ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1397/02/02 18:40:03
سرویس سیاسی
حمزه:

مسئولان ارشد کشور ایجاد استان جدید را به صلاح نمی‌بینند

نماینده مردم کهنوج، فاریاب، منوجان، رودبار و قلعه‌گنج در مجلس گفت: بحث تقسیم استان کرمان به ۲ استان مطرح بوده ولی به دلایلی، گفته می‌شود که مسئولان ارشد کشور صلاح به ایجاد استان جدید در کشور نمی‌بینند.
مسئولان ارشد کشور ایجاد استان جدید را به صلاح نمی‌بینند نماینده مردم کهنوج، فاریاب، منوجان، رودبار و قلعه‌گنج در مجلس گفت: بحث تقسیم استان کرمان به 2 استان مطرح بوده ولی به دلایلی، گفته می‌شود که مسئولان ارشد کشور صلاح به ایجاد استان جدید در کشور نمی‌بینند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803100781764507.jpg مسئولان,ارشد,کشور,ایجاد,استان,جدید,را,به,صلاح,نمی‌بینند Icana

احمد حمزه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد تقسیمات کشوری، اظهار داشت: بحث تقسیم استان کرمان به 2 استان مطرح بوده ولی به دلایلی، گفته می‌شود که مسئولان ارشد کشور صلاح به ایجاد استان جدید در کشور نمی‌بینند و این روند متوقف شده است.

نماینده مردم کهنوج، فاریاب، منوجان، رودبار و قلعه‌گنج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نه  تنها کرمان بلکه استان‌های سیستان و بلوچستان و فارس تقاضای تقسیم دارند، ولی ظاهرا این موضوع متوقف است زیرا مسئولان ارشد کشور با ایجاد استان جدید مخالف هستند.

وی افزود: ما به دنبال این هستیم که در حوزه انتخابیه خودم تقسیمات کشوری انجام شود و به دنبال این نیستیم که استان کرمان تقسیم  به دو استان شود.

حمزه با اشاره به اینکه در استان کرمان و جنوب استان شهرستان‌های بزرگی وجود دارند، ادامه داد: طول حوزه انتخابیه من به لحاظ جغرافیایی 600 کیلومتر است که به اندازه وسعت یک استان است، لازم است که این حوزه انتخابیه خُرد شود و تعداد شهرها افزایش یافته تا مدیریت آن تسهیل شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: احتمالا یک نماینده به حوزه انتخابیه کهنوج، رودبار جنوب، قلعه گنج، منوجان و فاریاب اضافه شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet