هدر موبایل
1397/02/03 09:57:29
سرویس اجتماعی
مصری مطرح کرد:

هجوم ریزگردها از بیابان های عربستان و عراق به کرمانشاه/نقش 95 درصدی کانون های خارجی در بروز گردو غبار غرب ایران

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه، از بی برنامگی دولت برای مقابله با ریزگردها انتقاد کرد و گفت: عامل ۹۵ درصد ریزگردها در کرمانشاه خارجی و از بیابان های عربستان و عراق است.
هجوم ریزگردها از بیابان های عربستان و عراق به کرمانشاه/نقش 95 درصدی کانون های خارجی در بروز گردو غبار غرب ایران عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه، از بی برنامگی دولت برای مقابله با ریزگردها انتقاد کرد و گفت: عامل 95 درصد ریزگردها در کرمانشاه خارجی و از بیابان های عربستان و عراق است. https://cdn.icana.ir/d/019/47132.jpg هجوم,ریزگردها,از,بیابان,های,عربستان,و,عراق,به,کرمانشاه/نقش,95,درصدی,کانون,های,خارجی,در,بروز,گردو,غبار,غرب,ایران Icana

عبدالرضا مصری درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه منشاء ریزگردها در استان های مختلف متفاوت است، گفت: دربرخی مناطق ریزگردها منشاء داخلی داشته و دربعضی استان ها عامل خارجی دارد، بنابراین در استان های جنوبی کشور دلیل بخشی از ریزگردها داخلی بوده و عمده علت آن از بیابان های عربستان سعودی و عراق است.

نماینده مردم کرمانشاه درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه علت بیش از 95 درصد ریزگردها در این استان خارجی است، افزود: ریزگردها بیشتر از عراق و عربستان به کشور وارد می شوند، به طورحتم باید اقدام بین المللی برای مقابله با این مشکل صورت گیرد؛ هرچند که کشورهای منشاء هیچ اهمیتی به بحث ریزگردها نداده و اولویت این کشورها ریزگردها نیست.

وی با بیان اینکه اولویت عربستان جنگ و نابودی مردم کشورهای دیگر است، تصریح کرد: عراق نیز درگیر مشکلات و مسائل پس ازجنگ داعش است، بنابراین باید همتی صورت گرفته و متاسفانه به استان های جنوبی و غربی کشور درخصوص هجوم ریزگردها ظلم مضاعفی می شود؛ البته هیچ برنامه ای هم از سوی دولت برای جلوگیری از این پدیده دیده نشده است.

مصری با تاکید براینکه مسئولان باید درتمامی مناسبت های مشترک با دولت های همسایه  حل مشکل ریزگردها و مسائل محیط زیستی را دراولویت قرار دهند، گفت: البته چون مسائل این چنینی به مرکز کشور سرایت نمی کند، به طورحتم درد مردم مناطق درگیربا ریزگردها از سوی مسئولان درک نمی شود؛ متاسفانه درطی چند روز گذشته هجوم ریزگردها به کرمانشاه مشکلات بسیاری را برای مردم به وجود آورده است.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه، با اشاره  به اینکه مردم این استان درطی 30 سال گذشته با مشکلات بسیاری نظیر جنگ درگیر بودند، افزود: درحال حاضر نیز مردم گرفتار زلزله، نابسمانی های اقتصادی و ریزگردها هستند، متاسفانه معلوم نیست که مردم مناطق جنوبی و غربی کشور چه زمانی می توانند زندگی کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet