هدر موبایل
1397/02/03 08:05:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سالک کاشانی:

نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی بر اجرای مصوبات ضعیف است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: به نظر می رسد نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی بر اجرای مصوبات خود ضعیف است. شاید علت این مسئله این باشد که شورا خود را به عنوان قرارگاه فرهنگی نمی بیند
نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی بر اجرای مصوبات ضعیف است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: به نظر می رسد نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی بر اجرای مصوبات خود ضعیف است. شاید علت این مسئله این باشد که شورا خود را به عنوان قرارگاه فرهنگی نمی بیند https://cdn.icana.ir/d/019/109810.jpg نظارت,شورای,عالی,انقلاب,فرهنگی,بر,اجرای,مصوبات,ضعیف,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،برنامه "گفت و گوی فرهنگی" رادیو گفت وگو با موضوع عملکرد و دستاوردهای شورای عالی انقلاب فرهنگی و در ارتباط تلفنی با حجت الاسلام و المسلمین احمد سالک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

حجت الاسلام سالک در آغاز مطلب ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: برگزاری جشن های بزرگ برای این اعیاد بیانگر فعالیت های فرهنگی در عرصه جهانی است.

وی در رابطه با عملکرد شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: مقام معظم رهبری شورای عالی انقلاب فرهنگی  را یک قرارگاه فرهنگی می دانند که متشکل از نیروی میدانی، پشتیبانی و طراح است. لذا شورای عالی انقلاب فرهنگی برای هدایت فرهنگی جامعه حکم قرارگاه را دارد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی تلاش های بسیار زیادی انجام داده است. تهیه سند جامع علمی، سند مهندسی فرهنگی، طرح تعالی جمعیت و خانواده و دیگر اسناد از جمله اقدامات بزرگ و مهم این شورا است. اما از نظر مجلس آنطور که باید و شاید عملکرد این شورا مطلوب نبوده است. 

این نماینده مجلس گفت: در حال حاضر یکی از موضوعات با اهمیت، فضای مجازی و فرهنگ استفاده از آن می باشد که باید مورد توجه این شورا قرار گرفته و راه های تولید محتوا برای پاسخگویی به شبهات در نظر گرفته شود.

حجت الاسلام سالک مطرح کرد: با وجود همه تلاش ها و ضوابط و قوانین این سوال را دارم که آیا شورای عالی انقلاب فرهنگی نظارت بر مصوبات خود که توسط دستگاه های زیر مجموعه انجام می شود دارد یا خیر.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: به نظر می رسد نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی بر اجرای مصوبات خود توسط دستگاه ها ضعیف است. شاید علت این مسئله این باشد که شورا خود را به عنوان قرارگاه فرهنگی نمی بیند.

وی متذکر شد: شورای عالی انقلاب فرهنگی می تواند برای نظارت بر اجرای مصوبات خود از ابزارهایی چون دستگاه های اجرایی استفاده کند.

حجت الاسلام سالک در خاتمه عنوان کرد: باید در اجرای مصوبات آسیب شناسی صورت بگیرد و به مجلس منتقل شود. مجلس آمادگی لازم را برای پیگیری این امر دارد.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet