خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/02/02 17:06:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ولایتی:

زبان و فرهنگ مشترک باعث پیوند بین ایران و افغانستان شده است

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز با دکتر خواجه عمری وزیر تحصیلات عالی افعانستان دیدار و گفت‌وگو کرد.
زبان و فرهنگ مشترک باعث پیوند بین ایران و افغانستان شده است رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز با دکتر خواجه عمری وزیر تحصیلات عالی افعانستان دیدار و گفت‌وگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201709108025625855.jpg زبان,و,فرهنگ,مشترک,باعث,پیوند,بین,ایران,و,افغانستان,شده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ علی اکبر ولایتی در این دیدار ضمن خوش‌آمد گویی به وزیر کشور افغانستان اظهار امیدواری کرد که این سفر، سفر پر خیر و برکتی برای آنها باشد.

وی گفت:‌ کشور ما خانه دوم شماست و امیدواریم همکاری خوبی را با همتایان ایرانی داشته باشید.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: یکی از ماموریت‌های دانشگاه آزاد اسلامی، تاسیس شعبه در کشورهای دوست و همسایه است و خوشبختانه از چند سال پیش شعبه کابل مشغول فعالیت است. علاوه‌بر آن تعداد زیادی از برادران و خواهران افغان در مدارس و دانشگاه‌های ما تحصیل می‌کنند.

وی افزود: حدود 16 هزار افغان از دانشگاه‌ها و مدارس ما فارغ‌التحصیل شده‌اند و شاید حدود 10 هزار نفر نیز در حال تحصیل در دانشگاه‌های ایران هستند.

ولایتی با بیان اینکه زبان، تاریخ و فرهنگ مشترک و سنت‌های مشابه و همسایگی از مواردی است که باعث این پیوند بین دو کشور شده است، تاکید کرد: از ابتدای مبارزات مردم افغانستان علیه بیگانگان جمهوری اسلامی ایران بیش از هر کشور دیگری از مهاجران افغان استقبال کرده است.

در ادامه این دیدار وزیر تحصیلات عالی افغانستان نیز با تشکر از دکتر ولایتی تاکید کرد: برای گسترش و بهبود روابط‌های علمی ایران و افغانستان به ویژه همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی آماده‌ایم و امیدواریم که شما همکاری بیشتر و بهتری با ما داشته باشید.

به گزارش آنا، خواجه عمری هدف از این ارتباط علمی را ارتقاء کیفیت آموزش در دانشگاه‌های افغانستان عنوان کرد و گفت: بدون شک همکاری‌های فرهنگی ما از سالیان خیلی دور جریان داشته است و خدمت‌ها و همکاری‌های زیادی در بخش‌های مختلف به خصوص تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی ایران با کشور ما داشته است که قابل یادآوری است و جای تشکر دارد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet