خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/02/03 08:03:43
سرویس اجتماعی
ذوالقدر مطرح کرد:

افزایش 6 درصدی طلاق در سال 96/چرا 67 درصد ازدواج‌های پایتخت به جدایی منجر شده است؟

عضو فراکسیون زنان مجلس، با اشاره به افزایش ۶ درصدی آمار طلاق در سال ۹۶، نبود شناخت را عاملی در جهت اضمحلال ۶۷ درصد ازدواج زوج‌های جوان پایتخت دانست.
افزایش 6 درصدی طلاق در سال 96/چرا 67 درصد ازدواج‌های پایتخت به جدایی منجر شده است؟ عضو فراکسیون زنان مجلس، با اشاره به افزایش 6 درصدی آمار طلاق در سال 96، نبود شناخت را عاملی در جهت اضمحلال 67 درصد ازدواج زوج‌های جوان پایتخت دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201712100208362775.jpg افزایش,6,درصدی,طلاق,در,سال,96/چرا,67,درصد,ازدواج‌های,پایتخت,به,جدایی,منجر,شده,است؟ Icana

سیده فاطمه ذوالقدردر گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  با تایید افزایش 67 درصدی آمار طلاق در پایتخت گفت: متاسفانه در دهه اخیر درصد طلاق به شدت بالا رفته است به طوری که این میزان در شهرهای بزرگ نسبت به شهرهای کوچک و مناطق روستایی بسیار بیشتر است که این رخداد از عوامل چندی متاثر بوده و برای تحلیل آن نباید نگاه تک عاملی به این موضوع اجتماعی داشت.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش 6 درصدی طلاق در سال 96 بر اساس آمار ارائه شده از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ادامه داد: نداشتن شناخت و امید به تغییر و نبود تفاهم از جمله دلایلی هستند که میان زوج ها و خانواده های  متمول بیشتر از سایر زوج ها به عنوان عامل طلاق و جدایی نمود دارد.

وی با بیان اینکه شناخت امروز بین جوانان به دلیل نبود آموزش‌های مناسب و عدم خودشناسی، شناخت جامع و مناسبی نیست و این امر به طور قطع به عدم تفاوت و درک ناقص از یکدیگر منجر می گردد، تصریح کرد: زوج‌های جوان نه تنها این شناخت را نسبت به یکدیگر ندارند، بلکه نسبت به زندگی مشترک، شرایط و ویژگی‌های آن نیز آگاهی نداشته و برای دوران تأهل به جای واقع‌بینی به ترسیم رویاها می پردازند که مصداق عینی برای آن وجود ندارد و بعد از ازدواج نیز خود را در یک فرایندی کاملاً متفاوت از رویا و تصورات خود می‌بینند که در نهایت برای آنها دلزدگی و یأس ایجاد می‌کند.

ذوالقدر خاطرنشان کرد: این نبود واقع‌نگری نسبت به ساختار زندگی ناشی از نبود آشنایی زوج ها با مهارت های زندگی همچون گفت و گو، گوش دادن، توانایی حل مسأله و واقع بینی و رهایی از منیت ها و تبدیل شدن به ما می باشد که تا حد قابل توجهی این ناآگاهی ها باعث می شود مسیر روبه اضمحلال در زندگی مشترک را تعقیب کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری اینکه در کنار عوامل فوق که ناسازگاری و عدم سازش را در خانواده ها و زوج های جوان به همراه می آورد، مشکلات اقتصادی و معضل بیکاری عاملی برای تشدید نارضایتی زوج ها از زندگی مشترک می گردد، تاکید کرد: بی تردید مشکلات اقتصادی عامل ثانویه جدایی ها بوده و همین نبود شناخت و تفاهم باعث می شود که به جای تفکر در امر ازدواج و واقع بینی نسبت به آن، دلایل جدایی و خاتمه دادن به زندگی زناشویی را به این عوامل مادی نسبت دهند.

عضو فراکسیون زنان مجلس، اظهار کرد: در موضوع آموزش های پیش از ازدواج و شناخت مفهومی و عمیق  در میان زوج ها نباید فقط به دوره های پیش از دوران عقد بسنده کرد، بلکه در دوران دانشگاهی باید مهارت های زندگی و آموزش های لازم کسب شود، از سوی دیگر در کنار نهادهای رسمی آموزش، نقش خانواده ها و رفتارهای تعاملی آنها با یکدیگر بهترین و کارآمدترین آموزش را برای جوانان در بر خواهد داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet