هدر موبایل
1397/02/03 11:54:23
سرویس سیاسی
مرادی:

دایره مفهومی رجل سیاسی شامل زنان می شود

این نماینده مردم در دوره دهم مجلس گفت: زنان می‌توانند مانند بسیاری از کشورهای دنیا بعنوان رئیس جمهور فعالیت کنند ولی در این زمینه باید منتظر نظر شورای نگهبان باشیم.
دایره مفهومی رجل سیاسی شامل زنان می شود این نماینده مردم در دوره دهم مجلس گفت: زنان می‌توانند مانند بسیاری از کشورهای دنیا بعنوان رئیس جمهور فعالیت کنند ولی در این زمینه باید منتظر نظر شورای نگهبان باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105141792623.jpg دایره,مفهومی,رجل,سیاسی,شامل,زنان,می,شود Icana

احمد مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تعیین مصادیق رجل سیاسی ، اظهار داشت: شورای نگهبان توصیه‌ای داشته تا مصادیق رجل سیاسی مشخص شود و به نحوی اینکه رجل سیاسی باید چه شاخص‌هایی داشته باشد را مشخص کرده است.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس هنوز ورودی به موضوع تعیین مصادیق رجل سیاسی نداشته است، بیان کزد: در هر صورت نظر شخصی من این است که باید بستر برای قرار گرفتن بانوان در دایره شمول رجل سیاسی ایجاد شود تا آن ها نیز بتوانند وارد عرصه های سیاسی شوند.

وی افزود: در کشور ما نیز زنان می‌توانند مانند بسیاری از کشورهای دنیا بعنوان رئیس جمهور فعالیت کنند ولی در این زمینه باید منتظر نظر شورای نگهبان باشیم.

مرادی در خصوص اینکه تعیین مصادیق رجل سیاسی منجر به کاهش ثبت نام‌های بی‌رویه در انتخابات ریاست جمهوری می‌شود، ادامه داد: بصورت کلی این موضوع در مجلس بحث شد و دکتر لاریجانی از نمایندگان درخواست کرد که قانونی در زمینه تعیین مصادیق رجل سیاسی تهیه شود تا تعداد ثبت نام کنندگان در انتخابات ریاست جمهوری سامان گیرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر کسی برای جایگاهی به اهمیت ریاست جمهوری، نمی‌تواند ثبت نام کند، گفت: فردی باید در انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا شود که مورد تایید گروه‌های مرجع از نظر اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet