هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
لاهوتی:

بیش از یک میلیون تن برنج قاچاق از طریق بنادر و مبادی رسمی وارد کشور شده است/مافیای واردات برنج در بخش خصوصی و دولتی

سرویس اقتصادی
نماینده مردم لنگرود در مجلس، گفت: در سال گذشته 3 میلیون تن برنج وارد شده که نزدیک به2 میلیون تن آن از طریق رسمی و بیش از 1 میلیون تن آن از طریق قاچاق وارد کشور شوه است.
دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 ساعت 18:01
بیش از یک میلیون تن برنج قاچاق از طریق بنادر و مبادی رسمی وارد کشور شده است/مافیای واردات برنج در بخش خصوصی و دولتی نماینده مردم لنگرود در مجلس، گفت: در سال گذشته 3 میلیون تن برنج وارد شده که نزدیک به2 میلیون تن آن از طریق رسمی و بیش از 1 میلیون تن آن از طریق قاچاق وارد کشور شوه است. https://cdn.icana.ir/d/019/201712108865509661.jpg بیش,از,یک,میلیون,تن,برنج,قاچاق,از,طریق,بنادر,و,مبادی,رسمی,وارد,کشور,شده,است/مافیای,واردات,برنج,در,بخش,خصوصی,و,دولتی Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تکذیب واردات برنج قاچاق توسط مسئولان وزارت جهاد کشاورزی، اظهار داشت: در سال گذشته 3 میلیون تن برنج وارد شده که نزدیک به2 میلیون تن آن از طریق رسمی و بیش از 1 میلیون تن آن از طریق قاچاق وارد کشور شوه است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر گاه در خصوص قاچاق صحبت می‌کنیم ذهن ما به سوی تعدادی کوله‌بر می‌رود در حالی که قاچاق از طریق مبادی رسمی و بنادر تحت عنوان ته‌لنجی و سایر موارد صورت می‌گیرد، گفت: در سال گذشته 3 میلیون تن برنج وارد کشور شده است در حالی که نیاز کشور ما به واردات بر500هزار تن بوده؛ 2 میلیون 500 هزار تن باقی مانده از برنج وارداتی به کشاورز و تولیدکننده آسیب می‌رساند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر کشاورز توان فروش برنج تولیدی خود را ندارد و روی دست آن ماده است، ادامه داد: حاصل این نوع تصمیم‌گیری‌های ناصحیح این است که کشاورزی در حدود 4 هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی توجیه اقتصادی نداشته باشد.

زمین‌های برنج به‌سرعت درحال تغییر کاربری هستند

در سال گذشته 3 میلیون تن برنج وارد کشور شده است در حالی که نیاز کشور ما به واردات بر500هزار تن بوده؛ 2 میلیون 500 هزار تن باقی مانده از برنج وارداتی به کشاورز و تولیدکننده آسیب می‌رساند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت تصمیم بگیرد که در داخل کشور برنج تولید نشود، نهایتا این زمین‌ها تغییر کاربری پیدا می‌کند، هم اکنون نیز زمین‌های کشاورزی کشت برنج به‌سرعت در حال تغییر کاربری هستند، عنوان کرد: بحث ما تنها حمایت از کشاورز نیست بلکه می‌گویم قوت خود را تامین کنیم.

واردات برنج قاچاق توسط مافیا و باندهای سازمان یافته

وی در خصوص اینکه آیا قاچاق یک میلیون تن برنج از طریق ته‌لنجی امکان پذیر است، اظهارداشت: این میزان قاچاق از طریق باندهای قاچاق و مافیا سازمان یافته وارد می‌شوند، مگر می‌شود ته‌لنجی 4 کانتینر باشد، این موضوع اصلا معنایی ندارد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص اینکه همیشه در زمینه واردات برنج از مافیا در این بخش گفته می‌شود این مافیا در بخش خصوصی حضور دارند یا دولتی، خاطرنشان کرد: این مافیا در هر دو بخش حضور دارند و به یکدیگر گره خورده‌اند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000