خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/02/02 11:25:15
سرویس اقتصادی
پورابراهیمی:

دولت اعتقادی به حذف یارانه پردرآمدها ندارد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از عملکرد دولت در زمینه حذف یارانه پردرآمدها انتقاد کرد.
دولت اعتقادی به حذف یارانه پردرآمدها ندارد رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از عملکرد دولت در زمینه حذف یارانه پردرآمدها انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611108942876208.jpg دولت,اعتقادی,به,حذف,یارانه,پردرآمدها,ندارد Icana

محمدرضا پورابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تکلیف دولت برای حذف یارانه 24 میلیون نفر، اظهار داشت: هر سال دولت مکلف می شود که براساس دهک های پردرآمد بخشی از یارانه بگیران را حذف کند، هدف از این قانون حذف یارانه همه افراد نیست.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: در واقع باید یارانه افرادی پردآمد حذف شود و به کسانی پرداخت شود که نیازمند هستند یا در حوزه های دیگر از جمله اشتغال هزینه شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به تفاوت قوانین در زمینه حذف یارانه نقدی، گفت: هر سال در زمینه حذف یارانه پردرآمدها تکالیفی به دولت می شود و در خصوص روش آن گاهی دولت مختار شده و گاهی به دولت گفته ایم یارانه افرادی که بالای 20 میلیون درآمد دارند یا میزان مشخصی دارایی دارند حذف شود.

وی ادامه داد: امسال نیز مانند سنوات گذشته دولت مکلف به حذف یارانه پردرآمدها شده است و این اختیار به دولت داده شده است که با مکانیزم خود افراد پردرآمد را شناسایی و یارانه آنها را قطع کند.

پور ابراهیمی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خان ملت، باانتقاد از رویه دولت در خصوص اجرای این بخش از قانون بودجه سنواتی، اظهار داشت: به نظر می رسد دولت به اصل موضوع اعتقادی ندارد و اگر اعتقاد دارد به آن عمل نمی کند و کل حذف یارانه نقدی را با این موضوع گره می زند که نمی توان یارانه مردم را قطع کرد.

این نماینده گفت: در کشور افرادی وجود دارند که یارانه 45 هزار تومانی در زندگی آنها رقمی محسوب نمی شود در عضو خانواده هایی داریم که این مبلغ برای آنها بسیار مهم است، بنابراین باید یارانه پردرآمدها حذف شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت برای سهولت در پاسخگویی می گوید حذف یارانه نقدی مردم ممکن نیست در حالی که تکلیف در قانون مشخص است و باید در چارچوب قانون به آن عمل شود./

پایان پیام

گفتگواز فهیمه اکبری صحت 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet