خبرگزاری خانه ملت

ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1397/02/02 17:59:28
سرویس اجتماعی
بابایی صالح در تشریح دستور کار کمیسیون اجتماعی مطرح کرد:

طرح ساماندهی معابر کوله بری و ته لنجی تصویب شد

عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس از بررسی و تصویب طرح ساماندهی معابر مرزی کشور ( معابر کوله بری و ته لنجی و فرعی ) در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.
طرح ساماندهی معابر کوله بری و ته لنجی تصویب شد عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس از بررسی و تصویب طرح ساماندهی معابر مرزی کشور ( معابر کوله بری و ته لنجی و فرعی ) در نشست امروز این کمیسیون خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607105323005263.jpg طرح,ساماندهی,معابر,کوله,بری,و,ته,لنجی,تصویب,شد Icana

روح الله بابایی صالح در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از بررسی و تصویب طرح استفساریه نحوه پرداخت عیدی به کارکنان دولت و نحوه تسری آن به کارگران شاغل و مشمولان قانون کار در دستگاه های اجرایی خبر داد و گفت: با حضور تعدادی از کارشناسان مرکز پژوهش ها این طرح بررسی شد.

نماینده مردم بویین زهرا در مجلس شوری اسلامی در رابطه با این استفساریه، افزود: این استفساریه مبنی بر این است که آیا قانون نحوه پرداخت عیدی کارکنان دولت مصوب 20.10.74 در مورد کارگران شاغل در دستگاه‌های اجرایی که تا سال 1391 عیدی و پاداش خود را برابر قانون نحوه پرداخت عیدی و پاداش کارگران مشمول قانون کار مصوب 6/12/1370 دریافت‌ کرده‌اند،‌ جاری است؟ پاسخ بله، با توجه به مواد 75 و 117 قانون خدمات مدیریت کشوری روال پرداخت باید مطابق با مصوبه 6/12/1370 صورت پذیرد.

وی ادامه داد: در واقع بخشی از کارکنان دستگاه های دولتی هر چند کارمند دولت هستند اما تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند و حقوق و دستمزد آنها مطابق قانون کار پرداخت می شود که بر اساس قانون نحوه پرداخت عیدی کارکنان دولت مصوب سال 1370 به این افراد مانند کارمندان عیدی و پاداش پرداخت می شود که بر این اساس کارمند محسوب می‌شدند.

نماینده مردم بویین زهرا در مجلس دهم، یادآور شد: در این رابطه این افراد تحت پوشش قانون کار بودند اما عیدی و پاداش آنها مطابق قانون کار نبود بنابراین بر اساس استفساریه مصوب کمیسیون اجتماعی، دولت باید به این افراد مطابق قانون کار یعنی دو برابر حقوق و دستمزد عیدی پرداخت کند تا اجحافی در حق آنان صورت نگیرد.

عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، افزود: همچنین طرح ساماندهی معابر مرزی کشور ( معابر کوله بری و ته لنجی و فرعی ) در نشست امروز با حضور کارشناسانی از وزارت اطلاعات، مرزبانی ناجا و مرکز پژوهش ها بررسی و تصویب شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet