ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1397/02/03 13:46:02
سرویس فرهنگی
طباطبایی‌نژاد تشریح کرد:

مجوزدهی به محصولات صوتی و تصویری با وزارت فرهنگ است/ مصوبه کمیسیون فرهنگی ارتباطی به محصولات نمایش خانگی ندارد

نایب رئیس کمیته فرهنگی، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس، هرگونه تغییر در اختیارات و شرح وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نحوه مجوزدهی به آثار صوتی و تصویری و آثار نمایش خانگی را رد کرد.
مجوزدهی به محصولات صوتی و تصویری با وزارت فرهنگ است/ مصوبه کمیسیون فرهنگی ارتباطی به محصولات نمایش خانگی ندارد نایب رئیس کمیته فرهنگی، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس، هرگونه تغییر در اختیارات و شرح وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نحوه مجوزدهی به آثار صوتی و تصویری و آثار نمایش خانگی را رد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201701103016335552.jpg مجوزدهی,به,محصولات,صوتی,و,تصویری,با,وزارت,فرهنگ,است/,مصوبه,کمیسیون,فرهنگی,ارتباطی,به,محصولات,نمایش,خانگی,ندارد Icana

سیدصادق طباطبایی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مصوبه اخیر کمیسیون فرهنگی در این باره که مسئولیت صدور مجوز و تنظیم مقررات رادیویی و تلویزیونی فراگیر و نظارت بر آن به عهده صداوسیما است، گفت: در ماده 4 قانون طرح تعیین خط مشی، اداره و نظارت بر سازمان صداوسیما این موضوع به تصویب اعضای کمیسیون رسید ولی تصویب این ماده به هیچ وجه با اختیارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منافات ندارد.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی افزود: بر اثر این مصوبه مجوز صوت و تصویر فراگیر در بستر فضای حقیقی و مجازی با صدا و سیما است و مصداق آن در فضای مجازی را شبکه اینترنتی telewebion است.

وی عنوان کرد: البته اختلاف نظرهایی در این خصوص وجود دارد ولی در بررسی‌های صورت گرفته تصمیم بر این شد که صدا و سیما مسئول صدور مجوز برای محتوای تولیدی فراگیر باشد و در این زمینه وزارت ارتباطات مسئول تأمین زیرساخت است و در محتوا ورود نمی‌کند؛ همچنین این مصوبه تداخلی با مواردی که قانون برای شرح وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعیین کرده است، نداشته باشد.

نایب رئیس کمیته فرهنگی، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار کرد: مصوبه کمیسیون فرهنگی در خصوص مجوز دهی صدا و سیما به عرضه آثار صوتی و تصویری در شبکه نمایش خانگی نیست و فقط مربوط به محصولات تولیدی شبیه به آنچه که در صدا و سیما تولید می‎شود در بیرون از این فضا است که این سازمان روی چنین تولیداتی نیز نظارت داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بر اساس مصوبه قدیمی مجلس شورای اسلامی صدور اجازه تاسیس یا انحلال مراکز نشر محصولات سمعی و بصری به عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. (مواد 22 و 23 قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)؛ حسب سایر مصوبه‌های قانونی هر گونه فعالیت تجاری در زمینه تولید، توزیع، تکثیر و عرضه آثار صوتی و تصویری نیازمند اخذ مجوز از وزارت ارشاد است  و بر اساس اظهارات نایب رئیس کمیته، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس در این زمینه تغییری ایجاد نکرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet