خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/02/03 16:23:44
سرویس اقتصادی
نجفی:

تنها حمایت از صنعت خودروسازی قابل قبول نیست / تولید خودرو در کشور نیازمند تحول است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: صرفا اینکه از صنعت خودرو حمایت شود و فشار آن بر دوش ملت و کشور باشد قابل قبول نیست و نیازمند تجدید نظر و بازنگری در این زمینه هستیم.
تنها حمایت از صنعت خودروسازی قابل قبول نیست / تولید خودرو در کشور نیازمند تحول است عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: صرفا اینکه از صنعت خودرو حمایت شود و فشار آن بر دوش ملت و کشور باشد قابل قبول نیست و نیازمند تجدید نظر و بازنگری در این زمینه هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201707109081481803.jpg تنها,حمایت,از,صنعت,خودروسازی,قابل,قبول,نیست,/,تولید,خودرو,در,کشور,نیازمند,تحول,است Icana

محمدرضا نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص تصویب یک فوریت طرح ساماندهی بازار خودرو، اظهار داشت: حمایت بدون چون و چرا، بدون چارچوب و چشم انداز از هر موضوعی و هر امری شاید نتیجه و اثر سرمایه و فرصت سوزی داشته باشد، آن هم در محلی که اعتبار کشور و نظام جمهوری اسلامی و سلامت و سرمایه مردم ده‌ها سال در آن متمرکز و حمایت شده و در آینده نیز متاثر از خط مشی است که در این زمینه ‌به کار گرفته می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این موضوع که در بستر و مقید به زمان برای آثار، نتایج و انتظار مشخص از حمایت‌های خود این حمایت‌ها را ادامه دهیم یک حرف معقول است، گفت: باید مردم و جامعه در یک بازه زمانی متناسب با حمایت‌هایی که انجام می‌دهیم آثار و نتایج کمی، کیفی و اقتصادی را برداشت کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر با اشاره به اینکه باید جهت‌گیری ما در صنعت خودرو کشور به‌گونه‌ای باشد که این حمایت‌ها در بازه زمانی به گونه‌ای استمرار داشته باشد که نتیجه آن قابلیت رقابتی را ایجاد کند، ادامه داد:این قابلیت شامل اجزای مختلف رقابت از جمله کیفیت، قیمت تمام شده، قیمت فروش، عملکرد اقتصادی، رضایت مشتری و در نهایت همه آنها این قابلیت را به محصوات تولیدی خودروسازان بدهد تا بتوانند در بازارهای جهانی یک حضور خود اتکا، پویا و ماندگاری را برای خود ایجاد کنند.

وی در خصوص اینکه آیا خودروسازان داخلی این قابلیت را دارند تا با انجام اینگونه حمایت‌ها در بازارهای جهانی حضور پیدا کنند، اظهار داشت: وضع موجود صنعت خودروسازی کشور حتما نیازمند یک تحول است، یعنی با یک تحول در رویکرد و عملکرد  در این صنعت باید انتظار داشته باشیم سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که تولید صادرات محور است محقق شوند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تولید صادرات محور به این معنا است که قیمت، کیفیت، زمان عرضه و خدمات پس از فروش آن مناسب باشد، تصریح کرد: در این صورت در واقع این رضایت‌مندی برای مردم ایران که صاحبان واقعی این سرمایه‌ها هستند ایجاد می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: ده‌ها سال شرایط صنعت خودرو کشور اینگونه بوده اگر بخواهیم همین گونه نیز ادامه دهیم و هیچ تصویر، چشم‌انداز و افق روشنی از آینده سطح کمیت، کیفیت، قیمت و خدمات پس از فروش این حوزه اقتصادی و صنعتی وجود نداشته و صرفا حمایت شود و فشار آن بر دوش ملت و کشور باشد قابل قبول نیست و نیازمند تجدید نظر و بازنگری در این زمینه هستیم./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet