هدر موبایل
1397/02/03 14:48:11
سرویس بین الملل
امیرعبداللهیان در دیدار با نماینده صلیب سرخ:

راه حل بحران یمن نظامی نیست/ قدرت‌های سیاسی مانع توقف جنگ و کمک‌رسانی به مردم شده‌اند

دستیار ویژه رئیس مجلس در دیدار با نماینده صلیب سرخ، تاکید کرد: راه حل بحران یمن نظامی نیست.
راه حل بحران یمن نظامی نیست/ قدرت‌های سیاسی مانع توقف جنگ و کمک‌رسانی به مردم شده‌اند دستیار ویژه رئیس مجلس در دیدار با نماینده صلیب سرخ، تاکید کرد: راه حل بحران یمن نظامی نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201804107128910113.jpg راه,حل,بحران,یمن,نظامی,نیست/,قدرت‌های,سیاسی,مانع,توقف,جنگ,و,کمک‌رسانی,به,مردم,شده‌اند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، الکساندر فیت نماینده صلیب سرخ در امور یمن مورخ (2 اردیبهشت ماه) با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل دیدار و گفت وگو کرد.

امیرعبداللهیان در ابتدا با قدردانی از تلاش های صلیب سرخ جهانی در یمن، گفت: بدون تردید آنچه در یمن در حال وقوع می باشد، فاجعه بزرگ تاریخی است و متاسفانه اراده قدرت های سیاسی مانع توقف جنگ، کمک رسانی جدی به مردم مظلوم یمن و موفقیت صلیب سرخ در یمن شده است.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در ادامه با تاکید بر لزوم حمایت بین المللی جهت حل بحران سیاسی و ارسال کمک های انسان دوستانه به یمن، افزود: دولت و پارلمان جمهوری اسلامی ایران با صراحت تجاوز عربستان به یمن را محکوم نموده و معتقدیم بحران یمن راه حل نظامی ندارد.

وی بار دیگر از محاصره یمن و جلوگیری عربستان از ارسال کمک های انسان دوستانه به این کشور انتقاد کرد و بر آمادگی تهران برای ارسال فوری کمک های دارویی و انسان دوستانه به این کشور تاکید کرد.

امیر عبداللهیان افزود: علیرغم تنش آفرینی ریاض در مقابل جمهوری اسلامی ایران، تهران امنیت منطقه را به هم پیوسته می داند و رفتار غیرسازنده عربستان را به ضرر منطقه و این کشور می داند.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان ادعای سعودی، مبنی بر ارسال موشک و سلاح های نظامی از جانب ایران به یمن را صرفا ادعای رسانه ای دانست و افزود: بارها مقامات سیاسی و نظامی عربستان ادعا کرده اند که نظامیان ایران در یمن حضور دارند، این موضوع دروغ و ساختگی است و اگر راست می گفتند سندی در این مورد ارائه می دادند.

فیت : ضرورت تقویت روندهای سیاسی در ارتباط با یمن

الکساندر فیت، نماینده کمیته بین المللی صلیب سرخ در یمن نیز در این دیدار ضمن اشاره به روند اقدامات صلیب سرخ در یمن طی دو سال گذشته و وضعیت فاجعه بار مردم یمن و شیوع وبا و کمبود امکانات دارویی در این کشور، هدف خود از سفر تهران و چند کشور دیگر را تسهیل کمک های انسان دوستانه و تشویق طرفین درگیر برای برداشتن گام های بیشتر جهت همراهی با نیروهای صلیب سرخ عنوان نمود.

وی در پایان گفت: علاقمند به گفت وگوی موثر با جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورها برای ارسال کمک های انسان دوستانه و تقویت روندهای سیاسی در ارتباط با یمن می باشیم./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet