هدر موبایل
1397/02/02 11:14:22
سرویس صحن
در جریان بررسی دوفوریت طرح انتقال آب و سدسازی در حوضه آبریز مطرح شد؛

موافقان: بخشی نگری در حوزه آب عامل بروز مشکلات جدی در کشور/ مخالفان: ضرورت نگاه ملی به طرح های آب

نمایندگان موافق و مخالف با دوفوریت طرح الزام دولت به توقف اجرا و توسعه طرح های انتقال آب و سدسازی در حوضه های آبریز به بیان دلایل خود پرداختند.
موافقان: بخشی نگری در حوزه آب عامل بروز مشکلات جدی در کشور/ مخالفان: ضرورت نگاه ملی به طرح های آب نمایندگان موافق و مخالف با دوفوریت طرح الزام دولت به توقف اجرا و توسعه طرح های انتقال آب و سدسازی در حوضه های آبریز به بیان دلایل خود پرداختند. https://cdn.icana.ir/d/019/201802104083427222.jpg موافقان:,بخشی,نگری,در,حوزه,آب,عامل,بروز,مشکلات,جدی,در,کشور/,مخالفان:,ضرورت,نگاه,ملی,به,طرح,های,آب Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدمهدی مفتح در نشست علنی امروز (یکشنبه 2 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح دوفوریتی الزام دولت به توقف مطالعه، اجرا و توسعه طرح های انتقال آب و سدسازی در حوضه های آبریز رودخانه ها، تالاب ها و دریاچه های محلی به مدت 5 سال گفت: درخصوص این طرح می بایست بررسی های جامع و کارشناسانه در حوزه آب صورت بگیرد. بحث آب در کشور نیازمند تصمیم گیری سریع و جدی است و در فرآیند آن باید از کارشناسان در این زمینه استفاده کرد.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیاری از تصمیمات در حوزه آب در کشور غیرکارشناسانه بوده و با توجه به کمبود آب، باید تصمیمات جدی، سریع و متفکرانه اتخاذ شود.

در ادامه این نشست یحیی کمالی پور در موافقت با طرح مذکور گفت: کشور با کمبود جدی آب مواجه است و اگر اقدامات در گذشته کارشناسی بود با مشکلات امروز مواجه نمی شدیم. امروز متاسفانه در اقصی نقاط کشور با مشکل ریزگردها نیز مواجه هستیم که این ناشی از تصمیم گیری های نادرست در حوزه آب است.

نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی افزود: باید طرح هایی که نیمه کاره رها شده و کار کارشناسی در آنها صورت گرفته، به نتیجه برسد. موافقت با این طرح می تواند بسیاری از مشکلات حوزه آب در کشور را برطرف کند.

حسینعلی حاجی دلیگانی نیز در مخالفت با طرح یاد شده گفت: موضوع آب موضوع ملی است و نباید به صورت بخشی به آن نگریسته شود. طرح های این حوزه نباید متوقف شود چرا که بسیاری از هزینه های کشور صرف به نتیجه رسیدن این طرح ها شده است.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: کشورهای دیگر برای آب های مرزی خود تعیین تکلیف می کنند، در حالی که ما هنوز در تعیین تکلیف آب های داخلی خود مانده ایم. عدم مدیریت های متمرکز در کشور باعث افزایش مشکلات شده است، طرح های کارشناسی شده نباید متوقف شود.

وی تصریح کرد: تفکر بخشی نگری باعث آسیب به کشور شده و ضروری است تمامی مسائل به صورت ملی بررسی شود.

 

ساری: سیاست های غلط در حوزه آب باعث شوری بیش از حد خلیج فارس شده

همچنین علی ساری نیز در موافقت با طرح دوفوریتی الزام دولت به توقف مطالعه، اجرا و توسعه طرح های انتقال آب و سدسازی در حوضه های آبریز رودخانه ها، تالاب ها و دریاچه های محلی به مدت 5 سال گفت: بخشی نگری شدید در گذشته در سیاست های آبی کشور نقش داشته است. بسیاری از سیاست هایی که در حوزه آب در گذشته اتخاذ شده، باعث شوری بیش از حد خلیج فارس شده است. چرا باید بحث انتقال آب از دریای عمان و خلیج فارس با آن همه هزینه غیرضرور اتفاق بیفتد.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اتخاذ برخی سیاست های اشتباه در حوزه آب باعث کم آبی در استان خوزستان شده است، بی آبی در استان خوزستان بیداد می کند. این طرح کمک خواهد کرد بسیاری از مشکلات به وجود آمده مرتفع شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet