هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
علیرضابیگی:

عملکرد سوء احزاب در طول 100 سال/ عملکرد احزاب پیش از انقلاب ذهنیت مردم را تغییر داده است

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون شوراهای مجلس معتقد است قانون نویسی درباره احزاب زمانی مثمرثمر خواهد بود که احزاب پاسخگوی مطالبات مردمی باشند.
دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 ساعت 14:25
عملکرد سوء احزاب در طول 100 سال/ عملکرد احزاب پیش از انقلاب ذهنیت مردم را تغییر داده است عضو کمیسیون شوراهای مجلس معتقد است قانون نویسی درباره احزاب زمانی مثمرثمر خواهد بود که احزاب پاسخگوی مطالبات مردمی باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803106731062822.jpg عملکرد,سوء,احزاب,در,طول,100,سال/,عملکرد,احزاب,پیش,از,انقلاب,ذهنیت,مردم,را,تغییر,داده,است Icana

احمد علیرضا بیگی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به طرحی که در دست کمیسیون شوراهای مجلس بوده تا نحوه فعالیت احزاب را ساماندهی کند، گفت: لازم است احزاب چارچوب‌هایی برای فعالیت داشته باشند چرا که در حالی که ما بر اساس کشورهای دارای حزب عمل می کنیم با این حال قوانین در این حوزه چندان قوی نیستند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه احزاب باید جوابگوی مطالبات مردمی باشد، عنوان کرد: قانون نویسی در خصوص احزاب زمانی مثمر ثمر خواهد بود که احزاب نیز بتوانند پاسخگوی مطالبات مردمی باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه مردم زمینه ذهنی مساعدی نسبت به کارکرد احزاب در صدسال اخیر نداشته اند، اظهار داشت: بسیاری از احزاب پیش از انقلاب بر اساس جریانات خارجی و تفکرات آنها شکل گرفت که هیچ گاه منافع مردم را مد نظر نداشتند و به گونه ای قصد داشتند خود را مطرح کنند.

علیرضابیگی با بیان اینکه پیش زمینه ذهنی مردم ما عملکرد سوء احزاب در طول 100 سال اخیر است که عملکرد ناصوابی داشته‌اند، افزود: وضعیت احزاب و کارکرد آنها باید به گونه ای باشد که مردم به احزاب احساس نیاز کنند.

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که قوانین احزاب باید بتواند شرایط احزاب فصلی را نیز ساماندهی کند، عنوان کرد: از آنجایی که احزاب هیچ هزینه ای پرداخت نکرده و هیچ تعهدی به نهاد یا سازمانی ندارند، این امکان را دارند تا در هر دوره انتخاباتی به وجود آمده و بعد از آن از عرصه کنار بروند و به جایی نیز پاسخگو نباشند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: احزاب دولت ساخته نمی توانند اقبال عمومی را به همراه داشته باشند اما متأسفانه طی سال های اخیر شاهد روی کار آمدن احزاب دولت ساخته بوده ایم.

گفت وگو از مریم مهرگان

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000