هدر موبایل
1397/02/04 07:25:00
سرویس اقتصادی
رضایی:

بازسازی سوریه توسط ترکیه، آمریکا و عربستان/ایران بازار ساخت و ساز کشورهای جنگ زده را از دست ندهد

رئیس کمیسیون عمران مجلس، از پیش قدم شدن کشورهای ترکیه، آمریکا و عربستان در بازسازی سوریه خبر داد و گفت: ایران نباید این فرصت را از دست بدهد.
بازسازی سوریه توسط ترکیه، آمریکا و عربستان/ایران بازار ساخت و ساز کشورهای جنگ زده را از دست ندهد رئیس کمیسیون عمران مجلس، از پیش قدم شدن کشورهای ترکیه، آمریکا و عربستان در بازسازی سوریه خبر داد و گفت: ایران نباید این فرصت را از دست بدهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611101342847653.jpg بازسازی,سوریه,توسط,ترکیه،,آمریکا,و,عربستان/ایران,بازار,ساخت,و,ساز,کشورهای,جنگ,زده,را,از,دست,ندهد Icana

محمدرضا رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ظرفیت های بسیار ایران در حوزه صدور خدمات فنی و مهندسی و حتی نیروی کار ماهر، گفت: متاسفانه بی توجهی به این توانمندی ها و ضعیف در رایزنی ها منجر به از دست دادن این نوع بازارهای و توفیق کشورهای رقیب شده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه تعامل دستگاه های اقتصادی و دیپلماسی کشور برای تقویت رایزنی ها در حوزه جذب بازارهای منطقه لازم است، افزود: در حال حاضر که مراحل ساخت و بازسازی بسیاری از کشورهای جنگ زده منطقه آغاز شده نباید از این فرصت چشم پوشی کنیم.

مهندسان ایرانی ظرفیت های مناسبی برای ارایه خدمات به کشورهای منطقه دارند

رضایی با بیان اینکه مهندسان ایرانی و شرکت های عمرانی موجود در کشور ظرفیت های مناسبی برای ارایه خدمات به کشورهای منطقه دارند، تصریح کرد: در شرایط فعلی که با رکود اقتصادی مواجه هستیم باید ارز آوری از این منظر و رشد صادرات را در دستور کار خود قرار دهیم.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر بیش از 400 هزار مهندس عمران در کشور داریم که بسیاری از آن ها بیکار هستند، گفت: با آغاز همکاری نیروهای متخصص ایرانی در کشورهای جنگ زده علاوه بر ارزآوری برای کشور اشتغال زایی نیز صورت می گیرد.

کمک به تامین امنیت در سوریه توام با استفاده از ظرفیت های اقتصادی آن باشد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه در حال حاضر ظرفیت ساخت و ساز در کشوری مانند سوریه بسیار بالا است، افزود: با توجه به آسیب جدی وارده به زیرساخت های این کشور ایران می تواند با صدور خدمات فنی و مهندسی در بهبود وضعیت سوریه دخیل بوده و از این نظر به اقتصاد کشور خود نیز کمک کند.

رضایی با تاکید بر اینکه کمک به تامین امنیت در سوریه باید توام با استفاده از ظرفیت های اقتصادی آن باشد، تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر ترکیه، عربستان و آمریکا تلاش عمده ای برای جذب بازارهای اسخت و ساز در کشور سوریه را آغاز کرده اند از این رو تعلل ایران به صلاح نیست.

باید در بازار بازسازی سوریه ایران نقش اول را داشته باشد

وی با بیان اینکه باید در بازار بازسازی سوریه ایران نقش اول را داشته باشد، گفت: متاسفانه تاکنون کشورهای دیگر پیش قدم شده و ادامه غفلت ایران سهم کشور را از بازارهای منطقه به شدت کاهش می دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: باید با تقویت دیپلماسی اقتصادی زمینه حضور مهندسان و شرکت های عمرانی ایرانی و حتی صدور خدمات فنی و مهندسی به سوریه و سایر کشورهای جنگ زده را فراهم کنیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در صورت لزوم مجلس به ویژه کمیسیون عمران آن نیز به موضوع رایزنی برای جذب بازارهای منطقه ورود جدی خواهد داشت./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet