هدر موبایل
1397/02/02 11:44:59
سرویس صحن
نجفی‌خوشرودی در نطق میان دستور تاکید کرد:

بحران بیکاری و فساد اداری-مالی مهم ترین چالش‌های روز کشور

نماینده مردم بابل در مجلس اعتقاد دارد ایران امروزه با چهار مسئله و چالش مهم از جمله مشکلات اقتصادی و بویژه بحران بیکاری، فساد اداری و مالی، آسیب های اجتماعی و محیط زیست مواجه است.
بحران بیکاری و فساد اداری-مالی مهم ترین چالش‌های روز کشور نماینده مردم بابل در مجلس اعتقاد دارد ایران امروزه با چهار مسئله و چالش مهم از جمله مشکلات اقتصادی و بویژه بحران بیکاری، فساد اداری و مالی، آسیب های اجتماعی و محیط زیست مواجه است. https://cdn.icana.ir/d/019/201705104793525086.jpg بحران,بیکاری,و,فساد,اداری-مالی,مهم,ترین,چالش‌های,روز,کشور Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی نجفی خوشرودی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 2 اردیبهشت‌ماه)‌ در نطق میان دستور خود، گفت: اساس یکی از مهمترین دلایل و فلسفه برگزاری انتخابات در هر چهار سال این است که متناسب با مسائل و مشکلات روز مردم، نمایندگانی انتخاب و مجلس به وضع قانون و نظارت بر اجرای آن بپردازد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: شرایط کنونی فعالیت مجلس کمتر منعکس کننده نیازها و مسائل اصلی و مهم مردم و ضرورت های کشور است؛ ایران امروزه با چهار مسئله و چالش مهم از جمله مشکلات اقتصادی و بویژه بحران بیکاری، فساد اداری و مالی، آسیب های اجتماعی و محیط زیست مواجه است.

وی ادامه داد: بنابراین مجلس باید دستورکار ویژه ای با اولویت برای حل یا کاهش این چالش ها تعریف کرده و با همکاری سایر قوا در راستای حل آنها اهتمام شایسته انجام دهد در حالی که با مرور دستورکار جلسات مجلس چنین اولویتی مشاهده نمی‌شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: از مهمترین مسائل مرتبط با مجلس بویژه برای نمایندگان شهرستان ها، تداخل مسئولیت با قوه مجریه است؛ در پیدایش این وضعیت هم نمایندگان مقصر هستند و همچنین دولتی ها لذا نگاه فرصت طلبانه نسبت به ورود در حوزه های اجرایی با هدف حفظ سبد رای از یک سو و متقابلا رویکرد بده‌بستان وزارتخانه ها با نمایندگان با هدف حفظ رای اعتماد وزیر مربوطه از سوی دیگر از مهمترین دلایل و عوامل وضعیت فوق الذکر است.

نجفی خوشرودی افزود: مزید بر آن نارسایی و ضعف های جدی در نظام برنامه ریزی و بودجه ای کشور به تشدید این مسئله کمک می کند؛ بنابراین بایستی با تغییراتی در روال کار مجلس با روند فزاینده تنزل نقش، جایگاه و تاثیر گذاری مجلس در فرآیند توسعه ایران مقابله کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: روابط خارجی باید در خدمت توسعه ایران باشد؛ با توجه به چالش های منطقه ای و بین المللی، جریان های مختلف سیاسی در کشور نیز بایستی به این هدف مهم کمک کنند. همچنان که ایران در مقابل رجزخوانی برخی مقامات آمریکا مبنی بر خروج از برجام یا تلاش برای کم خاصیت سازی آن و کاهش انتفاع اقتصادی ایران از برجام، صدا و سیاستی واحد باید داشته باشند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بدیهی است حمایت از وزارت امور خارجه به عنوان سکاندار اصلی سیاسی خارجی به تحقق این هدف کمک خواهد کرد؛ ضمن اینکه تلاش برخی کشورها برای تعمیق چالش های منطقه ای جمهوری اسلامی ایران راه به جایی نخواهد برد. حتی آنها را دچار اشتباهات استراتژیک خواهد کرد.

وی ادامه داد: همچنان که حمله اخیر سه کشور امریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه نقض آشکار حقوق بین الملل از جمله قاعده منع توسل به زور بوده و طبق اسناد بین المللی به ویژه منشور ملل متحد و طرح مسئولیت دولت ها واجد مسئولت برای این کشورها است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: اقتصاد ایران حال و روز خوبی ندارد؛ نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تدبیر هوشمندانه ای برای کمک به کاهش بخشی از مشکلات اقتصاد ایران بوده است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: حمایت از تولید و مصرف کالای ایرانی، همزمان مسلتزم مبارزه جدی با قاچاق کالا، فساد و رانت و تمهید شفافیت و رقابت پذیری و پیوند معقولانه با اقتصاد جهانی و تسهیل صادرات و از منظر اقتصاد سیاسی افزایش همبستگی ملی برای ارتقاء ضریب امنیت ملی کشور است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet