هدر موبایل
1397/02/16 16:09:33
سرویس استان ها
محمود زاده:

سوال از وزیر کشور درباره وضعیت کولبران در مرزهای غربی کشور / مجازاتِ جرم وارد کردن چند کیلو لباس دسته دوم یا چند کارتن مرگ نیست

نماینده مردم مهاباد در مجلس ضمن انتقاد از وزارت کشور درباره سوال خود از رحمانی فضلی در این خصوص توضیح داد.
سوال از وزیر کشور درباره وضعیت کولبران در مرزهای غربی کشور / مجازاتِ جرم وارد کردن چند کیلو لباس دسته دوم یا چند کارتن مرگ نیست نماینده مردم مهاباد در مجلس ضمن انتقاد از وزارت کشور درباره سوال خود از رحمانی فضلی در این خصوص توضیح داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607102980194303.jpg سوال,از,وزیر,کشور,درباره,وضعیت,کولبران,در,مرزهای,غربی,کشور,/,مجازاتِ,جرم,وارد,کردن,چند,کیلو,لباس,دسته,دوم,یا,چند,کارتن,مرگ,نیست Icana

جلال محمودزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موضوع سوال خود از وزیر کشور در خصوص برخورد نیروی انتظامی با کوله بران، اظهار داشت: در مناطق مرزی و بین راه‌های تهران تا مناطق غرب کشور، سالیانه شاهد کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از مردمی از منطقه غرب کشور هستیم که این مردم به دلیل نبود اشتغال، اجناسی مانند سیگار یا البسه دست دوم را وارد می‌‎کنند.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کولبرهایی که از مرزها جنس می‌آورند، معمولا مورد تیراندازی  قرار می‌گیرند،بیان کرد: در طول سال 96 حدود 160 نفر از کولبرها و افرادی که اجناسی مانند سیگار یا البسه دسته دوم وارد می‌کنند، کشته یا زخمی می‌شوند.

99 درصد اجناس قاچاق از اسکله‌های رسمی کشور وارد می‌شود

وی با اشاره به اینکه سوال من از وزیر کشور این بود که هیچ کس مخالف مبارزه با قاچاق نیست، افزود: موضوع قاچاق به دلیل حمایت از تولید داخل باید کنترل شود ولی اگر آمارها را بررسی کنیم مشاهده می شود که یک درصد قاچاق کشور به این مردم مرزنشین ارتباط دارد و 99 درصد قاچاق از اسکله‌های رسمی کشور، از طریق گمرک یا منطقع آزاد تجاری صورت می‌گیرد.

محمودزاده ادامه داد: صحبت ما این بود که دولت و نیروی انتظامی نباید به خاطر چند کیلو لباس دسته دوم یا یک بار سنگینی که بر کولِ یک جوان بیکار است، آن‌ها را مورد تیراندازی قرار دهند و بکشند، بلکه باید این افراد را دستگیر و به مراجع قضایی معرفی می‌کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به اینکه مجازاتِ جرم وارد کردن چند کیلو لباس دسته دوم یا چند کارتن سیگار کشتن نیست، گفت: نیازی نیست ماموران به اسلحه روی آورند و با این شدت جوانان غرب کشور را مورد برخورد قرار دهند و موجب کشته و زخمی شدن 160 نفر از این کولبران شوند.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر می‌خواهند با قاچاق مبارزه کنند باید به سراغ اسکله‌های رسمی بروند، اظهار داشت: عده‌ای در بدنه دولت نفوذ دارند و از طریق اسکله‌های رسمی هزاران تن بار وارد کشور می‌کنند، همچنین برخی مناطق آزاد تجاری را تبدیل به مکانی برای واردات محصولات کرده‌اند یا به نام گمرک رسمی جنس قاچاق وارد می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه وزارت کشور اگر قصد مبارزه با قاچاق کالا دارد باید به رصد گمرک، اسکله‌های رسمی و مناطق آزاد تجاری بپردازد نه اینکه جوان مرز نشینی که دارای زن و بچه است را بکشد و مشکلات و معضلات اجتماعی بعدی را ایجاد کند، افزود: سوال من از وزیر کشور این بود که چرا تا این حد با افراد ضعیف برخورد شدید صورت می‌گیرد ولی در عوض گلوگاه‌های قاچاق رها می‌شود و فقط با دست فروشان سیگار و لباس دست دوم مقابله می‌کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet