هدر موبایل
1397/02/02 12:40:37
سرویس صحن
ابراهیمی در نطق میان دستور مطرح کرد:

خانواده جانباختگان معدن یورت در انتظار دیدار رهبری/ کشته‌شدگان در زمره شهدا قرار گیرند

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس از انتظار خانواده جانباختگان معدن یورت برای دیدار با مقام معظم رهبری به منظور دستور ایشان برای ثبت نام از دست رفتگانشان در جمع شهدا خبر داد.
خانواده جانباختگان معدن یورت در انتظار دیدار رهبری/ کشته‌شدگان در زمره شهدا قرار گیرند نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس از انتظار خانواده جانباختگان معدن یورت برای دیدار با مقام معظم رهبری به منظور دستور ایشان برای ثبت نام از دست رفتگانشان در جمع شهدا خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711102455248182.jpg خانواده,جانباختگان,معدن,یورت,در,انتظار,دیدار,رهبری/,کشته‌شدگان,در,زمره,شهدا,قرار,گیرند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علیرضا ابراهیمی در نشست علنی امروز (یکشنبه 2 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان حمایت از کالای ایرانی را گرامی داشت و ضمن تبریک روز معلم و روز کارگر افزود: سالی که بر ملت ایران گذشت سرشار از غم و شادی بود؛ از انفجار نفت کش سانچی در دریاهای دور تا انفجار مهیب در دل کوه های معدن زمستان یورت آزادشهر، ده ها نفر از خادمات تولید و اشتغال در مسیر خدمت و تحقق اقتصاد مقاومتی این مرز و بوم مظلومانه در آتش سوختند.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس ادامه داد: در امتداد این حوادث تلخ با سقوط هواپیمای یاسوج، اقدام تروریستی حرم مطهر امام خمینی (ره) و مجلس شورای اسلامی تا زلزله مهیب کرمانشاه و سرپل ذهاب و از دست رفتن صدها نفر از هموطنان ما آزمونی الهی بود که مردم این سرزمین پاک با صبر و همدلی به تحمل آن رفتند.

وی تاکید کرد: اما نصیب مردم رنج دیده استان گلستان از مصائب سال 96 حادثه تلخ و دلخراش انفجار معدن زمستان یورت آزادشهر بود که پیش از این نان سفره بیش از 500 خانوار را تامین می کرد؛ داغی بر مصیبت مردم سخت کوش کمتر برخوردار آزادشهر، رامیان، فندرس و چشمه ساران افزود.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: هم اکنون خانواده جانباختگان معدن زمستان یورت بی صبرانه منتظر هستند به دیدار مقام معظم رهبری شرفیاب شوند و از معظم له درخواست دارند تا دستور فرمایند از دست رفتگان در جمع شهدا محسوب شوند.

 وی افزود: هنوز کارگران معادن حوزه انتخابیه ام به مدت 6 ماه حقوق دریافت نکرده اند که وزیر صنعت، معدن و تجارت باید پاسخگو باشد.

ابراهیمی خطاب به نمایندگان مجلس تصریح کرد: آنچه بیش از هر موضوع دیگری در استان گلستان به ویژه حوزه انتخابیه ام مشهود است فقر و بیکاری، در عین برخورداری از منابع و مواهب خدادادی است.

وی افزود: استان گلستان به استناد آمار و ارقام یکی از محروم ترین استان های نیز می باشد که نیاز مبرم به توجه ویژه برنامه ریزان، سیاستگذاران و دولت دارد.

ابراهیمی یادآورشد: چرا بعد از گذشت سال های طولانی تصویب منطقه ازاد تجاری اینچه برون تاکنون به عنوان یک پیشران توسعه محقق نشده است، از سوی دیگر راه آهن گرگان به مشهد که اولویت همه دولت ها بوده همچنان بلاتکلیف است؟

وی افزود: سوالی که ذهن کشاورزان استان گلستان را مشغول کرده این است که گندم گلستان با داشتن 12 تا 13 درصد پروتئین و 28 تا 30 درصد گلوتن مرغوبترین گندم کشور است، چرا قیمت خرید تضمینی گندم مرغوب گلستان که نتیجه زحمات شبانه روزی کشاورزان است با سایر تولیدات نامرغوب کشور یکسان می باشد در حالی که قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی برابر قانون در آغاز سال زراعی که اول مهرماه است باید ابلاغ و اعلام گردد متاسفانه هنوز  مصوبه نرخ خرید قیمت تضمینی محصولات کشاورزی به دستگاه های ذیربط ابلاغ و اعلام نشده است که این امر موجبات نارضایتی کشاورزان را فراهم آورده است.

ابراهیمی گفت: با توجه به مزین شدن امسال ار جانب مقام معظم رهبری به نام حمایت از کالای ایرانی انتظار می رود برای حمایت از کشاورزان و تولیدکنندگان محصولات ایرانی از واردات غیرضروری جلوگیری شود؛ به عنوان مثال واردات بی رویه برنج در سال 96 باعث شد که هنور برنج برداشتی سال قبل در انبارهای این استان موجود باشد که این موضوع مهمی است که پاسخگویی وزارتخانه های  جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت را می طلبد.

وی خطاب به وزیر نیرو اظهار کرد: به استناد تبصره 6 بند هـ قانون بودجه سال 96 بابت عوارض 5 ریالی قربی به 16 میلیارد تومان از مشترکین برق استان گلستان دریافت شد که به موجب قانون حمایت از صنعت برق باید مبلغ فوق صرف اصلاح و بهینه سازی شبکه های روستایی و تامین برق متقاضیان جدید شود که فقط 4 میلیارد تومان تخصیص داده شده و 60 درصد الباقی تخصیص داده نشده است که باید با تحقق آن در حوزه اصلاح شبکه های روستایی استان کار جدی صورت بگیرد.

ابراهیمی بیان کرد: آبرسانی به شهرهای رامیان و آزادشهر، نگین شهر و تاتار اولیاء برغم تلاش ها و فعالیت های موثری که تاکنون انجام شده به علت کمبود اعتبارات به کندی پیش می رود، همچنین سد قره چای رامیان چند سالی است که در حال پیگری است و انتظار می رود در خصوص شروع عملیات اجرای آن کهمنشا آب شرب بوده ما را همراهی کرده و موانع را برطرف کنند.

وی در ادامه از دولت خواست تا نسبت به ثبات اقتصادی در بازار ارز کشور توجه ویژه ای داشته باشد چرا که این موضوع مشکلات معیشتی بسیاری را برای همه اقشار کشور تحمیل خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: استان گلستان یکی از 15 استانی است که از نظر وضعیت فقر در سطح نامطلوبی قرار دارد؛ از سوی دیگر در حوزه معلولیت مرتبط با بینایی رتبه اول کشور، در حوزه معلولیت شنوایی رتبه پنجم و در زمینه معلولیت جسمی و حرکتی رتبه سوم را دارد بنابراین ضروری است در این مورد نگاه ویژه ای در اعتبرات اداره کل بهزیستی استان گلستان مبذول گردد.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در پایان به مناسبت روز معلم یادآورشد: معلمان فقط حقوق دریافت می کنند اما از حق مسکن، پاداش، خدمات رفاهی، حق ماموریت، اضافه کار، افزایش 35 درصدی حقوق امور مالیاتی و وزارت کشور، کمک هزینه ازدواج، حق الزحمه امتحانات  و حق التدریس و سرانه مدارس بهره مند نمی شوند، به داد متولیان تعلیم و تربیت برسید./

پایان پیام

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet