هدر موبایل
1397/02/02 19:16:53
سرویس سیاسی
در حاشیه نشست سه قوه در گفت وگو با خانه ملت مطرح شد؛

تاکید مسئولان سه قوه بر لزوم حفظ وحدت، رفع سوء تفاهمات و شنیده شدن صدای واحد از مسئولان

نمایندگان سه قوه بر لزوم وحدت سه قوه، رفع سوءتفاهمات و ضرورت شنیده شدن صدای واحد از مسئولان کشور تاکید کردند.
تاکید مسئولان سه قوه بر لزوم حفظ وحدت، رفع سوء تفاهمات و شنیده شدن صدای واحد از مسئولان نمایندگان سه قوه بر لزوم وحدت سه قوه، رفع سوءتفاهمات و ضرورت شنیده شدن صدای واحد از مسئولان کشور تاکید کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201804100813047912.jpg تاکید,مسئولان,سه,قوه,بر,لزوم,حفظ,وحدت،,رفع,سوء,تفاهمات,و,شنیده,شدن,صدای,واحد,از,مسئولان Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نشست مسئولان سه قوه عصر امروز ( یکشنبه 2 اردیبهشت ماه) با حضور سران سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه، اعضای شورای عالی قضایی، اعضای هیات دولت، عبدالعلی عسکری رئیس سازمان صدا وسیما و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد که در این حاشیه این نشست نمایندگان سه قوه بر لزوم وحدت بین سه قوه، رفع سوءتفاهمات و ضرورت شنیده شدن صدای واحد از مسئولان کشور تاکید کردند.

 

مطهری: نشست سه قوه باید آسیب های روابط قوا را برطرف کند/ جلسات تشریفاتی نباشد

علی مطهری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برگزاری نخستین نشست سه قوه با حضور تمامی اعضای قوای کشور گفت: اگر این جلسات به شکل تشریفاتی نباشد مفید است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه نشست سه قوه باید به آسیب های موجود در روابط قوا بپردازد، خاطرنشان کرد: لازم است که در نشست قوا بحث های آزاد و مفید صورت گیرد و آسیب های میان روابط قوا را برطرف کند.

 

ابتکار: برگزاری نشست سه قوه باید مستمر و منظم باشد/ جلسات مشترک تناقض‌ در سیاست‌ها را به حداقل می‌رساند

معصومه ابتکار نیز درباره لزوم تشکیل چنین نشست هایی گفت: این نشست‌ها باید به صورت مستمر و منظم تشکیل شود، برای این که به انسجام و یکپارچگی، همدلی و هماهنگی بیشتر منجر شود و سوء تفاهم‌ها را برطرف کرده و سبب ایجاد مفاهمه بیشتر شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: برگزاری نشست بین سه قوه سبب می‌شود که سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی که در سطح کشور صورت می‌گیرد با هماهنگی بیشتر انجام شود و مخالفت‌ها و تناقض‌ها در گفتار و کردار و سیاست‌ها و برنامه‌ها به حداقل برسد.

وی ادامه داد: امیدوارم که این نشست جمع‌بندی خوب و موثری داشته باشد و همه به این همدلی و هماهنگی پایبند باشند.

ابتکار با بیان اینکه تأثیر این نشست این بوده که قوا اقدامات یکدیگر را خنثی نکرده و تقابل نداشته باشند، تصریح کرد: این نشست سبب می‌شود که سیاست‌های قوا هم راستا باشد و اگر در مواضعی نیاز باشد هماهنگی‌ها صورت گرفته و اصلاحات و تغییراتی در سیاست‌ها ایجاد شود.

 

منتظری:برگزاری جلسات قوا هم‌افزایی دستگاه‌ها را افزایش می‌دهد

حجت الاسلام محمدجعفر منتظری در خصوص برگزاری نشست سه قوه کشور گفت: این جلسات در شرایط فعلی کشور قطعا همدلی، همراهی و هم افزایی دستگاه ها را افزایش داده و به نفع کشور است.

وی همچنین برگزاری جلسات مشترک قوا با حضور تمامی اعضای قوه مجریه، مقننه و قضائیه را اثربخش توصیف کرد.

دادستان کل کشور در پایان با بیان اینکه این برای نخستین بار است که در این سطح و با این کیفیت جلسه ای با حضور تمامی اعضای سه قوه برگزار می شود، خاطرنشان کرد: امیدواریم این جلسات همچنان ادامه دار باشد.

 

مولاوردی: نشست سه قوه باعث رفع سوءتفاهم‌ها می‌شود

شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی نیز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص برگزاری نشست سه قوه با حضور تمامی اعضای قوای مقننه، مجریه و قضاییه گفت: قطعا برگزاری این جلسات بی تأثیر نیست.

وی تصریح کرد: تا پیش از این همواره نشست مشترک دولت و مجلس را داشتیم و نشست های مشترک سه قوه نیز به سطح سران قوا خلاصه می شد.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری نشست قوا با حضور تمامی اعضای آن، باعث افزایش تعامل، همبستگی و همدلی بیشتر و نزدیک تر شدن دیدگاه ها و رفع سوءتفاهم ها می‌شود.

 

آذری جهرمی: بررسی واقع بینانه مسائل کشور در جلسات سه قوه/ مسئولان قوا باید با نگاه ویژه مسائل را حل کنند

محمدجواد آذری جهرمی همچنین اظهار داشت: دستگاه‌های مختلف در برابر مسائل و مشکلاتی که در کشور وجود دارد مسئولیت‌ها و دیدگاه‌هایی دارند که طرح دقیق مشکلات و بیان راهکارها در یک فضای دوستانه طبیعتا به این موضوع کمک می‌کند که همه به یک هم نظری برسند و با یک مساعدت و نگاه ویژه مسائل را حل کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در این جلسات می‌توان مشکلات را به صورت واقعی بررسی کرده و به راه‌حل‌ها و راهکارها پرداخت، ادامه داد: در این جلسات می‌توان با یک وحدت نظر امور کشور را پیش برد که امیدوارم نتایج این نشست برای پیشرفت کشور مفید باشد.

 

جنیدی: وظیفه سه قوه خدمت عمومی به مردم است/ اقدام جداگانه قوا نتیجه ای در بر ندارد

لعیا جنیدی درباره اهداف برگزاری این نشست، تاکید کرد: هدف از برگزاری این نشست هماهنگی بیشتر سه قوه با یکدیگر است، چرا که وظیفه تمام قوا خدمت عمومی است و اگر هر قوه راه خود را پیش بگیرد، نمی توانند خدمت عمومی را که مورد توقع مردم است را انجام دهند.

معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه هر چیزی نتیجه ای از هماهنگی، نظم و برنامه ریزی مشترک است، افزود: طبیعی است که قوه ای که قانونگذاری کرده و دیگری که اجرا می کند و قوه سومی که بر اجرای صحیح آن نظارت می کند، باید با یکدیگر همگنی، همگرایی و هماهنگی کافی داشته باشند که حاصل آن چیزی باشد که مردم می خواهند و نیاز دارند.

جنیدی ادامه داد: در تمام شرایط برنامه ریزی برای پیشبرد امور مختلف مردم ضروری است و در شرایط کنونی واجب تر است که آن هم با یک جلسه محقق نمی شود، اما هر یک از آنها به صورت جزئی بر این موضوع که اهداف محقق شود، تاثیرگذار است و در هر دولت جدید این اتفاق باید رخ دهد.

 

جلالی: وحدت بین سه قوه نباید صوری باشد/ برگزاری نشست‌های سه قوه پایانی بر صداهای کلافه‌کننده اختلاف افکن

کاظم جلالی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر برگزاری چنین نشست هایی، اظهار داشت: در بین تمام صداهای کلافه کننده اختلافات که هر روز از بین دشمنان خارجی و برخی دوستان در داخل کشور تزریق می شود، برگزاری این نشست بهترین کاری بود که اتفاق افتاده است که صدایی حتی نازکتر از همدلی و وحدت مسئولان در کنار یکدیگر شکل بگیرد.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این وحدت نباید صوری باشد، تصریح کرد: مسائل و مشکلات کشور کم نیست و مسئولان باید در کنار یکدیگر قرار بگیرند که این در کنار یکدیگر قرار گرفتن می تواند آرامشی به مردم تزریق کند و مردم احساس کنند که مسئولان می خواهند با جدیت مسائل کشور را حل و فصل کنند.

 

صالحی: نمایش وفاق ملی در عرصه بین‌المللی باعث قدرت نظام جمهوری اسلامی می‌شود

علی اکبر صالحی با اشاره به برگزاری نخستین نشست مشترک سه قوه به میزبانی مجلس شورای اسلامی، گفت: امسال بیش از هر سالی به وفاق، همدلی و همزبانی با توجه به چالش های پیش رو نیاز داریم.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری این نشست ها و نمودی که در عرصه بین المللی دارد، عنوان کرد: در حال حاضر باید وفاق، وحدت و انسجام داخلی خود را در عرصه بین المللی به نمایش بگذاریم.

صالحی ادامه داد: اگر طرف مقابل بداند جمهوری اسلامی ایران از وحدت و انسجام لازم در داخل برخوردار است، در حساب های خود به نحو دیگری محاسبه گری می کند اما اگر تشتت و آشفتگی داخلی ما را ببیند قطعا از موضع قدرت با ما روبرو می شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان در پایان خاطرنشان کرد: پیام این نوع نشست های مشترک در سطوح کلان در کشور، پیام وحدت و انسجام و وفاق ملی را نمایش می دهد.

 

بطحایی: نشست‌های مستمر سه قوه زمینه ساز برون‌رفت از مشکلات اساسی کشور

سیدمحمد بطحایی نیز در گفت و گو با خانه ملت تاکید کرد: افزایش همدلی و همگرایی شرط اصلی موفقیت در کشور است.

وی افزود: زمانی که مسئولان سه قوه کشور در کنار یکدیگر روی مسائل مهم متمرکز شوند هم افزایی زیادی در پیدا کردن راهکارها و برون رفت از مشکلات ایجاد می شود.

وزیر آموزش و پرورش در پایان با بیان اینکه به نظر می رسد به برگزاری نشست های مشترک به صورت مستمر نیاز داریم، خاطرنشان کرد: سران قوا باید کنار یکدیگر بوده و بر مسائل اصلی و اساسی نظام متمرکز شوند.

 

آوایی:رفع سوءتفاهمات با برگزاری نشست سه قوه/ اظهار امیدواری برای استمرار جلسات

سید علیرضا آوایی وزیر دادگستری نیز با تاکید بر لزوم برگزاری چنین نشست هایی بین سه قوه، گفت: تجربه این بوده که این نشست ها آثار و برکات فراوانی دارد چراکه گاهی حرف ها و دردهای مشترک وجود دارد، اما چون با یکدیگر صحبت نمی کنیم فکرها و دل هایمان از یکدیگر به شدت دور می شود.

وی تصریح کرد: تجربه این است که هرگاه چنین جلساتی تشکیل شده به دنبال آن دل ها به یکدیگر نزدیک شده و سوءتفاهامات برطرف می شود که امیدوارم این جلسات استمرار یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet