آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رحیمی جهان آبادی مطرح کرد؛

عادی‌سازی حملات نظامی آمریکا به کشورها با سوءاستفاده از ماده 42 منشور سازمان ملل

سرویس سیاسی
عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است آمریکایی‌ها با سوءاستفاده از ماده 42 منشور سازمان ملل متحد حملات نظامی خود به سایر کشورها را به صورت عرف درآورده‌اند.
یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 ساعت 15:56
عادی‌سازی حملات نظامی آمریکا به کشورها با سوءاستفاده از ماده 42 منشور سازمان ملل عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است آمریکایی‌ها با سوءاستفاده از ماده 42 منشور سازمان ملل متحد حملات نظامی خود به سایر کشورها را به صورت عرف درآورده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109222943098.jpg عادی‌سازی,حملات,نظامی,آمریکا,به,کشورها,با,سوءاستفاده,از,ماده,42,منشور,سازمان,ملل Icana

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره اقدام اخیر آمریکا در حمله هوایی به سوریه گفت: آمریکایی ها ادعا می کنند برای حمایت از مردم سوریه اقدام به حمله موشکی کرده اند در حالی که این اقدام در راستای دفاع از آنها نبود بلکه صرفا به دنبال تأمین منافع خود از این محل هستند.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه یک حمله نظامی می تواند باعث فروش میلیاردها دلار تسلیحات و تجهیزات نظامی به کشورهای عربی شود، عنوان کرد: از سوی دیگر حفاظت از موجودیت اسرائیل در منطقه یکی از مهم ترین سیاست های آمریکایی هاست.

وی در ادامه با بیان اینکه آمریکایی ها فرصتی پیدا کردند تا بتوانند در برابر روس ها قدرت نمایی کنند، یادآور شد: آنها قصد داشتند با اقدام نظامی در سوریه جلوی نفوذ بیش از حد روسیه در منطقه را بگیرند.

رحیمی جهان آبادی در ادامه با بیان اینکه آمریکایی ها حمله شیمیایی را بهانه ای برای حمله به سوریه قرار دادند، اظهار داشت: آمریکایی ها مدعی هستند شورای امنیت مجوز حمله به کشورهای داوطلب جهت مقابله با حملات شیمیایی سوریه را صادر کرده است در حالی که این موضوع ادعایی بیش نیست و کشورهایی همچون آمریکا، انگلیس و فرانسه صرفا توجیهاتی برای اقدام خود می آورند که در هیچ قانون بین المللی ذکر نشده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به ماده 42 فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد بیان داشت: آنها از این ماده که اجازه حمله نظامی به نیروهای هوایی، دریایی یا زمینی برای حفظ امنیت بین المللی را می دهد به عنوان دستاویزی جهت حملات نظامی خود به سوریه استفاده کرده اند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر آمریکایی ها طی سال های اخیر به گونه ای رفتار کرده اند که حمله نظامی آنها علیه کشوری که در آن اقدام نظامی صورت گرفته باشد به صورت عرف درآمده و اهمیتی ندارد که مورد آن در قوانین بین المللی نیز باشد یا خیر.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان بازیابی قدرت از سوی گروه های معارض سوری را دور از انتظار ندانست و خاطرنشان کرد: در نهایت به نظر می رسد این حملات موشکی صرفا برای هشدار به دولت مرکزی بود لذا تاثیر خاصی بر معادلات منطقه نداشته است.

گفت وگو از مریم مهرگان

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000