هدر موبایل
1397/02/03 08:04:51
سرویس فرهنگی
جعفرزاده ایمن آبادی مطرح کرد:

تجربه نامناسب سفر توریست به ایران در پی محدودیت در تبادلات ارزی/ دولت آیین‌نامه ارائه دهد

عضو فراکسیون میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی مجلس با اشاره به بازار ملتهب ارز و تاثیر آن در صنعت گردشگری، گفت: محدودیت ارزی تجربه بدی را برای گردشگر ورودی ایجاد می‌کند.
تجربه نامناسب سفر توریست به ایران در پی محدودیت در تبادلات ارزی/ دولت آیین‌نامه ارائه دهد عضو فراکسیون میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی مجلس با اشاره به بازار ملتهب ارز و تاثیر آن در صنعت گردشگری، گفت: محدودیت ارزی تجربه بدی را برای گردشگر ورودی ایجاد می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201711109099816718.jpg تجربه,نامناسب,سفر,توریست,به,ایران,در,پی,محدودیت,در,تبادلات,ارزی/,دولت,آیین‌نامه,ارائه,دهد Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بازار ملتهب ارز و تاثیر آن در صنعت گردشگری، گفت: کشور مایل به جذب گردشگر بیشتر است اما امروزه با توجه به محدودیت‌های ارزی برای تبادلات ارزی دلار- ریال این گردشگران فکری نشده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: گردشگر با خود دلار به همراه می‌آورد و برای تبادلات ارزی به صرافی‌ها مراجعه می‌کند، صرافی‌ها از تبدیل دلار به ریال خودداری می‌کنند و آنها را به بانک‌ها ارجاع می‌دهند، بانک‌ها نیز بدون تبادل دلار، آنها را به صرافی می‌فرستند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه این گردشگر به پول رایج کشور برای کرایه، رفتن به رستوران و سایر هزینه‌ها نیاز دارد در صورتی که نتواند نیاز خود را برآورده کند خاطره بدی را برای او رقم زده‌ایم و ممکن است این گردشگر از تجربه نامناسب سفر به ایران از یک سو با دوستان خود و از سوی دیگر از طریق شبکه‌های اجتماعی با جهانیان صحبت کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: گردشگری که نتواند از پول همراه خود استفاده کند در صفحه‌های اجتماعی مطالبی درج می‌کند و به سایر گردشگران توصیه می‌کند به ایران نیایید چراکه علی‌رغم داشتن پول نمی‌توان برای خوردن غذا به رستوران رفت و این موضوع برای کشور بسیار بد است.

جعفرزاده ایمن‌آبادی تاکید کرد: ما قبلا به دولت هشدارهای لازم در این خصوص را دادیم؛ تثبیت نرخ ارز 4 هزار و 200 تومانی در مقطع زمانی کوتاه مدت مناسب است اما در بلند مدت نمی‌تواند در سیستم ارزی کشور اثرگذار باشد.

عضو فراکسیون میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: دولت باید سریعا آیین‌نامه‌ها و دستورهای لازم در این زمینه را تدوین کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet