هدر موبایل
1397/02/03 07:55:00
سرویس اقتصادی
عسگری در گفت‌وگو با خانه ملت:

سهمیه واردات پوشاک برای مناطق آزاد کشور تعیین شده است/ پوشاک وارداتی در مسیر قرمز کنترل‌های گمرکی قرار دارد

رئیس کل گمرک کشور، گفت: پوشاک جز کالاهای هدف و در سطح ۳ یعنی مسیر قرمز قرار دارد که ابتدا ارزیابی فیزیکی و سپس به ایکس‌ری ارجاع داده می‌شود.
سهمیه واردات پوشاک برای مناطق آزاد کشور تعیین شده است/ پوشاک وارداتی در مسیر قرمز کنترل‌های گمرکی قرار دارد رئیس کل گمرک کشور، گفت: پوشاک جز کالاهای هدف و در سطح 3 یعنی مسیر قرمز قرار دارد که ابتدا ارزیابی فیزیکی و سپس به ایکس‌ری ارجاع داده می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201710100098034388.jpg سهمیه,واردات,پوشاک,برای,مناطق,آزاد,کشور,تعیین,شده,است/,پوشاک,وارداتی,در,مسیر,قرمز,کنترل‌های,گمرکی,قرار,دارد Icana

فرود عسگری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص عملکرد گمرک کشور در زمینه واردات پوشاک و مبارزه با قاچاق کالا، اظهار داشت: گمرک جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان یکی از دستگاه‌های موثر و تعیین کننده در حوزه تجارت خارجی ارتباطات خوبی با سازمان‌های مانند توسعه تجارت و دستگاه‌های متولی صدور مجوز دارد و به‌ منظور تسهیل روابط پنجره واحد تجارت فرامرزی را ایجاد کرده‌ است.

رئیس کل گمرک کشور با بیان اینکه در پنجره واحد تجارت فرامرزی حدود 27 سازمان در حال ارائه خدمات‌رسانی به‌صورت الکترونیک هستند، گفت: صاحب کالا پس از اینکه کالای خود را ثبت سفارش کرده و وارد سیستم نمود تشریفات گمرکی انجام و از متولیان صدور مجوز، مجوزها را اخذ و بر اساس آن پروانه صادر و در اختیار واردکنندگان قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه حمایت از کالای ایرانی و مبارزه با قاچاق کالا گمرک به‌عنوان یکی از دستگاه‌ها مربوطه از سال گذشته خصوصا در زمینه پوشاک به‌صورت ویژه و حساس جلسات متعدد را با اتحادیه تولیدکنندگان پوشاک برگزار کرده است، عنوان کرد: گمرک، دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و وزارت صنعت، معدن و تجارت برای مناطق آزاد سهمیه پوشاک تنظیم کرده‌اند تا بر اساس آن سهمیه عمل کنند، این موضوع در قالب یک مصوبه از سوی دولت ابلاغ شده.

عسگری با بیان اینکه در زمینه تولید پوشاک به‌دلیل وجود مزیت نسبی موظف هستیم نهایت تلاش خود را داشته باشیم، تصریح کرد: به منظور واردات رسمی کالا از جمله پوشاک از ابزارهای مختلف کنترلی استفاده می‌کنیم، پوشاک جز کالاهای هدف و در سطح 3 یعنی مسیر قرمز قرار دارد که ابتدا ارزیابی فیزیکی و سپس به ایکس‌ری ارجاع داده می‌شود.

رئیس کل گمرک کشور در پایان خاطرنشان کرد: نهایت تلاش ما این است که با وصول حقوق حقه دولت و کنترل‌های جلوگیری از بروز تخلفات از این طریق حمایت خود را از کالای ایرانی داشته باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet