شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/02/03 01:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حاجی صادقی:

فلسفه وجودی دین تامین سلامت معنوی است

نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: فلسفه وجودی دین، تامین انواع سلامت، بویژه سلامت معنوی است.
فلسفه وجودی دین تامین سلامت معنوی است نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: فلسفه وجودی دین، تامین انواع سلامت، بویژه سلامت معنوی است. https://cdn.icana.ir/d/019/66894.jpg فلسفه,وجودی,دین,تامین,سلامت,معنوی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه در ششمین همایش فرماندهان، بهداشت و درمان سپاه اظهار داشت: فلسفه وجودی دین تامین انواع سلامتی ها بویژه سلامت معنوی است در این رابطه مجموعه دستورات بهداشتی و درمانی بسیاری در آیات و روایات وجود دارد که آن را با جزئیات زیاد برای سلامتی جسم بیان می کند.

وی افزود: سلامت معنوی به قدری اهمیت دارد که اگر لازم شد می توان سلامت جسمانی را فدای آن کرد مانند شهید که جسم خود را سپر می کند تا سلامت معنوی اش آسیب نبیند و یا جانباز که سلامت جسمانی خود را می دهد تا سلامت انسانی را حفظ کند.

حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی ادامه داد: سلامت معنوی موضوع گم شده جامعه بشریت است و این در حالی است که علی رغم همه پیشرفت های به وجود آمده در علوم پزشکی باز هم تخت بیمارستان ها خلوت نشده چون زندگی مدرن هر چند آسایش بوجود آورده ولی آرامش به همراه نداشته است.

وی بیان داشت: به عبارت دیگر در زندگی جوامع امروز به علت نبود آرامش، بیماری های جسمی انسان ها افزایش یافته بنابراین تا زمانی که آرامش در زندگی نباشد جسم انسان بیمار خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: دین برای تامین سلامت معنوی چند نکته را ذکر می کند که عبارتند از حیات معنوی، سلامت معنوی با ارائه دستورات سلبی و ایجابی، قابل تکامل بودن سلامت معنوی، وجود آثار قابل توجه به سلامت معنوی در دنیا و آخرت و وجود آثار متعدد در محرومیت از سلامت معنوی.

به گزارش اعتمادآنلاین، وی همچنین عنوان کرد: توصیه می کنم فعالان و دست اندرکاران حوزه بهداشت و درمان در خدمت به انسان ها تنها به دنبال سلامت جسمانی نباشند و این کار جهادی و بزرگ خود را به پاداش های مادی محدود نکنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet