هدر موبایل
1397/02/03 10:48:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت:

پیامدهای کاهش فعالیت‌های هسته‌ای کره شمالی/ آیا جایگزینی یورو التهابات ارزی را آرام می‌کند؟ / نمایندگان مجلس بر بالین جانبازان دفاع مقدس

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
پیامدهای کاهش فعالیت‌های هسته‌ای کره شمالی/ آیا جایگزینی یورو التهابات ارزی را آرام می‌کند؟ / نمایندگان مجلس بر بالین جانبازان دفاع مقدس اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612106429775457.jpg پیامدهای,کاهش,فعالیت‌های,هسته‌ای,کره,شمالی/,آیا,جایگزینی,یورو,التهابات,ارزی,را,آرام,می‌کند؟,/,,نمایندگان,مجلس,بر,بالین,جانبازان,دفاع,مقدس Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

 مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، در جدیدترین پست اینستاگرامی خود ویدیویی از حضورش بر سر بالین جانبازان دفاع مقدس به اشتراک گذاشت.

 

 

علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و اشترینان و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با انتشار پستی در صفحه خود در اینستاگرام عنوان کرد:  هر گامی که به سمت کاهش دخالت آمریکایی‌ها در آسیا منجر شود، مثبت خواهد بود. 

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به تصمیم رهبر کره شمالی مبنی بر تعطیلی یکی از مراکزآزمایش هسته‌ای این کشور در پی مذاکره با رئیس جمهور آمریکا گفت: یکی از سیاست های آمریکا این بوده که همواره در منطقه آسیا از خاور دور تا غرب آن، اختلاف میان کشورها وجود داشته باشد. نماینده مردم بروجرد و اشترینان در ادامه با اشاره به منافع آمریکا از اختلاف افکنی در کشورهای آسیایی عنوان کرد: تنها در این صورت است که آمریکا می تواند توجیهی برای حضور نظامی خود در آسیا داشته باشد. وی افزود: نزدیک شدن کره شمالی و جنوبی دیگر منطقی برای حضور نظامی آمریکا در این مناطق باقی نمی گذارد، گرچه این ارتباط نیز نخستین ارتباط بعد از جنگ جهانی و مبتنی بر یک توافق و پیمان است.

بروجردی ادامه داد: در هر صورت کاهش فعالیت هسته ای کره شمالی باعث می شود حضور آمریکایی ها در آن منطقه کاهش یابد و قطعا کره ای ها بر اساس منافع ملی خود این تصمیم گیری را کردند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه جمهوری اسلامی همچنان روابط خود با کره شمالی را خواهد داشت و تغییری در آن ایجاد نمی شود، خاطرنشان کرد:هر گامی که برای خروج آمریکایی ها از منطقه برداشته شده و منجر به کاهش دخالت آنها شود مثبت است.

 

 

 فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک وکمیسیون انرژى مجلس، در صفحه شخصی خود تصاویری از حضورش در جمع دانش آموزان و فرهنگیان دبیرستان امام صادق (ع) کوی لور،هنرستان شهدای کوی لور و مراسم تجلیل از دانش آموزان ممتاز شهرستان اندیمشک، منتشر کرد.

 

 

سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در اینستاگرام شخصی اش تصاویری از بازدیدش از مجتمع کشت و صنعت و گردشگری مجیدآباد آران وبیدگل، نشست اش با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر آران و بیدگل، دیدارش با مدیرکل مالیاتی اصفهان، روند آماده سازی جاده اتصال آران و بیدگل و نوش آباد به بخش مرکزی و همچنین تصاویری از آخرین دیدار مردمی خود به اشتراک گذاشت.

 

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، با انتشار پستی مطرح کرد: در هر قشری و ارگانی افرادی هستند که خطا می‌کنند اما این نباید سبب شود که زحمات نیروی انتظامی و سپاه پاسداران نادیده گرفته شود.

جعفرزاده در نشست هم اندیشی و تجلیل از پلیس راهور گیلان ابتدا با اشاره به روز جانباز گفت: در گیلان هزار جانباز شیمیایی که مشکل تنفسی دارند و ۴ هزار جانباز اعصاب و روان از یادگاران هشت سال دفاع مقدس هستند که کمتر از آنها یاد می شود.

نماینده شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از این جانبازان معزز سابقه طولانی در فرماندهی جنگ داشتند، افزود: آنچه از جنگ به نمایش گذاشته می شود از نیروهای عراقی افرادی بزدل و ترسو است اما اینچنین نبود، بلکه بسیار قوی بودند. در جنگ هشت ساله ۲۳۰ هزار شهید و بیش از ۵۰۰ هزار جانباز و آزاده با ایثار و از خودگذشتگی مبارزه کردند و نگذاشتند یک وجب از خاک ایران به دست دشمنان بیفتد.
وی ادامه داد: دشمن ایران در جنگ بسیار زبده و دارای امکانات بسیار بود و ایران با ۴۶ کشور جهان در جنگ بود و آنچه سبب موفقیت و پیروزی سربازان کشور ما شد ایثار و از خودگذشتگی آنها بود.
جعفرزاده با اشاره به اتفاقی که اخیرا در مورد برخورد با یک زن بد حجاب توسط گشت ارشاد صورت گرفته است، افزود: در هر قشری و ارگانی افرادی هستند که خطا می‌کنند اما این نباید سبب شود که زحمات نیروی انتظامی و سپاه پاسداران نادیده گرفته شود و همه ما مدیون زحماتتان هستیم.

وی با بیان اینکه بنده از نزدیک شاهد زحمات پلیس راهور در مقاطع مختلف سال هستم، اذعان کرد:همه کسانی که آرامش دارند مدیون شب بیداری های این عزیزان هستیم.

جعفرزاده ادامه داد: نمایندگان بسیار می توانند در حل مشکلات شهر کمک کنند و باید مسئولان تعامل بیشتری داسته باشند زیرا افتخار نمایندگان است که برای مردم شهر و رفاه آنها کاری کنند.
رئیس پلیس راهور استان گیلان در ادامه این جلسه با تشکر از برگزاری این نشست گفت: تمام تلاش و توان پلیس راهور ایجاد آرامش برای مسافران در جاده ها است.

سرهنگ محمدپور با بیان اینکه هر چقدر امکانات این ارگان کاملتر باشد، عملکرد مناسبتری را شهروندان از پلیس شاهد خواهند بود، افزود: تعامل با نمایندگان و مسئولین باعث خواهد شد که بسیاری از مشکلات برطرف گردد.

وی متذکر شد: یکی از کمبودها دسترسی کم نیروها در بخش ها است و تقاضا دارم که توسط بخشداری ها و شهرداری ها خودرویی برای نیروهای پلیس راهور جهت حضور در بخشها در نظر گرفته شود.

 

 

وی در پستی دیگر با اشاره به مصوبه جایگزینی یورو در هیات وزیران اظهارداشت:باید بر اساس تصمیم گرفته شده حرکت کنیم؛اما فکر نمی کنم یورو بتواند خیلی التهاب ارزی را مرتفع کند، این کار التهاب شدید را کاهش می دهد اما قابل توجه نیست و به طور کامل مرتفع نمی شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به تاثیر این مصوبه بر بودجه نویسی کشور، بیان داشت: با توجه به مصوبه دولت بودجه نویسی کشور باید طبق یورو باشد بنابراین دولت از این به بعد بودجه را براساس یورو تدوین می کند.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: اما از آنجایی که اتحادیه اروپا از آمریکا حرف شنوی دارد با جایگزینی یورو تنها زمین بازی را تغییر داده ایم و اتفاق خاصی در اقتصاد کشور نمی افتد .

این نماینده مجلس با اشاره با حضور مردم در بازار ارز، گفت: با جایگزینی یورو، مردم مجدد در بازار ارزی حضور خواهند داشت و همان التهاب ها ایجاد می شود، به همین جهت است که می گویم با این مصوبه تنها زمین بازی عوض شده است و تاثیری بر اصل ماجرا ندارد.

وی به راه حل خروج از وضعیت ارزی، اظهار داشت: باید از یورو و دلار خارج شویم و در مقطع کنونی تنها مبادلات ارزی بین کشورها پاسخگوی شرایط است، باید کاری که با ترکیه، هند و روسیه انجام می دهیم را به روال با همه کشورها تدبیل شود و گرنه ارزهای دلار و یورو مشکلی از ما حل نمی کند.

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه تنها تغییر این جایگزینی بودجه بندی بر اساس یورو است، گفت: مصوبه هیات وزیران برای جایگزینی یورو تفاوت قابل توجهی ایجاد نمی کند، دولت باید به سمت تبادل ارزی بین کشورها برود برای این کار اختیار دارد و نیاز نیست مجلس برای آن مجوز صادر کند هر چند در قوانین بر این روش تاکید شده است.

عملکرد کند دولت در مبادلات ارزی بین کشورها

این نمایند مجلس با انتقاد از عملکرد کند دولت در زمینه مبادلات ارزی بین کشورها بیان داشت: حدود 170 کشور با این روش مبادله می کنند اما دولت به دلیل وابستگی به دلار و یورو در این مسیر به کندی حرکت کرد، مسئولان ارزی باید به سمت تبادل بین ارزی بروند تا از دلار و یورو خارج شویم.

وی تاکید کرد:متاسفانه ما کشور هستیم که تحت فشار اقدام می کنیم، در حالت عادی خودمان را آماده نمی کنیم، باید به ما اعلام جنگ شود تا ما ذره پوش به تن کنیم به همین دلیل در زمینه سر و سامان دادن به بازار ارز تا کنون تجعیل کرده ایم.

 

 

وی در پست هایی دیگر تصاویری از حضورش در جلسه هم اندیشی و ارزیابی عملکرد راهور در ستاد خدمات سفر شهرستان رشت، جلسه نشست فراکسیون مستقلین ولایی در خصوص فضای مجازی و تصویری از حضورش در برنامه گفتگوی ویژه خبری منتشر کرد.

 

 

جعفرزاده همچنین توییت زیر را در خصوص وضعیت نابسامان رسیدگی به جانبازان دفاع مقدس به اشتراک گذاشت.

 

 

على اصغر یوسف نژاد نماینده مردم سارى و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، ویدیوهایی از سخنانش در  جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با حضور دکتر نوبخت معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به اشتراک گذاشت. 

وی در این جلسه مطرح کرد: مردم مازندران اجازه انتقال آب دریای خزر را نمی دهند.

 

 

وی همچنین پست زیر را به مناسبت یکم اردیبهشت روزبزرگداشت شاعر بزرگ ایرانی، سعدی شیرازی، منتشر کرد.

 

 

محمّد محمودی شاه نشین نماینده مردمشهرستانهای ملارد ،شهریار و قدس در مجلس شورای اسلامی، در صفحه شخصی خود عنوان کرد: ایستادگی و استقامت و صبر، ما را در مقابل دشمنان و حربه های آنها ایمن میکند.

 

 

احمد سالک کاشانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، در صفحه شخصی خود تصاویری از دیدارش با  آیت الله ناصری استاد حوزه و معلم اخلاق، حضورش در  جمع جانبازان و دیدار با حماسه آفرینان دفاع مقدس و تصاویری از  جشن میلاد حضرت ابوالفضل (ع)در حسینه مارچین منتشر کرد.

 

 

 سیدراضی نوری نماینده مردم شوش دانیال در مجلس شورای اسلامی، ویدیوهایی از دیدارش با جانبازان دفاع مقدس به اشتراک گذاشت.

 

 

سیدمهدی موسوی نژاد نماینده مردم دشتستان در دوره نهم مجلس شورای اسلامی، در تازه ترین پست اینستاگرامی خود با انتشار تصاویر زیرنوشت: 

یکبار به اتفاق کمیسیون انرژی به ریاست میرکاظمی و مسولین وزارت نفت جهت بررسی وضعیت پروژه ها و فازهای پارس جنوبی به عسلویه سفر کردیم 
که بعداز بازدیدهاو جلسات با مسولین نفت گاز و پارس جنوبی به دلیل برنامه ای که من و اقای دکتر میرکاظمی درتهران داشتیم زودتر از گروه جداشدیم و حرکت کردیم به سمت فرودگاه قبل از پرواز دیداری با مدیران فازهای پارس جنوبی داشتیم 

که دراین دیدار مدیران مطالبی را مطرح کردند که حکایت از عمق نگاه منفی این مدیران غیر بومی به نیروهای بومی استان بود یکی از این مدیران که متوجه حضور من نبود یا منو نمیشناخت گفتند که مشکل عمده ما نیروهای بومی هستند و با بخشنامه الزام به استفاده از نیروهای بومی مشکل داریم و نمیتوانیم راحت از متخصصین لایق غیر بومی استفاده کنیم که دراین هنگام بقیه مدیران وازجمله دکتر

میرکاظمی که روحیه منو میشناختند شروع کردند با اشاره و ایما به ان مدیر فهماندن که ادامه ندهد وایشان هم مطالبش را ناتمام گذاشت لیکن به شدت جواب این مدیر ضد بومی رادادم و به وزیر نفت و معاونین وزیر هم تذکر دادم که شما چه نیروی کارامد و متخصصی میخواهید که دراستان بوشهر نیست و چرا باید مدیران با این اراده ضد بومی در مجموعه نفت گاز و فازهای عسلویه مسئولیت داشته باشند
هرچند آن مدیر غیر بومی عزل شد لیکن این اراده و نگاه منفی دربعضی از مدیران غیر بومی وجود داردو باید تاسف خورد ازاین تبعیض و بی عدالتی.

آیا این عدالت است ؟ایا این حق مردم مظلوم و محروم استان بوشهر است؟چرا باید سکوت کرد؟مگر این افرادمتخصص نبودندو تمام مراحل گزینشی را طی نکرده اند؟مگر این افرادی را که اخراج کرده اند تجربه و سابقه کار ندارند؟مگر زن و بچه ندارند؟مگر خون غیربومی ها رنگین تراز بومی هاست؟والله باید ازدست این بی عدالتی های مسئولین نفت درحق نیروهای سخت کوش بومی فریاد زد.

به مسئولین وزارت نفت توصیه میکنم که این هشدار ها را جدی بگیرند و ازاین عادات سخیفشان دست بکشند ونسبت به مردم استان احقاق حق نموده و اجرای عدالت را پیشه خود کنند وگرنه مغضوب درگاه الهی و اراده مستحکم مردم استان می شوند.

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet