خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/02/02 15:50:19
سرویس سیاسی
مرادی:

مجلس باید 500 نماینده داشته باشد

نماینده مردم بندرعباس در مجلس گفت: : به ازای هر ۱۵۰ هزار نفر باید یک نماینده در مجلس باشد و اگر این فرمول را به کل کشور تعمیم بدهیم اکنون باید حدودا ۵۰۰ نماینده در مجلس حاضر باشند.
مجلس باید 500 نماینده داشته باشد نماینده مردم بندرعباس در مجلس گفت: : به ازای هر 150 هزار نفر باید یک نماینده در مجلس باشد و اگر این فرمول را به کل کشور تعمیم بدهیم اکنون باید حدودا 500 نماینده در مجلس حاضر باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105141792623.jpg مجلس,باید,500,نماینده,داشته,باشد Icana

احمد مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تقسیمات کشوری، اظهار داشت: موضوع تقسیمات کشوری به صورت عام مورد توقع همه مردم است، در ساختار تقسیمات کشوری در هر استانی را اگر مورد ملاحظه قرار دهید، تمایل به ارتقاء وجود دارد.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارتقاء مناطق متناسب با جمعیت، شرایط و فرصت‌ها مرسوم و مطابق با عرف و قانون است، بیان کرد: در یک مقطع زمانی اصلاحات تقسیمات کشوری سرعت خوبی داشت ولی نمی‌دانم به چه علتی وزارت کشور در این زمینه دست به عصا راه می‌رود.

وی افزود: در استان‌های مختلف، درخواست‌هایی برای ارتقاء وجود دارد ولی مدت‌هاست با تاخیر مواجه شده‌اند که موضوع جالبی نیست.

مرادی با اشاره به موضوع افزایش تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به ازای هر 150 هزار نفر باید یک نماینده در مجلس باشد و اگر این فرمول را به کل کشور تعمیم بدهیم اکنون باید حدودا 500 نماینده در مجلس حاضر باشند تا به سهولت کار مردم پیگیری شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شرایط ایده آل وجود 500 نماینده در مجلس است تا فشار بر نمایندگان کاهش یافته و امور مردم به سهولت انجام شود ولی این اتفاق رخ نداده است، گفت: بنا بر قانون اساسی هر 10 سال باید20 نماینده به تعداد نمایندگان مجلس اضافه شود، که البته این قانون نیز مدتی است که اجرا نشده است.

مرادی با اشاره به اینکه موضوع افزایش تعداد نمایندگان  در کمیسیون‌های مربوطه مطرح شده و40 نماینده به 290 نماینده فعلی اضافه می‌شوند، بیان کرد: اگرچه افزایش تعداد نمایندگان به 330 نفر برای شرایط جمعیتی و فعلی کشور کم است اما تاحدودی پیگیری‌های مردم تسهیل می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet