آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسینی کیا خبر داد:

برگزاری نشست اعضای فراکسیون حج مجلس با مقامات سازمان حج در مورد رفع موانع لغو ویزای عراق در اربعین

سرویس فرهنگی
عضو هیأت رئیسه فراکسیون حج و زیارت مجلس از برگزاری نشست مشترک اعضای فراکسیون متبوعش با مقامات سازمان حج در مورد رفع موانع لغو وزیرا عراق در اربعین خبر داد.
دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 ساعت 08:00
برگزاری نشست اعضای فراکسیون حج مجلس با مقامات سازمان حج در مورد رفع موانع لغو ویزای عراق در اربعین عضو هیأت رئیسه فراکسیون حج و زیارت مجلس از برگزاری نشست مشترک اعضای فراکسیون متبوعش با مقامات سازمان حج در مورد رفع موانع لغو وزیرا عراق در اربعین خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803106115517876.jpg برگزاری,نشست,اعضای,فراکسیون,حج,مجلس,با,مقامات,سازمان,حج,در,مورد,رفع,موانع,لغو,ویزای,عراق,در,اربعین Icana

سید جواد حسینی‌کیا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره لغو روادید اربعین گفت: لغو روادید مراسم اربعین اقدام مناسبی است که سفر زائران ایرانی به عراق را تسهیل می‌بخشد و از آن طرف باید مناسباتی نیز برای طرف عراقی فراهم شود که بتواند براحتی امکان سفر به ایران را بدون روادید داشته باشد.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:  این اقدام نیازمند تعامل دو سویه می‌باشد زیرا این ارتباطات به هر میزان افزایش پیدا کند، معادلات مذهبی میان دو کشور را افزایش خواهد داد؛ لذا لغو روادید امر مبارکی است که نیازمند اقدام متقابل طرف عراقی نیز هست.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: لغو روادید مراسم اربعین باعث افزایش امنیت در عراق خواهد شد؛ ضمن آنکه اگر روادید برداشته شود، می‌تواند باعث افزایش تعداد زایران ایرانی شود و از لحاظ اقتصادی برای عراق مفید خواهد بود و زیرساخت‌های عراق را که در جنگ‌های اخیر دچار خسارت شده بود را جبران خواهد کرد.

این نماینده مجلس در دوره دهم تصریح کرد: قرار بر این شد که نشست مشترکی میان اعضای فراکسیون حج و زیارت با مقامات سازمان حج و زیارت برگزار شود و پیرامون این موضوع بحث و تبادل نظر صورت بگیرد و موانع عملی شدن این اقدام مرتفع شود؛ از سوی دیگر در استان کرمانشاه باید موانع بسته ماندن مرز خسروی مرتفع شود و امیدواریم این مرز نیز بازگشایی شود و رویای مردم این خطه عملی شود.

عضو هیات رئیسه فراکسیون حج و زیارت در مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: لغو روادید مراسم اربعین ظرفیت مناسبی را برای زائران عتبات عالیات بوجود می‌آورد و زمینه را برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم جهانی اربعین فراهم خواهد ساخت./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000