هدر موبایل
1397/02/03 14:41:12
سرویس سیاسی
رحیمی‌جهان آبادی پاسخ داد:

معقول‌ترین واکنش در برابر خروج ایالات متحده از برجام چیست؟

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد همکاری با اروپا در صورت خروج آمریکا از برجام منوط به تصمیم گیری مسئولان ارشد کشور است و نمی توان از هم اکنون برای تداوم این مهم تصمیم گیری کرد.
معقول‌ترین واکنش در برابر خروج ایالات متحده از برجام چیست؟ عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد همکاری با اروپا در صورت خروج آمریکا از برجام منوط به تصمیم گیری مسئولان ارشد کشور است و نمی توان از هم اکنون برای تداوم این مهم تصمیم گیری کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712101455292825.jpg معقول‌ترین,واکنش,در,برابر,خروج,ایالات,متحده,از,برجام,چیست؟ Icana

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره ارزیابی آینده برجام و چگونگی حضور ایران در این توافقنامه، گفت: هم اکنون می توان اذعان کرد که منافع کشورمان در توافقنامه برجام تامین شده است لذا اینکه آمریکایی ها به تعهداتشان عمل نکرده و در جامعه جهانی منزوی شده اند در واقع پیروزی دستگاه دیپلماسی ایران تلقی می شود.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر این اساس ایران اسلامی از برجام خارج نخواهد شد اما پیام جدی خودش را به ایالات متحده اعلام کرده که ایران می تواند در صورت خروج آمریکا از این توافقنامه، رفتارها و واکنش هایی انجام دهد که  برای دولت آمریکا گران تمام شود.

وی ادامه داد: کارشناسان اذعان می کنند که ایران در توافقنامه برجام در موضع ضعف نیست از این رو هرچقدر همکاری با اروپایی ها افزایش یابد و در این راستا نیز اروپایی ها تلاش کنند آمریکا را مجاب کنند که خروج از توافقنامه به ضررشان است، امری مطلوب محسوب می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: معقول‌ترین واکنش در برابر خروج ایالات متحده از برجام، بررسی مجدد منافع کشورمان است لذا در ابتدا حتما رفتار سخت و مقابله به مثل خواهیم کرد و در آینده نیز برای ادامه حضور یا عدم حضور نیز باید بحث و بررسی صورت بگیرد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: می توان گفت که همکاری با اروپا در صورت خروج آمریکا از برجام منوط به تصمیم گیری مسئولان ارشد کشور است و نمی توان از هم اکنون برای تداوم این مهم تصمیم گیری کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ٥٠٠ نماینده مجالس آلمان، بریتانیا و فرانسه در نامه به اعضای کنگره آمریکا، خواسته‌اند به ترامپ اجازه ندهند توافق هسته‌ای با ایران از بین برود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet