هدر موبایل
1397/02/03 11:34:47
سرویس فرهنگی
بطحایی در نشست کمیسیون فرهنگی مطرح کرد:

62 راهکار آموزش و پرورش برای حمایت از کالای ایرانی؛ از تهیه سرود تا استفاده از لوازم التحریر داخلی

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به صحبت‌های بطحایی در کمیسیون فرهنگی، گفت: آموزش و پرورش ۶۲ راهکار برای حمایت از کالای ایرانی در نظر گرفته است.
62 راهکار آموزش و پرورش برای حمایت از کالای ایرانی؛ از تهیه سرود تا استفاده از لوازم التحریر داخلی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به صحبت‌های بطحایی در کمیسیون فرهنگی، گفت: آموزش و پرورش 62 راهکار برای حمایت از کالای ایرانی در نظر گرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201804102583842874.jpg 62,راهکار,آموزش,و,پرورش,برای,حمایت,از,کالای,ایرانی؛,از,تهیه,سرود,تا,استفاده,از,لوازم,التحریر,داخلی Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز صبح (دوشنبه سوم اردیبهشت) کمیسیون فرهنگی با وزیر آموزش و پرورش، گفت: در این جلسه برنامه‌های این وزارتخانه برای تحقق شعار سال مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد وزارت آموزش و پرورش چه برنامه‌هایی در این راستا اتخاذ کرده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: بطحایی به همراه معاونان خود در این جلسه حضور داشتد و به تشریح برنامه‌های خود برای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی در آموزش و پرورش به ویژه در سال تحصیلی 98-97 پرداختند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: آموزش و پرورش برای حمایت از کالای ایرانی 62 راهکار برنامه‌ریزی کرده است تا بتواند با تشویق دانش‌آموزان، اولیا و معلمان وظایف خود در این زمینه را انجام دهد؛ آموزش و پرورش جامعه بزرگی است و می‌تواند برای تحقق این شعار تاثیر به‌سزایی داشته باشد.

ذوالقدر با اشاره به برنامه‌های وزیر آموزش و پرورش برای تحقق شعار امسال، اظهار کرد: برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری با موضوع حمایت از کالای ایرانی، برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در مدارس برای تشویق و حمایت از کالای ایرانی از جمله برنامه‌های این وزارت است؛ مجلس دانش‌آموزی در هفته آینده در مدارس برگزار می‌شود و تعداد زیادی از دانش‌آموزان در آن شرکت می‌کنند در این مجلس میثاق‌نامه‌ای در این زمینه تصویب می‌شود که یکی از بندهای این میثاق‌نامه تشویق و حمایت از کالای ایرانی است.

وی ادامه داد: آقای بطحایی تهیه سرود، برگزاری نشست و گفتمان دانش‌آموزی را از جمله برنامه‌های این وزراتخانه برای تشویق استفاده از کالای ایرانی بیان کرد؛ وزیر آموزش در جلسات به مسئولان آموزشی تاکید کرده است که در فضای مدارس از وسایل ایرانی استفاده شود.

این نماینده مردم تاکید کرد: براساس گفته‌های آقای بطحایی در کشور می‌توان از وسایل گرمایشی ایرانی و سرمایشی مناسب ایرانی استفاده کرد مگر در برخی از استان‌های جنوبی مانند هرمزگان و سیستان و بلوچستان که ناچارند از کولرهای گازی خارجی استفاده کنند.

عضو فراکسیون زنان در مجلس با اشاره به صحبت‌های وزیر آموزش خاطرنشان کرد: نمایندگان در این جلسه بر استفاده از لوازم التحریر ایرانی، تلاش و همکاری هنرستان‌ها برای تربیت دانش‌آموزانی که بتوانند کالای باکیفیت تولید کنند تاکید کردند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: نمایندگان کمیسیون فرهنگی خواستار تعامل و ارتباط بیشتر این وزارتخانه با کمیسیون فرهنگی شدند چرا که بعد فرهنگی و تربیتی این وزارتخانه به کمیسیون فرهنگی مرتبط است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet