هدر موبایل
1397/02/02 16:59:28
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حق‌شناس:

ضرورت لحاظ کردن شرایط جسمی در انتخاب شهردار آینده/ شهرداری انتخاب می‌کنیم که درگیر درمانِ زمانبر نباشد

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران از لحاظ کردن شرایط جسمی در انتخاب شهردار آینده خبر داد و گفت: شهرداری انتخاب خواهیم کرد که درگیر بیماری‌های صعب‌العلاج و درمان زمانبر نباشد.
ضرورت لحاظ کردن شرایط جسمی در انتخاب شهردار آینده/ شهرداری انتخاب می‌کنیم که درگیر درمانِ زمانبر نباشد رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران از لحاظ کردن شرایط جسمی در انتخاب شهردار آینده خبر داد و گفت: شهرداری انتخاب خواهیم کرد که درگیر بیماری‌های صعب‌العلاج و درمان زمانبر نباشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712103667969617.jpg ضرورت,لحاظ,کردن,شرایط,جسمی,در,انتخاب,شهردار,آینده/,شهرداری,انتخاب,می‌کنیم,که,درگیر,درمانِ,زمانبر,نباشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمدجوادحق شناس عضو شورای شهر تهران ری تجریش با بیان اینکه اعضای شورا با دقت و حساسیت مشغول بررسی انتخاب شهردار تهران هستند، گفت: تلاش اعضای شورا بر ادامه فعالیت محمدعلی نجفی بود، اما بنا به دلایلی که برخی از آنها تاکنون برای مردم مشخص شده است، دکتر نجفی تصمیم به استعفا گرفت و در نهایت با این استعفا موافقت شد.

به گفته وی در دوران حضور نجفی در شهرداری تهران در مجموع اقدامات خوبی صورت گرفته است.

حق شناس با اشاره به ویژگی‌های شهردار بعدی تهران اظهارکرد: در مرحله اول شهردار تهران باید فردی باشد که بتواند مسیر قبلی را در مبارزه با فساد و فسادستیزی ادامه دهد و از این رو حتما شهردار بعدی تهران یک اصلاح طلب شناسنامه دار و متعهد به این جریان خواهد بود، چرا که از نظر ما جریان اصلاحات تصمیم‌ها و اقداماتش بر مبنای منافع ملی و منافع مردم استوار است.

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه مقاومت در برابر فشارها و تسلیم نشدن در برابر جریان‌های قدرت باید از دیگر ویژگی‌های شهردار بعدی تهران باشد، گفت: رشته تحصیلی مرتبط با اقدامات زیربنایی شهرداری و سابقه اجرایی مرتبط در این حوزه نیز قطعا در انتخاب شهردار تهران موثر بوده و جزو مولفه‌های دارای امتیاز برای انتخاب شهردار خواهد بود.

وی با بیان اینکه خیز برای ریاست جمهوری همواره یکی از آفت‌هایی بوده که در دوران شهرداری آقایان احمدی نژاد و قالیباف، تهران را با مشکل مواجه کرد، اظهار داشت: بنابراین تاکید ما انتخاب شهرداری است که سودای ریاست جمهوری و سفر به پاستور در سر نداشته باشد.

حق شناس درباره دیگر ویژگی‌های شهردار منتخب شورای شهر تهران گفت: شهردار بعدی باید عقبه سیاسی و اجتماعی قدرتمندی داشته باشد و بتواند با نهادهای مختلف حاکمیتی و دولتی تعامل و همکاری داشته باشد و از سوی دیگر در برابر فشارها و هجمه‌های ناصواب بیرونی و درونی مقاومت کند.

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران میدانی بودن و اجرایی بودن را از دیگر ویژگی‌های شهردار بعدی تهران دانست و گفت: اعضای شورای شهر فردی را انتخاب خواهند کرد که با قوانین حوزه شهری آشنایی کامل داشته و همچنین با امور اجرایی مربوط به وظایف اصلی شهرداری کاملا آشنا باشد.

وی درباره اینکه آیا شرایط جسمی و سلامتی گزینه مورد نظر نیز بررسی خواهد شد یا خیر، خاطرنشان کرد: قطعا شرایط جسمی را نیز مدنظر قرار خواهیم داد و شهرداری انتخاب خواهیم کرد که درگیر بیماری‌های صعب‌العلاج و درمان زمان‌بر نباشد.

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران، حسن شهرت را نیز معیار دیگر برای انتخاب شهردار برشمرد و گفت: ما به دنبال شهرداری هستیم که به پاکدستی شهره باشد. این مولفه بسیار مهمی است. در نهایت برنامه اداره شهرداری از سوی گزینه‌های نهایی دریافت شده و بر اساس آن تصمیم گیری خواهد شد.

حق شناس درباره احتمال انتخاب شهردار زن نیز گفت: جنسیت عامل موثر در تصمیم گیری نیست و اگر در میان زنان توانمند افرادی داوطلب پذیرش مسئولیت باشند، حتما سوابق و برنامه های آنان نیز بررسی خواهد شد.

به گزارش ایلنا، وی درباره اسامی و گزینه‌های مطرح شده از سوی برخی رسانه‌ها اظهارکرد: اعضای شورای شهر تهران درباره ویژگی‌ها و فرآیند انتخاب شهر مباحثی را مطرح کرده‌اند، اما در هیچ یک از جلسات شورا هیچ نامی مطرح نشده است و بنابراین آنچه که در رسانه‌ها مطرح می‌شود، گمانه زنی بوده و اسامی قطعی نیست که در جلسات اعضای شورا پیرامون آن بحثی شده باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet