هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسینی خبر داد:

بررسی گزارش عملکرد بخشش سود وجرایم وام های کمتراز 100میلیون در کمیسیون بودجه مجلس

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، برلزوم ارائه گزارش عملکرد از سوی بانک مرکزی در خصوص اجرای مصوبه بخشش سود و جرایم وام های بانکی معوق کمتر از 100 میلیون تومان به کمیسیون متبوعش تاکید کرد.
دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 ساعت 14:56
بررسی گزارش عملکرد بخشش سود وجرایم وام های کمتراز 100میلیون در کمیسیون بودجه مجلس عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، برلزوم ارائه گزارش عملکرد از سوی بانک مرکزی در خصوص اجرای مصوبه بخشش سود و جرایم وام های بانکی معوق کمتر از 100 میلیون تومان به کمیسیون متبوعش تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712100194981126.jpg بررسی,گزارش,عملکرد,بخشش,سود,وجرایم,وام,های,کمتراز,100میلیون,در,کمیسیون,بودجه,مجلس Icana

محمد حسینی در گفت ‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص موضوع بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های بانکی گفت:بخشی از معوقات بانکی مربوط به مجموع وام های کمتر از 100 میلیون تومان است که در سال های قبل در زمینه های مانند کشاورزی ارائه شده بود اما به دلایل مختلف مانند خشکسالی وام گیرندگان توان تسویه وام را نداشتند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:براساس حکم 35 قانون اصلاح بودجه سال 95 به دولت این اجازه داده شده که شرایطی را فراهم کند تا در صورت تسویه وام ها کمتر از 100 میلیون تومان از سوی بدهکاران بانکی، سود و جرایم دیرکرد را بانک ها ببخشند و این موضوع در .قانون بودجه سال 97 نیز لحاظ شده است.    

نماینده مردم تفرش در مجلس دهم شورای اسلامی افزود:با توجه به منابع در نظر گرفته شده و نسبتی که تسهیلات بانکی که در سطح کشور داشت دولت با صدور بخشنامه ای موضوع بخشش سود و جرایم بانکی را محدود کرد و به برخی بانک ها سهمیه ای داده نشد.

منابع مالی برای بخشش سود وجرایم  بانکی به برخی بانک های اختصاص داده نشد  

حسینی  در ادامه گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد:با توجه به منابعی که برای بخشش سود و جریام بانکی در نظر گرفته شده بود انجام این مهم، بیشتر صرف وام های مانند بخش کشاورزی شد که مردم به دلیل خشکسالی توان بازپرداخت آن را نداشتند.

وی تصریح کرد:به بانک های خصوصی از منابعی که براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی برای بخشش سود و جرایم وام های بانکی معوق کمتر از 100 میلیون تومان در نظر گرفته شده بود سهیمه ای پرداخت نشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد:در سال های 95 و 96 مصوبه بخشش سود و جرایم بانکی وام های معوق کمتر از 100 میلیون تومان تا حدودی انجام شد و در سال 97 نیز دستورالعمل مذکور در حال اجرایی شدن است اما بیشتر این موضوع در حوزه بخش کشاورزی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود:اواخر خردادماه باید بانک مرکزی در خصوص اجرای مصوبه بخشش سود و جرایم وام های بانکی معوق کمتر از 100 میلیون تومان به کمیسیون برنامه وبودجه گزارش عملکرد ارائه کند تا رسیدگی های لازم صورت گیرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000