هدر موبایل
1397/02/02 12:40:02
سرویس دیگر رسانه‌ها_
زرآبادی:

روحانی می‌تواند کابینه‌اش را بازسازی کند/ تغییر در بخش‌های اقتصادی ضروری است

عضو فراکسیون امید مجلس،معتقد است که نارضایتی در دو بخش اقتصادی و آزادی‌های اجتماعی و مدنی وجود دارد و مخاطب صحبت‌های دیروز رئیس جمهور مسئولین مرتبط با این بخش‌ها هستند.
روحانی می‌تواند کابینه‌اش را بازسازی کند/ تغییر در بخش‌های اقتصادی ضروری است عضو فراکسیون امید مجلس،معتقد است که نارضایتی در دو بخش اقتصادی و آزادی‌های اجتماعی و مدنی وجود دارد و مخاطب صحبت‌های دیروز رئیس جمهور مسئولین مرتبط با این بخش‌ها هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201609108896456845.jpg روحانی,می‌تواند,کابینه‌اش,را,بازسازی,کند/,تغییر,در,بخش‌های,اقتصادی,ضروری,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سیده حمیده زرآبادی نماینده قزوین و عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به اظهارات رئیس جمهور مبنی بر اینکه «هر کس در پست مدیریتی خود باید بداند طبق قانون اساسی و وظیفه شرعی، دارای توانمندی بالایی است و باید به وظیفه خود عمل کند و اگر می‌ترسد و از اخم این‌وآن هراس دارد، باید کنار برود»، گفت: اگر چنین افرادی در دولت وجود دارند کسی که می‌تواند آن‌ها را عزل کند شخص رییس جمهور است. اگر روحانی احساس می‌کند چنین افرادی در دولت وجود دارند در هر سمتی هم که باشند، باید آن‌ها را عزل کند.

او در پاسخ به اینکه مخاطب صحبت‌های روحانی کدام بخش از دولت است، گفت: در حال حاضر در دو بخش نارضایتی زیاد است. یکی از این بخش‌ها، بخش‌های اقتصادی است؛ سیاست‌گذاری‌های اقتصادی، سیاست‌های ارزی، پولی و بانکی و روند مدیریتشان رضایت‌بخش نیست. بنابراین یکی از بخش‌های مورد مخاطب روحانی، می‌تواند این بخش باشد.

این نماینده مجلس ادامه داد: بخش دیگری که نارضایتی در این بخش دیده می‌شود مربوط به آزادی‌های اجتماعی و آزادی‌های مدنی است که در اجتماع شاهد نارضایتی از عملکردها در این حوزه هستیم. در بحث‌های دانشگاهی، موضوع شبکه‌های اجتماعی و برخورد نیروی انتظامی -که اخیراً شاهد اتفاقی بودیم-نیز رضایتمندی از عملکرد وجود ندارد.

زرآبادی گفت: به‌هرحال شخص رئیس جمهور بهتر می‌تواند منظورش را بیان کند و کسی هم که می‌تواند برخورد قاطع انجام دهد شخص رییس جمهور است چراکه این موضوع از اختیارات او است. بنابراین اگر روحانی احساس می‌کنند افرادی وجود دارند که کار را به‌درستی انجام نمی‌دهند آن‌ها را عزل کنید.

او تاکید کرد: روحانی در خصوص عزل مسئولان دولتی اختیاردارد. او این تذکر را به‌صورت علنی داد و پیروی این تذکر می‌تواند کسانی که مدنظرشان است را برکنار کند.

به گزارش اعتمادآنلاین؛ این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر لزوم بازسازی در کابینه دولت، گفت: به نظر می‌رسد در تیم اقتصادی، آن سیاست‌گذاری و اقداماتی که انتظار می‌رفت، انجام‌نشده و در این راه موفق نبودند. بنابراین می‌توان در بخش اقتصادی با تغییراتی یک انسجامی به وجود آورد و مشکلات را برطرف کرد. در بخش‌هایی که مربوط به آزادی‌های اجتماعی و آزادی‌های مدنی است نیز به نظر می‌رسد نیاز به بازنگری باشیم./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet