هدر موبایل
1397/02/02 15:32:00
سرویس سیاسی
جمالی‌نوبندگانی تشریح کرد:

آیا ایران و اروپا برجام منهای ایالات متحده را ادامه می‌دهند؟

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اروپایی ها می دانند نمی توانند برجام را بدون آمریکا ادامه دهند زیرا ممکن است به بهانه تحریم های ثانویه اختلال در امورشان ایجاد شود.
آیا ایران و اروپا برجام منهای ایالات متحده را ادامه می‌دهند؟ عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اروپایی ها می دانند نمی توانند برجام را بدون آمریکا ادامه دهند زیرا ممکن است به بهانه تحریم های ثانویه اختلال در امورشان ایجاد شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201711103725676107.jpg آیا,ایران,و,اروپا,برجام,منهای,ایالات,متحده,را,ادامه,می‌دهند؟ Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص ارزیابی آینده برجام و چگونگی حضور ایران در این توافقنامه، گفت: اروپایی ها دریافته اند که نمی توانند برجام را بدون امریکا ادامه دهند زیرا ممکن است آمریکایی ها به بهانه تحریم های ثانویه اختلال در امورشان ایجاد کند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: همگان اعتقاد دارند علاوه بر اینکه ایالات متحده در عمل به تعهداتش در برجام خلف وعده کرده، اروپایی ها نیز نتوانستند فضای لازم برای تحقق اهداف برجام را بوجود بیاورند.

وی ادامه داد: طبق برجام قرار بود فضای سیاسی و اقتصادی مناسب پیش روی کشورمان باز شود  که روح برجام نام داشت و بر این اساس نیز در اوایل امضاء برجام وزراء کشورهای خارجی پشت سرهم به کشورمان سفر کردند اما در ادامه صرفا به انعقاد تفاهم نامه ختم شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: این مهم در حالیست که امروزه اروپایی ها بیان می کنند که با امریکا مذاکره انجام می دهند اما کدخدا حرف خودش را می زند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد برجام بدون آمریکا، دیگر معنای اصلی‌اش را نخواهد داشت و برای کشورمان منافعی رقم نخواهد زد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ٥٠٠ نماینده مجالس آلمان، بریتانیا و فرانسه در نامه به اعضای کنگره آمریکا، خواسته‌اند به ترامپ اجازه ندهند توافق هسته‌ای با ایران از بین برود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet