هدر موبایل
1397/02/03 14:39:43
سرویس دیگر رسانه‌ها_
یادداشت/داریوش قنبری

وفای به عهد؛ انتظار مردم از مسئولان

اگر ما اعتماد را به جامعه بازگردانیم و به تقویت پایگاه اجتماعی بپردازیم، کشور نیز در مقابل تهدیدها و فشارهای بین‌المللی واکسینه می‌شود چرا که این ملت نشان داده‌ است که همیشه در بزنگاه‌های حساس از دستاورد گرانقدری چون جمهوری اسلامی‌ پاسداری می‌کند.
وفای به عهد؛ انتظار مردم از مسئولان اگر ما اعتماد را به جامعه بازگردانیم و به تقویت پایگاه اجتماعی بپردازیم، کشور نیز در مقابل تهدیدها و فشارهای بین‌المللی واکسینه می‌شود چرا که این ملت نشان داده‌ است که همیشه در بزنگاه‌های حساس از دستاورد گرانقدری چون جمهوری اسلامی‌ پاسداری می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201801101263748618.jpg وفای,به,عهد؛,انتظار,مردم,از,مسئولان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ داریوش قنبری فعال سیاسی اصلاح‌طلب در آرمان نوشت:

استفاده روزافزون از شبکه‌های اجتماعی و گردش سریع اطلاعات یکی از نشانه‌های توسعه‌ یافتگی در عصر حاضر به شمار می‌رود. به طور قطع فناوری‌های نوظهور در کنار مزایای فراوانی که دارند ممکن است از معایبی نیز برخوردار باشند که به عقیده‌ برخی این معایب برخلاف مصلحت جامعه است و البته می‌توان با فرهنگ‌سازی از معایب آن کاست. اما گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی سرعتی فزاینده دارد و بر همین اساس نیز مقابله با تکنولوژی‌های روز کاری سخت، غیرممکن و در مواردی حتی بی‌فایده است. در عین حال باید مردم به راحتی بتوانند از فناوری‌های روز دنیا در جهت تبادل اطلاعات و کسب اخبار بهره‌مند شوند. این حق مردم است که در انتخاب ابزارهای اطلاع‌رسانی آزاد باشند و خود تشخیص دهند از کدام فناوری استفاده کنند.

به طور قطع برخی دوست ندارند که مردم از برخی رویدادها مطلع شوند و سعی در محدود سازی اطلاعات و اخبار دارند. آن عده از مسئولینی که با مردم عهد و میثاق بسته‌اند تا از منافع ملت دفاع کنند، امروز باید آن عهد و پیمان را به یاد بیاورند و با قدرت در مقابل جریان‌هایی که منافع ملت را بر منافع خود ترجیه می‌دهند بایستند و نگذارند منافع ملت قربانی مصالح اشخاص شود. در چنین شرایطی طبیعی است که اگر مسئولان بخواهند از حقوق و منافع ملت دفاع کنند، توسط جریان‌های دلواپس تحت فشار قرار خواهند گرفت. مردم این انتظار را دارند که مسئولان بر عهد و پیمان خود ثابت‌قدم باشند و تحت تاثیر این فشارها عرصه را خالی نکنند و با تمام قدرت از منافع ملت در مقابل جریان‌های تمامیت‌خواه دفاع کنند و اگر شخصی نمی‌تواند حافظ منافع ملت باشد، بدون در نظر داشتن جایگاه، مقام و منصب، باید از پست خود کناره‌گیری کند تا کسی قبول مسئولیت کند که توانایی دفاع از حق مردم را داشته باشد. مسئولان باید به نحوی عمل کنند که اعتماد مردم را کسب و سرمایه اجتماعی را تا می‌توانند تقویت کنند. به طور حتم اگر ما اعتماد را به جامعه بازگردانیم و به تقویت پایگاه اجتماعی بپردازیم، کشور نیز در مقابل تهدیدها و فشارهای بین‌المللی واکسینه می‌شود چرا که این ملت نشان داده‌ است که همیشه در بزنگاه‌های حساس از دستاورد گرانقدری چون جمهوری اسلامی‌ پاسداری می‌کند. بنابراین لازمه موفقیت و پیشرفت و توسعه ایجاد همدلی بین مردم و مسئولان است و همانطور که ملت وفاداری خود را به نظام در طول این سال‌ها نشان داده است، مسئولان نیز باید وفای به عهد خود را نشان دهند. برقراری ارتباط مستمر بین مردم و مسئولان به طور قطع در پیشرفت جامعه و کشور تاثیرگذار خواهد بود و مسئولان باید نسبت به کاهش فاصله خود با مردم هرچه سریع‌تر اقدام کنند.

عدم پایبندی به وعده‌ها، عدم دفاع از حقوق ملت، فاصله‌گیری از مردم و نشنیدن صدای ملت، عواملی هستند که می‌توانند پایگاه اجتماعی را تضعیف کنند. اگر خواهان پیشرفت و توسعه کشور هستیم باید مسیر حرکت جامعه به سمت پیشرفت و توسعه را هموار کنیم و اجازه ندهیم عده‌ای فرصت‌طلب و عده‌ای تمامیت‌خواه راه را بر ملت بزرگی همچون ملت ایران ببندند و مانع پیشرفت و توسعه کشور شوند. مردم وفاداری خود را به نظام و کشور بارها به اثبات رسانده‌اند و امروز نوبت مسئولان است که با تحقق وعده‌های داده شده وفاداری خود را به ملت بزرگ ایران به اثبات برسانند./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet