هدر موبایل
1397/02/02 15:07:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سردار سلامی:

حفظ سلامتی انسان ها برای فرماندهان در اولویت است

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: مسؤولیت فرماندهان در حفظ سلامت انسان‌ها مسؤولیتی واقعی و اولویت‌دار است.
حفظ سلامتی انسان ها برای فرماندهان در اولویت است جانشین فرمانده کل سپاه گفت: مسؤولیت فرماندهان در حفظ سلامت انسان‌ها مسؤولیتی واقعی و اولویت‌دار است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605104925011651.jpg حفظ,سلامتی,انسان,ها,برای,فرماندهان,در,اولویت,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در ششمین همایش فرماندهان، بهداشت و سلامت که صبح امروز برگزار شد، اظهار داشت: هر چه زمان پیش می‌رود و به آن میزان که جامعه برای سلامت انسان‌ها ظرفیت پیدا می‌کند، به همان نسبت ظرفیت آسیب رساندن به محیط نیز افزایش می‌یابد در واقع هر چه علم توسعه پیدا می‌کند و زندگی مرفه می‌شود به همان نسبت نیز نا امنی بیشتر می‌شود.

وی افزود: هر چه فناوری‌ها به کمک بشر می‌آیند تا زندگی آسایش بیشتری پیدا کند به همان اندازه توانایی نا امن‌سازی هم بیشتر می‌شود؛ وقتی استعداد برای صلح بیشتر افزایش می‌یابد به همان میزان نیز استعداد برای جنگ فراهم می‌شود؛ به عنوان مثال علوم زیست فناوری توسعه پیدا می‌کند تا انسان درک عمیق‌تری نسبت به درمان داشته باشد؛ اما در همان حال بیوتروریسم نیز پیشرفت می‌کند.

 سردار سلامی با اشاره به اینکه هر چه جهان پیشرفت می‌کند، سالم ماندن نیز پیچیده‌تر می‌شود، بیان داشت: به همان نسبت که در جهان توسعه و پیشرفت می‌کنیم؛ ولی انگار نسبت به گذشته عقب می‌افتیم به عبارت دیگر امروز سلامت، موضوع پیچیده‌تری نسبت به گذشته شده و در کنار آن بی‌اعتمادی نسبت به مواد غذایی هم به یک اصل تبدیل شده است.

 وی با تاکید بر اینکه در جهان امروز نیازمند به دست آوردن دانش‌های وسیعی هستیم، گفت: مسؤولیت فرماندهان در حفظ سلامت انسان‌ها مسؤولیتی واقعی، دقیق و الویت‌دار است به عبارت دیگر مسؤولیت اولیه فرمانده باید حفظ نیروی انسانی به عنوان مهم‌ترین ثروت و دارایی یک سازمان باشد.

 به گزارش دفاع پرس، جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه پادگان‌ها هم باید مانند قطعه‌ای از بهشت، زیباترین محیط باشند، تصریح کرد: امروز هر چند پیشگیری نسبت به گذشته اهمیت بیشتری پیدا کرده؛ اما در کنار آن باید نظام درمانی دقیق، مسؤولیت‌پذیر و حرفه‌ای هم وجود داشته باشد؛ البته بیماری به صفر نمی‌رسد ولی می‌توان زمان ابتلا به بیماری را به تاخیر انداخت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet