیت سیاسی و اجتماعی هم ندارد، چطور می توانیم بگوییم جزء جریانات فتنه بوده یا نبوده لذا مصداق ها باید شفاف تر شود.

عضو فراکسیون امید مجلس دهم تصریح کرد: برای شفاف سازی و تعیین مفهوم رجل می توان استسفاریه برای اصل 115 قانون اساسی از شورای نگهبان خواست؛ بنابراین هم می توان منتظر تعیین تکلیف شورای نگهبان در این خصوص بود و هم مجلس شورای اسلامی می تواند پیگیری کند لذا این دو روش منافاتی ندارند.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به عبارتی برای تعیین تکلیف موضوع می تواند استسفاریه مطرح می شود اما گاهی در رفت و برگشت این مهم پاسخ ارائه شده و نظرات متفاوت می شود لذا پیگیری موضوع به مجمع تشخیص مصلحت نظام می رسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet